Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 11
Svečių: 10
Vartotojų: 1
luisatw16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Artimųjų žudikus ekspertai pripažino nepakaltinamais
Buitinė žmogžudystė 
Pernai balandį visą rajoną sukrėtė žinia apie žiaurią žmogžudystę Kalvų kaime (Pilviškių sen.). 56-erių ūkininkė Janina Mykolaitienė suknežinta kaukole, gulinti kraujo klane rasta savo ūkyje. 
Niekam pikto nelinkėjusi moteris buvo linksma, nekonfliktiška, gerai sutarė su ūkyje nuolat dirbusiais samdiniais. Ją pažinoję žmonės Janiną apibūdino kaip labai malonią moterį, pas ją į namus buvo visuomet malonu užsukti. 
Jos vyro Juozo išsakyta versija, jog Janiną galėjo nužudyti į jų namus užklydęs, darbo ieškojęs pakeleivis, buvo sunkiai įtikėtina. Mat iš turtingų namų nebuvo dingęs nė vienas daiktas. Policija aiškinosi ir šią versiją, tačiau rezonansinį nusikaltimą tyrusiems pareigūnams jau iš pirmųjų dienų kilo minčių, jog žmogžudystė – buitinė, o kaltų reikia ieškoti tarp savųjų. 

Žudikas palūžo 
Iš pažiūros tvarkingą, nuolat kartu visuomenėje besirodančią Mykolaičių šeimą pažinoję žmonės negalėjo patikėti sklandančiais gandais ir vienintele įtikinamiausia pareigūnų iškelta versija, jog J.Mykolaitienę nužudė jos vyras Juozas. Prie žmonos, su kuria pragyveno beveik keturis dešimtmečius, karsto aimanavęs vyras artimiesiems nebuvo panašus į žudiką. Dvejojantys svarstė, ar žmoną nužudęs žmogus galėtų apsimestinai verkti, sielotis. 
Tačiau kriminalistai išlaukė momento. Netrukus po žmonos laidotuvių per apklausą J.Mykolaitis palūžo. Jis prisipažino, jog balandžio 21 d. tarp jo ir Janinos kilo konfliktas. 
Tuomet griebęs, kas po ranka pakliuvo, ir nevaldomo įsiūčio pagautas daužė bandžiusią gintis žmoną. 

Ruošėsi pailsėti 

Netrukus žmogžudystės tyrėjai atkūrė lemtingus tos dienos įvykius. Kaip ir kasdien, balandžio 21 d. rytą į savo didžiulį, apie 200 ha, ūkį atvažiavę Mykolaičiai pasiskirstė darbus. Janina nuėjo daryti pietų samdomiems darbininkams. Buvo pats darbymetis, tad samdinių buvo ir namuose, ir laukuose. Vienas jų – Valentinas – ruošėsi kiaulidėse prie namų, kiti – už kelių kilometrų esančiuose laukuose. 
Kai Juozas samdiniams išvežė į laukus pietus, Janina apie 12.30 val. paskambino dukrai. Moterys kelias minutes pasikalbėjo, mama sakė eisianti po ruošos prigulti. 
Pavalgęs namuose į tvartą išėjo ir samdinys Valentinas. Kieme buvo viskas ramu, jokių svetimų žmonių nesilankė, nė vienas iš 5 sodybą saugojusių šunų nelojo. 
Apie 13.30 val. į tvartą užsuko šeimininkas J.Mykolaitis, paklausė, kaip sekasi, ir išėjo. Netrukus vėl sugrįžo. 
Samdinys pasakojo, jog tuomet šeimininkas buvo išsigandęs, kalbėjo koridoriuje matęs kraujo. Atidarę duris vyrai rado nebegyvą šeimininkę. Valentinas dar bandė ieškoti pulso, o J.Mykolaitis sukniubo fotelyje. 

Kaip iš siaubo filmo 
Tik vėliau 59-erių ūkininkas prisipažino, jog grįžęs iš laukų dar kalbėjo su žmona. Kokios mintys kirbėjo solidaus amžiaus vyro galvoje, kai jis griebė virvę ir pradėjo žmoną smaugti, lieka paslaptis. 
Pareigūnai tyrė ir vieną iš versijų, jog žmogžudystė buvo iš anksto suplanuota. Vyras norėjęs žmoną pasmaugti, iš užpakalio užmesdamas virvę jai ant kaklo. Tačiau virvė užkliuvo veido srityje. Moteris puolė gintis. 
Ekspertų pateiktos išvados – tarsi iš siaubo filmo. Metaliniu laužtuvu moteriai į galvą bei rankas suduota ne mažiau kaip 13 kartų, vinimi durta į veidą bei į ranką, mušta kumštimi. Smaugimo virve žymės liko veide bei kakle, sutrupinta kaukolė smilkinio srityje. 
J.Mykolaitis prisipažino, jog pagrindinį nusikaltimo įrankį – laužtuvą – įmetė į šalia namų esantį tvenkinį. Nuleidus vandenį įrankis buvo surastas. 

