Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 18
Svečių: 15
Vartotojų: 3
valarieby18 , alfredatn60 , monicapf2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Padėkos raštai dengia pusę vaikų kambario sienos
Galybė padėkos raštų 
Kai įeiname į Bylų namus, dvylikos metų Dainius, vienuolikos Vaidas, aštuonerių Darius ir šešerių Saulius stebi mus išpūtę žvitrias akeles, bet kalbėti nedrįsta. Nieko keisto: mama juokiasi, jog Dariui pradėjus lankyti mokyklą, mokytoja net saldainių nešėsi, kad jį prakalbintų. 
Bet kai šie, rodos, tokie tylūs, nedrąsūs berniukai nusiveda parodyti savo kambarį, akys apraibsta nuo daugybės ant sienos sukabintų diplomų, padėkų, pagyrimo raštų. 
Bandome su vaikais juos suskaičiuoti: iš viso – 43. Bet ir jie – dar ne visi, kiti stovi rėmeliuose ant sekcijos. 
Šie raštai mažiesiems Byloms įteikti už gerą mokymąsi, sėkmingą dalyvavimą įvairiuose renginiuose: piešinių parodose, „Šviesoforo“ konkurse, „Beždžioniukų“ diskotekoje, matematikų konkurse „Kengūra“, teatrų šventėje „Šimtakojis“, konkurse „Dailininko knyga“... Štai 2003 metais Paežerių pagrindinės mokyklos „Šauniausių pradinukų“ rinkimuose Dainius išrinktas „Šauniu pradinuku“, o Vaidas – „Šauniausiu“... Ir taip toliau, ir taip toliau. 
Daugiausiai padėkos ir pagyrimo raštų, žinoma, skirta Dainiui ir Vaidui, tačiau mažieji vyresnius brolius po truputį stengiasi pasivyti. 

Patinka piešti 
Atrodo, kad labiausiai jaunuosius Bylas traukia menas. Vaidas savaitgaliais Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre pas vadovę Stasę Zelinauskaitę lanko dailės studiją. Savaitės pradžioje jis su broliais Dainiumi ir Dariumi dar vyksta į VJC keramikos užsiėmimus. 
Čia jie drožinėja gipsą, iš molio lipdo visokius gražius dalykus. 
Šeštokas Vaidas iš visų Bylų, ko gero, aktyviausias. Be dailės studijos, berniukas dar randa laiko šokių ir dramos būreliams. Vaidas jau ketvirti metai renkamas klasės seniūnu. 
Visgi labiausiai vienuolikmečiui patinka piešti. Namuose – daugybė jo piešinių, nors pačių geriausių, anot mamos, nėra – po parodų jie negrąžinami. 
Nors VJC dailės studijoje Vaidas – jauniausias, jis jau išmokęs piešti pačia įvairiausia technika. Moksleivis mums parodė paskutinius savo darbus: jie buvo atlikti su benzinu ir spaustuvės dažais. 
Piešti nėra pigus užsiėmimas: vien specialios kreidelės kainuoja 40 litų. O kur dar kitos priemonės, spalvotas ir nespalvotas popierius. „Kol galime, nuperkame. Tegul geriau piešia negu eina per kaimą“, – juokėsi R.Bylienė. 

Prizai už taupykles 
Rudenį broliai dalyvavo „Hansabanko“ surengtame taupyklių konkurse. Jame Bylos varžėsi jau antrą kartą. Prieš porą metų, 2003-aisiais, Vaido ir Dainiaus pagamintos taupyklės iškeliavo į apskritį, o ten tarp nugalėtojų patekęs Vaido darbelis buvo išvežtas ir į Vilnių. 
2005-ųjų konkursui Dainius taupyklės nebegamino (šiame konkurse amžiaus riba – 12 metų), bet kiti trys broliai, net ir mažasis Saulius, padarė po vieną darbelį. „Šiemet jų tikslas buvo pakliūti į Vilnių“, – sakė mama. Taupykles vaikai darė iš eglės šakų, spyglių, akmenukų, nendrių ir kitokių gamtinių medžiagų, tvirtino klijais, fanera. Pasisekė puikiai: Dariaus ir Vaido dirbiniai iškeliavo į sostinę. Ir nors visi galvojo, kad geriausio įvertinimo sulauks didžiausio šeimos menininko Vaido taupyklė, diplomu buvo įvertintas Dariaus darbas. 
Už taupykles vaikai gavo išties vertingų prizų: iš apskrities Vaidas parsivežė žaidimą „Eurostep“, Darius – kompiuterinį žaidimą. O už trečiąją vietą respublikiniame konkurse 
Dariui organizatoriai padovanojo elektrinius vargonus. 

Dalyvauti nori patys 
R.Bylienė sako, kad vaikų dalyvauti konkursuose ar užsiėmimuose niekad neverčia – jie nori patys. Kaip ir dailės studiją Vaidas susirado pats – pamatė skelbimą, nuėjo, ir buvo priimtas. Panašiai ir su konkursais – Bylų vaikai juose patys veržiasi dalyvauti. 
Pavyzdžiui, neseniai „Santakoje“ rašėme apie respublikos meteorologų rengiamą piešinių konkursą „Orai vaikų akimis“. Darius „užkibo“: nupiešė ir išsiuntė savo piešinį, tik dar nežino rezultatų. 
Iš kur mažųjų Bylų polinkis į meną, daug klausinėti nereikia. Mama sako, kad piešti nemoka, tačiau ji mezga, gamina gražius rankdarbius. O kaip ir vaikai nekalbus tėtis mums apie savo meninius polinkius turbūt ir nebūtų prasitaręs. Tačiau jie „išlindo“ patys: vaikų kambaryje viena siena visa išpiešta tėčio. Tik kad tą piešinį jau baigia uždengti vaikų parnešti padėkos raštai...

null

Vaidas, Dainius, Saulius ir Darius mėgsta piešti, lipdyti iš molio, gaminti taupykles ir kitus gražius daiktus. 
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=2493
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1942
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License