Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 11
Svečių: 9
Vartotojų: 2
elnoraiu3 , cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Nužudytos ūkininkės giminės prašė papildomos ekspertizės
Artimieji abejoja ekspertų išvadomis 
Beveik keturis dešimtmečius žentą Juozą Mykolaitį pažinojusi ir kartu pastaraisiais metais gyvenusi nužudytos Janinos motina Marė Kavaliauskienė negali susitaikyti su tokiu teismo verdiktu. 
– Jeigu jis iš tikrųjų psichiškai nesveikas, negi per tiek metų mes, giminės, nebūtume to pastebėję, – svarstė 87-erių senutė. – Aš trejus metus su jais gyvenau, kasdien bendraudavau – jis buvo normaliausias žmogus. Šitokį ūkį sugebėjo valdyti, buvo vienas stambiausių rajono ūkininkų. 
Medikų teismui pateiktose išvadose teigiama, kad psichikos liga jam buvo nustatyta jau 2001 metais. Ji siejama su trauma, kurią J.Mykolaitis patyrė dar tarnaudamas sovietinėje armijoje. Tačiau tokia diagnoze verčia abejoti tai, kad J.Mykolaitis turėjo du šaunamuosius ginklus, kuriems leidimai gaunami tik esant stabilios psichinės būklės. 
Leidimui gauti reikalingi medikų, tarp jų – ir psichiatrų, parašai. Žudiku tapęs ūkininkas turėjo ir vairuotojo pažymėjimą, kuris taip pat įpareigoja kas penkeri metai gauti medicininę pažymą apie sveikatos būklę. 

Pražudė pinigai 
Uošvė įsitikinusi, jog žiaurų nusikaltimą įvykdęs žentas sau palankias ekspertų išvadas nusipirko. Žvali, šviesaus proto senolė neabejoja, jog už pinigus – įmanoma viskas. Beveik 200 ha ūkį su žmona valdęs ir kelių šimtų kiaulių fermą turėjęs ūkininkas gyveno pasiturinčiai. 
– Pinigai Janę ir pražudė, – apie dukters mirtį kalbėjo 87-erių M.Kavaliauskienė. – Jei ji nebūtų surašiusi testamento, kuriuo mirties atveju visą savo turtą paveda vyrui, gal ir šiandien būtų gyva. 
Šiuo metu pas vyriausiąją dukterį Daną gyvenanti senolė mano, jog žmogžudystę jos žentas buvo suplanavęs iš anksto. Tokią versiją turėjo ir įvykį tyrę pareigūnai, tačiau jai paremti pritrūko įrodymų. 
– Pinigai jam gyvenime buvo viskas, – mamai pritarė ir J.Mykolaitienės sesuo Dana Grigutienė. – Dėl pinigų konfliktuodavo ir su dukromis. Bet niekada nebūčiau pagalvojusi, kad Juozas taip galėtų padaryti. Visuomet su Jane skaitėsi, kreipdavosi tik meiliais žodžiais, niekada negirdėdavau jų pykstantis, kur eidavo – visur kartu. 

Smurtaujant nematė 
Juozą be galo gerbė ir uošvė M.Kavaliauskienė. Anot senolės, šis buvo mylimiausias iš trijų jos žentų. Visuomet močiutę pakalbindavęs, ja pasirūpindavęs. Po Janinos mirties Juozas ilgai raudojo apsikabinęs uošvę ir vis tikino, kad močiutės gyventi kitur neišleisiąs, niekam neatiduosiąs. 
– Sakiau, aš sena, gal greit ant patalo atgulsiu, slaugyt reikės. Bet jis tik – „mamyte, nesijaudinkit, jei reikės, aš žmogų pasamdysiu, jus gerai prižiūrės“ – atrodė, tikrai nuoširdžiai rūpinasi, – pasakojo močiutė. – Juozas per visas laidotuves taip kalbėjo, giminėms tai aiškino. Net raktus nuo savo seifų atidavė – neva, dabar aš šeimininkė būsiu. Dabar suprantu, kad jis taip manimi prisidengė. 
Motina kategoriškai neigė, jog Juozas būdavęs žiaurus ar smurtaudavęs prieš Janiną. 
– Janė buvo ne iš tų, kur tylėtų. Ji tą pačią dieną būtų išėjusi, jei jis būtų pakėlęs ranką, – vienu balsu tvirtino M.Kavaliauskienė ir D.Grigutienė. 

Žentu aklai pasitikėjo 
Abi moterys neneigė, jog žinomas ūkininkas kartais „užgerdavo“. Tuomet kelias paras jis likdavo nakvoti ūkyje ir namuose nesirodydavo. Taip atsitiko ir tuoj po laidotuvių. Tada namiškiai skubiai jį išvežė gydyti. Dėl polinkio į alkoholį ūkininkas buvo gydytas ir anksčiau, tuo pasirūpindavo jo žmona Janina. 
Tačiau net ir išgėrusio J.Mykolaičio moterys niekada nematė agresyviai nusiteikusio ar pikto. 
M.Kavaliauskienė ir jos duktė Dana sakė iki paskutinės minutės galvą guldžiusios, kad Janiną nužudė ne Juozas. Net tuomet, kai aplinkiniai jau atvirai apie tai kalbėjo, giminaitės jį gynė, kiek galėdamos. 
– Kai paskutinį kartą Juozo atvažiavo kriminalistai, aš pati su jais kalbėjausi. Sakiau, tik būkit geri, jau Juozui tai tos bėdos neprimeskit, – pasakojo močiutė ir pati stebėjosi, kaip aklai tuomet dar pasitikėjo žentu. 

Vaidino nekaltą 
Pats J.Mykolaitis per kelias savaites, kol buvo suimtas, niekada neprasitarė ir neišsidavė, kas slegia jo sąžinę. 
– Jis vis aimanavo, kad geriau jau jį būtų nužudę, tai Janinai su ūkiu, gyvuliais būtų lengviau susitvarkyti nei jam, – pasakojo J.Mykolaičio uošvė. – Ir per laidotuves vis kartojo – „aš tą budelį sutikau, aš jį mačiau“, rodė sudaužytas velionės Janinos rankas ir sakė, kad ji, vargšė, gynėsi nuo žudiko. 
Nuolat su J.Mykolaičiu bendravę giminaitės teisme prašė papildomos ekspertizės, kurią atliktų Teismo ekspertizės centras. Tačiau Kauno apygardos teismas į jų prašymą neatsižvelgė, todėl jo nutartį M.Kavaliauskienės ir D.Grigutienės advokatė žada skųsti. 

Neatgauna pinigų 
Jei J.Mykolaitis teismo nutartimi būtų pripažintas nepakaltinamu, nužudytosios motina negautų ir kompensacijos už moralinę žalą. Senutė aimanavo, jog sumos, kuria būtų galima išmatuoti dukters netektį, tikrai neįvardysi. 
Tačiau M.Kavaliauskienė tvirtina, jog pas dukterį Janiną buvo pasidėjusi 13,5 tūkst. litų, kuriuos gavo už parduotą sodybą ir laikėsi juodai dienai. Janinos turtu šiuo metu besirūpinantys giminaičiai tvirtina seife voko su senolės pinigais neradę, tad jų negrąžina. Močiutė mano, kad prisiteisus atlygį už moralinę žalą atgautų bent dalį savo santaupų.

null

J.Mykolaitienės mama M.Kavaliauskienė (kairėje) ir sesuo D.Grigutienė įsitikinusios, jog žudikui palankias išvadas ekspertai surašė už pinigus. 
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=2707
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1067
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2020-11-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License