Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 6
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Gydytis nenorinti senolė medikams sukėlė aibę problemų
Siuntė, bet nevažiavo 
Į ligoninę iš Pilviškių seniūnijos greitosios pagalbos automobiliu pristatyta senolė Konstancija (ligonės vardas pakeistas) atrodė siaubingai. Nešvari, prasmirdusi moteris, kuri, pasak kaimynų, batų nenusiauna net eidama gulti, skundėsi kojos skausmais. Jau apie pusmetį tokį negalavimą kenčianti bobutė keliskart buvo apžiūrėta savo ambulatorijos gydytojos. Įtarusi, jog močiutės koja gali būti apšalusi, medikė siuntė ligonę chirurgų konsultacijai į Vilkaviškį. Tačiau solidaus amžiaus pacientė niekur vykti nesiteikė. Įkalbinėjama medikės gydytis atžaraus būdo žemaitė išrėžė keletą rusiškų keiksmažodžių. 
Po kurio laiko pas gydytoją atlėkęs Konstancijos sugyventinis pranešė, jog ši siuntimą sukūreno. Gydytoja dar kartą parašė pas specialistus nukreipiantį dokumentą, tačiau bobulė niekur nevažiavo. 

Susirgo sugyventinis 
Kovo 1 d. sunegalavo 26-eriais metais jaunesnis Konstancijos sugyventinis Zigmas. Jis buvo skubiai išgabentas į ligoninę. Senolė liko be priežiūros, tad kaimynai suskubo skambinti Konstancijos dukrai. Iš kito rajono atskubėjusi moteris matė vienintelę išeitį – išvežti motiną į valdišką įstaigą. Iškvietusi greitosios pagalbos medikus duktė reikalavo vežti senolę į globos namus. 
Atvykę į Konstancijos ir Zigmo vienkiemį greitosios pagalbos felčerės buvo šokiruotos. Būdoje tysojo nežinia kada nugaišęs ir sušalęs šuo, o namo viduje nebuvo net kur padoriai atsisėsti. Troboje tvyrojo smarvė, netvarka ir nešvara badė akis. 

Apstumdė felčeres 
Vykti į ligoninę medikės bobulę prikalbino tik pasakę, jog ten būsiąs ir jos Zigmas. Konstancija susikrovė dokumentus ir per daug nesipriešino. Tik nuvežus konsultacijai pas poliklinikos chirurgą ir pasiūlius sėsti į vežimėlį, Konstancija padūko. Mat jautėsi esanti pakankamai stipri, kad nuklibikščiuotų pati. Ji apstumdė ir išplūdo greitosios pagalbos felčeres. 
Apžiūrėjęs bobulės koją ir dėl ligos patamsėjusius pirštus chirurgas suprato, jog ambulatorinio gydymo neužteks ir nusiuntė į ligoninę. 

Seseles vaikė lazda 
Priėmimo skyriaus medikės nešvarią ligonę bandė pirmiausia nuprausti, nes taip atrodančios guldyti į palatą negalėjo. Tačiau bobulė pakėlė triukšmą. Ji plūdo slaugytojas bjauriais žodžiais, keikėsi. Kai medikės taikėsi nuplauti ligotas kojas, senolė puolė daužytis kriukiu. Supuolę medikai lazdą pagaliau atėmė, tačiau „cirkas“ Priėmimo skyriuje tuo nesibaigė. Besistengiančias padėti medikes bobulė taškė vandeniu ir plūdo kelias valandas. 
Kai gydytoja paprašė Konstancijos dukters pagalbos, ši atrėžė, kad motina jos neaugino, tad kodėl dabar turėtų dėl jos drabužius šlapintis. 

Nesutinka operuotis 
Po kelių valandų kovos su agresyvia paciente, kai lazdų kliuvo ir slaugytojoms, ir gydytojams, ligonė buvo paguldyta į Chirurgijos ir traumatologijos-ortopedijos skyrių. Ten ji taip pat plūdo palatos kaimynes, vaikė gydytojus. 
– Moteriai gangrenavę trys kojos pirštai, juos reikia pašalinti, – aiškino Chirurgijos skyriaus vedėjas R.Ramanauskas. – Tiesiog nežinau, ką daryti. Bet kokiai operacijai dabar reikalingas paciento sutikimas, o ši ligonė net artyn nesileidžia. 

Švaistomi pinigai 
– Sakykite, ar medikai turi spręsti tokias problemas, juk yra socialiniai darbuotojai, – svarstė neramią naktį budėjęs gydytojas V.Aleksa. – Pacientės liga įsisenėjusi, ją puikiausiai bet kada galėjo atvežti artimieji. O ji skubos tvarka greitąja atgabenama į ligoninę. Mes priimame, nes senutę nėra kam prižiūrėti, prausiame, žodžiu, dirbame socialinį darbą. Štai kur švaistomi ligonių kasų pinigai. 
– Slaugių etatų nebėra, todėl viską turime daryti mes, medikės, – skundėsi Priėmimo skyriaus slaugytojos, kurioms kliuvo ir senolės lazdų, ir maudynių vandens. – Kiti pacientai laukia pagalbos, o mes su besiplūstančia bobule kelias valandas kariaujame. 
Greitosios pagalbos felčerės taip pat piktinosi neišspręstomis socialinėmis problemomis. – Vienas greitosios ekipažas buvo išgabenęs sunkios būklės pacientą į Kauną, o mus iškvietė, kad kaprizingą senutę pavėžėtume iki Vilkaviškio, – aiškino felčerės. – Per ją kita ligonė, kuriai staiga pakilo aukštas spaudimas, mūsų pagalbos laukė dvi valandas. 

Rūpestis dėl žemės 
Pilviškių seniūnas V.Judickas aiškino, jog dėl socialinių problemų Konstancijos artimieji į seniūniją nesikreipė. Mat gerokai jaunesnis sugyventinis senute gebėjo pasirūpinti. 
Seniūnija net neturi duomenų apie Konstancijos praeitį. Anot seniūno, tokių netvarkingai gyvenančių bobulių – pilni kaimai. Ši – jokia išimtis. 
Konstancijos problema išryškėjo tik tuomet, kai senolė dukteriai iškvietus greitąją pagalbą pateko ligoninėn. 
Konstancijos duktė savo „rūpesčio“ priežasties neslėpė. Ji klausinėjo medikų, kaip senolę pripažinti neveiksnia, mat ši turinti kelis hektarus žemės, kurie gali atitekti sugyventiniui.

null

Priėmimo skyriaus slaugytoja Ingrida Kukienė kelias valandas kovojo su agresyvia senute, bandžiusia užsukti čiaupą ir nesutikusia praustis. 
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=2854
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1116
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-10-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License