Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 3
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Apžiūrai ūkininkai pateikia ne visą savo techniką
Reikalavimai griežtėja 
Buvusio „Gegužės pirmosios“ kolūkio Ramoniškių mechaninių dirbtuvių kieme šnekučiavosi savo techniką išrikiavę šio krašto ūkininkai. Atvykęs Žemės ūkio skyriaus vyresn. specialistas Michailas Počepovičius pakvietė grupelėse stoviniavusius vyrus pirmiausia pasikalbėti apie šių metų apžiūros naujoves, bendrą jos tvarką, europinius reikalavimus ir kt. 
Nuo praėjusių metų liepos mėnesio Lietuvoje registruojami tik tokie nauji traktoriai, kurių varikliai turi Euro2 standarto sertifikatus. Tai reiškia, kad viename išmetamųjų dujų litre turi būti ne daugiau kaip 0,4 g kietųjų dalelių. Numatoma, jog kitais metais reikės laikytis Euro3 reikalavimų. Kietosios dalelės išmetamųjų dujų litre negalės sudaryti daugiau kaip 0,15 g. 
M.Počepovičius sakė, jog baltarusiškų „Belarusų“ gamintojai pakeitė siurblius, purkštukus ir taip pasiekė, kad traktoriai atitiktų Euro2 standartą. Bet šių gamyklinių pakeitimų nepakanka sumažinti kietųjų dalelių kiekį iki Euro3 lygio. Reikia keisti pačius variklius. 
Be abejo, „Fendt“, „Claas“ ar kitais europietiškais varikliais. Bet tada ir baltarusiški traktoriai, ko gero, kainuos tiek, kiek vakarietiški. Didesnė tikimybė, jog Lietuvos ūkininkai rinksis pastaruosius. Todėl baltarusiai gali ir nekeisti variklių, likti prie Euro2 standarto, kuris mūsų žemės ūkiui bus per „prastas“. 
Rusijoje, Vladimiro mieste, gaminamų T-25, T-40 markės traktorių varikliai iki Euro 2 reikalavimų nebuvo pertvarkyti. Naujos technikos ieškantiems mūsų ūkininkams šių traktorių nėra prasmės pirkti, nes jie Lietuvoje neregistruojami. Iš NVS šalių su Euro1 sertifikatais įvežami traktoriai pardavinėjami lenkams, kurie ne taip uoliai vykdo ES reikalavimus. 
Mūsų rajono žemės ūkyje pastaraisiais metais sumažėjo NVS šalyse gamintų registruojamų traktorių skaičius ir padidėjo įsigyjamų iš kitų užsienio valstybių. 2004-aisiais ūkininkai registravo 83 baltarusiškus ir rusiškus traktorius, tarp jų 36 naujus. Pernai – 76 (38 naujus). 
2004 metais žemdirbiai įsigijo 12 vakarietiškos gamybos traktorių (naujų – 6). Pernai – 35, tarp jų – 18 naujų: „New Holand“, „Massey Ferguson“, „Claas“, „Fendt“ ir kt., kainuojančių nuo 114 tūkst. litų iki 447 tūkst. Lt. 
L.Počepovičius informavo, jog ankstesniais metais tik rudenį paaiškėdavo, kokia bus parama perkant naują techniką. Šiemet jau dabar aišku, kad bus grąžinama 20 procentų sumos, jauniesiems ūkininkams – 25 proc. 

„Eurovienetukų“ paradas 
Ramoniškiečiai kalbėjo, kad jie, suvažiavusieji į buvusių dirbtuvių kiemą, yra nedideli ūkininkai, todėl ir jų traktoriai – tik „eurovienetukai“. 
M.Počepovičius sakė, jog Lietuvoje yra 115 tūkstančių traktorių, iš jų 86 tūkstančiai neturi Euro2 sertifikatų. Ta technika, kuri jau patekusi į Europos Sąjungos šalis, registruojama ir eksploatuojama, nes nerealu pakeisti visų traktorių variklių. Į Europos standartus orientuojamasi pamažu. Net Vokietijoje sėkmingai dirba 1964 metais gaminti traktoriai. 
„Maniškis – rumuniškas, 1979 metų gamybos. Jis buvo eksponuojamas dar Tarybų Sąjungoje surengtoje parodoje. Iš ten šiltnamių darbams jį parsigabeno tuometis Šeimenos kolūkis. Aš pirkau iš žmogaus, kuriam traktorius buvo atitekęs už pajus“, – pasakojo Dainius Tamaliūnas. Kostas Paulauskas sakė, kad jo T-25 markės traktorius yra šešiolikos metų. „Aš visą gyvenimą dirbau vairuotoju, moku prižiūrėti techniką. Problemų neturėjau ir dėl šios apžiūros“, – kalbėjo ramoniškietis. 
M.Počepovičius sakė, jog dauguma ūkininkų į apžiūrą pristato gerai paruoštą techniką. Ramoniškiuose papildomų rūpesčių turėjo tik du ūkininkai. Dažniausiai pasitaikanti bėda – netvarkingas vairo mechanizmas. 
Bet apžiūrai pateikiama toli gražu ne visa žemės ūkio technika. Žemės ūkio skyriaus duomenimis, pernai rajone buvo registruota daugiau kaip 6000 traktorių, savaeigių mašinų ir priekabų. O techninių apžiūrų atlikta 4300. Analogiška bus ir šių metų situacija. Tie, kurie su savo technika neišvažiuoja į kelius, sukiojasi tik po kiemus, šalia esančius laukus, į apžiūrą jos ir negabena. 
Pagal patvirtintą grafiką apžiūra vyksta nuo kovo pabaigos ir baigsis šį mėnesį. Turintiems daug technikos nebūtina ją pristatyti į nurodytą vietovę. Stambūs ūkininkai Žemės ūkio skyriaus specialistą išsikviečia individualia tvarka ir vėlesniu metu, nes ne visiems vienodai baigiasi techninės apžiūros galiojimo terminai. 
Kad technika tvarkinga, ankstesniais metais būdavo patvirtinama spaudu. Šių metų naujovė – transporto priemonėms išduodami techninės apžiūros talonai, kurie yra griežtos apskaitos, nes ateityje Europoje bus bendras technikos registras.

null

Žemės ūkio skyriaus vyresn. specialistas Michailas Počepovičius (dešinėje) ramoniškiečiams pasakojo, kaip griežtėja technikai keliami reikalavimai. 
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=3240
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2091
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2019-12-07

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License