Vyras smurtavo 

Žmogžudystei išaiškėjus, prabilo ir Janinos draugės, kurioms moteris pasipasakodavo apie girtaujantį vyrą, kuris neretai išdrįsta pakelti prieš žmoną ranką. Paskutinio pokalbio su drauge metu Janina prasitarė: „Kada nors jis mane vistiek užmuš“. 
Nenusakomas, su sveiku protu nesusiejamas žiaurumas kėlė pareigūnams įvairiausių minčių. Juolab kad J.Mykolaitis ir anksčiau buvo gydytas nuo psichikos sutrikimų. Atlikus stacionarinę psichikos ekspertizę komisija konstatavo, jog J.Mykolaitis žudydamas žmoną negalėjo suprasti savo veiksmų esmės ir juos valdyti, tad jam reikalingas priverstinis gydymas psichiatrijos ligoninėje griežto režimo sąlygomis. 

Spręs teismas 
Nors kai kuriems įvykį tyrusiems pareigūnams atrodo, jog J.Mykolaitis savo veiksmus suprato, mat labai sumaniai sukūrė versiją sau apsiginti, išvadas apie sveikatos būklę daro medikai, o ne teisininkai. 
Kauno apygardos teismo nutartimi J.Mykolaitis patalpintas į Rokiškio psichiatrijos ligoninę. Po poros savaičių tas pats teismas nagrinės baudžiamąją bylą, kurioje spręs, kokio griežtumo medicininės priemonės bus taikomos žmonos gyvybę nutraukusiam vilkaviškiečiui. 

Antrieji namai 
Prieš teismą netrukus stos ir Sūdavos kaimo (Klausučių sen.) gyventojas Andrejus Ryžkovas, kuriam taip pat bus taikomas stacionarinis priverstinis gydymas griežto stebėjimo sąlygomis. Beje, Rokiškio psichiatrijos ligoninė A.Ryžkovui jau tapusi antraisiais namais. Čia jis pateko prieš beveik penkerius metus, kai pasikėsino išžaginti savo motiną. Iškelta byla baigėsi tuo, kad tuomet dar dvidešimtmetis vaikinas pripažintas nepakaltinamu. Trejus metus priverstinai gydytas vaikinas ekspertams pasirodė visuomenei nebepavojingas, tad išleistas stebėti ambulatoriškai. Po metų jis nužudė savo draugą, to paties kaimo gyventoją Raimondą Januškevičių. 

Sustabdė pistoletas 
23-ejų Raimondas su draugu Povilu rugpjūčio 12-osios popietę užsuko pas A.Ryžkovą išgerti alaus. Nuo ryto girtavęs Andrejus jau buvo apdujęs. Tad jauniems vyrams bejuokaujant įsiplieskė ginčas. 
Povilas neva nepadoriai pavadinęs Andrejaus seserį. Raimondui tai pasirodė juokinga ir jis nusišaipė. Andrejus dėl to nejuokais įširdo ir puolė draugus. Povilui pasprukus pro langą, visas psichinio ligonio įsiūtis kliuvo Raimondui. A.Ryžkovas daužė kumščiais, spardė, ištempęs į kiemą trankė su vėzdu. Kai Raimondas sukniubo be sąmonės, jo draugu iki tol laikytas A.Ryžkovas atsisėdo ant leisgyvio vaikino ir švaistėsi peiliu. Visų akivaizdoje jis žadėjo tuoj pat išimti Raimondo širdį. Nežinia, kuo būtų baigęsis girto psicho siautėjimas, tačiau jį sustabdė atskubėjusio pareigūno išsitrauktas ginklas. 

Dėl aklo pykčio 
Medikams nebepavyko išgelbėti smarkiai sumušto jaunuolio. Tą pačią dieną ligoninėje jis mirė. Ekspertizė parodė, jog Raimondui nuo smūgių lūžo trys šonkauliai, plyšo blužnis, dėl ko prasidėjo vidinis kraujavimas, ir vaikiną ištiko mirtis. Pats A.Ryžkovas neneigė, jog vien namuose draugui į galvą spyrė 6 kartus, o kiek spyrių į galvą kliuvę lauke, net neprisimena. Sakė spardęs į šonkaulius, o pagaliu trankęs per pilvą. Psichotropinius vaistus alkoholiu užgerdavęs vaikinas prisiminė kilusią mintį išimti Raimondo širdį. 
Tam su peiliu jau lenkėsi prie draugo krūtinės, bet sukliudė policija. 
Savo poelgį 24-erių žudikas taip pat aiškino nenusakomo pykčio proveržiu, kurį sukėlė, mūsų akimis, smulkmena. 
Kiek laiko medicinos ekspertų psichiniais ligoniais įvardyti žudikai praleis izoliuoti nuo visuomenės, spręs medikų komisijos ir teismas. Tačiau niekas negali garantuoti, kad greitu laiku jie negrįš gydytis „ambulatorinio stebėjimo sąlygomis“. Ir kad aklo pykčio proveržio auka netaps bet kuris iš mūsų.


Po žmogžudystės J.Mykolaitis atrodė kiek sutrikęs, bet jau buvo sugalvojęs savo gynybos versiją. 
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=2528
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1790
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License