Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 2
Vartotojų: 5
alfredhj4 , shannonfr16 , julianat11 , berthats1 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Dirbti nenorinti pilviškietė įprato reikalauti paramos
Laiško pasirašyti nedrįso 
„Norėčiau, kad atvažiuotumėt ir pažiūrėtumėt, kaip šiandien Nepriklausomoje Lietuvoje gyvena žmonės, kurie galbūt nesugeba savimi, savo vaikais pasirūpinti. Tada kyla klausimas, kam tos garsios tarnybos? Pilviškiuose gyvena bebaigianti dienas (nėščia) Renata Bepirštytė. Ji šiandien turi namą, bet jame nėra nei šviesos, nei šilumos, net nėra kur išsivirti arbatos. Tai koks ateis į pasaulį tas mažas žmogus? Nenoriu ir nesiimu teisinti tos moters, jos gyvenimo, bet, kiek žinau, ji Darbo biržos buvo įdarbinta Balčiūnų komplekse, atidirbo sąžiningai tuos tris mėnesius, norėjo ir toliau dirbt, bet buvo atleista. Niekada neteko matyti jos girtos. Ji visada tvarkingai apsirengusi. Tik bėda, kad nesugeba pasirūpinti savo gyvenimu. Ir peršasi mintis: tad leiskim tokiems žmonėms numirti, nes mūsų visuomenėje šuo labiau vertinamas“. 
Tokį laišką neseniai gavo „Santakos“ redakcija. Jo autorius savo pavardės parašyti nesivargino. Paprastai į anoniminius laiškus stengiamės nereaguoti. Šiuo atveju domėtis paskatino gyvybė, netrukus turinti ateiti į pasaulį. 

Pavardė jau pažįstama 
Iš karto reikėtų pasakyti, jog laiške nurodyta jaunos moters pavardė mums nėra nežinoma. Tik sako ji nedaug gero. Laiške nė žodžiu neužsiminta, kad 28 metų Renata Bepirštytė jau pagimdžiusi keturis vaikelius. Vyriausiam iš jų – dar tik šešeri. Šiuo metu nė vienas iš vaikų su mama negyvena. Vieną globoja R.Bepirštytės uošvė, vieną auginti paėmusi krikšto motina, dar du auga Kybartų internatinės mo-kyklos globos grupėje. Renata turi sugyventinį Donatą Počą, bet jis šiuo metu įkalinimo įstaigoje atlieka bausmę už smurtą prieš vaikus. 
Anksčiau pilviškietė su vaikais nuo smurtaujančio Donato norėjo pabėgti į Antanavą. Vaiko teisių apsaugos tarnybos (VTAT) darbuotoja Marija Kižienė skyriaus autobusiuku nuvežė ten R.Bepirštytę su vaikais, tačiau neilgai tvėrusi Renata vėl grįžo pas sugyventinį. Tuomet mažyliai buvo paimti į globos grupę. 

Prie darbo nelinkusi 
Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas tik galva lingavo klausydamas laiške valdiškoms įstaigoms pažertų priekaištų. Jis parodė Renatos jam įteiktą lapelį, kuriame buvo pateikta sąmata viryklai statyti reikalingų medžiagų (molio, plytų, cemento ir kt.). Nurodyta suma – 805 litai. 
Pinigų statyti viryklai seniūnas R.Bepirštytei nedavė. Jis nurodė moteriai meistrą ir pasakė, kad už darbą žmogui bus sumokėta į rankas. 
V.Judickas tvirtino, jog Renata įpratusi reikalauti ir viską gauti dykai, bet prie darbo nėra linkusi. Jauna moteris greičiau eina elgetauti, o kur nors priimta padirbėti ne kartą apsivogė. 
R.Bepirštytė nuolat varsto seniūnijos duris prašydama pinigų. „Dabar ji verkia, kad padėtume dėl vaiko, o paskui jį, kaip ir kitus, atiduos valstybei“, – kalbėjo V.Judickas. Tiek VTAT, tiek seniūnijos darbuotojai teigė, jog su moterimi susikalbėti sunku, nes ji nuolat meluoja, žada vienaip, o daro kitaip. 

Nori parsivežti šventėms 
Kai nuvykome pas Renatą, ji vos prieš dieną buvo grįžusi iš ligoninės su naujagimiu sūneliu Ryčiu. Namuose buvo šilta, skurdus kambarėlis aptvarkytas. Paaiškėjo, jog tą dieną moteris laukė „TV pagalbos“ darbuotojų, norėdama paprašyti malkų. R.Bepirštytė kartu su mumis atvykusiam seniūnui pareiškė, jog kuro dabar ji turės. Bet iš seniūnijos moteris nori gauti leidimą Kalėdoms iš Globos grupės pasiimti vaikus. „Gal paskui pasiimsiu ir visam laikui“, – sakė Renata. 
Tačiau seniūnas tuo suabejojo. Namelis mažutis, motina tvarkytis nesugeba, dirbti nenori. Elektros nėra, nes už ją Renata su sugyventiniu mokėti neskubėdavo. Donato motinai, kuri pati nupirko seną namą ir įleido ten sūnų su sugyventine, teko apmokėti ir jų skolas, o elektrą – atjungti. 
– Atsimeni, kaip tu čia gyvenai? Ir vėl bus tas pats, – kalbėjo seniūnas jaunai moteriai. 
– Kiekvienas žmogus pridaro klaidų, tai kas? Daugiau taip nebus, o jei ir bus, tai pati paimsiu vaikus ir nuvešiu į Globos grupę, – pyko Renata. 
Paprieštaravus, kad nėra vietos ir pinigų, Renata vėl nesutriko. 
– Vietos čia pakanka, šitam name kitos šeimos septyni vaikai užaugę. O kai grįš sugyventinis, tai uždirbs pinigų. 
Įkalinimo vietoje sėdinčiu vyru Renata sakė dabar visiškai pasitikinti, esanti tikra, jog jis pasimokė ir vaikų daugiau nebemuš. Kalėti vyrui liko nebedaug – tik iki gruodžio mėnesio. 
– Ir vėl reikės vaikščioti, žiūrėti, ar yra pinigų, ar vaikai pavalgę, – kalbėjo seniūnas. 
– Tai seniūnijos darbuotojai ir turi važinėti žiūrėti į tokias vargstančias šeimas, o ne pas ponus sėdėti, kurie jau patys viską sugeba, – žodžio kišenėje neieškojo moteris. 

Vaikų nepamiršta 
Pakalbinta Kybartų internatinės mokyklos Socialinė pedagogė Rimutė Narbutaitienė apie R.Bepirštytę pasakė ir gerų žodžių. Darbuotoja tvirtino, jog Globos grupėje augančius du savo sūnus Taurintą ir Mindaugą Renata aplanko gana dažnai. R.Narbutaitienės teigimu, pilviškietė niekuomet neateina girta, vis atneša vaikams kokį sausainį ar saldainį. 
Tačiau ar bus leista R.Bepirštytei vaikus pasiimti namo, priklausys nuo to, kaip ji toliau tvarkysis savo gyvenimą, kaip elgsis su mažuoju Ryčiu. 
Pilviškių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Loreta Bieliukienė sakė, kad pati Renata yra iš daugiavaikės šeimos, turi būrį tvarkingai gyvenančių brolių ir seserų. 
– Jei ji nesugeba pasirūpinti savimi, tai gal ir artimieji galėtų padėti? Bet pas mus dabar tokia nuostata, kad viskuo turi rūpintis valdiškos įstaigos, – stebėjosi L.Bieliukienė.

null

Seniūnui Vytautui Judickui Renata Bepirštytė aiškino, jog tokiuose namuose gali užaugti visas būrys vaikų. 
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=2169
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1122
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-01-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License