Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 12
Svečių: 10
Vartotojų: 2
galexc4 , elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Iš Alksnėnų kapinių vilkaviškietis grįžo su slogiais įspūdžiais
Šlaite – šiukšlynas, tualeto nėra 
Vilkaviškietis sakė, kad jo artimųjų Alksnėnuose nepalaidota. Į šias kapines prieš Motinos dieną jis užsuko šiaip sau, pakalbintas draugo. Buvo daug žmonių, tvarkiusių kapus. 
„Aš tik pasivaikščiojau nuo vieno iki kito krašto. Likau be žado pamatęs, kaip atrodo kapinių pakraščio šlaitas Alksnės upelio pusėje. Čia pat kapai ir šalia tokia šiukšlių gausybė, kokios niekur netekę matyti. Visas šlaitas – sąvartynas. Nejaugi to, ką žmonės suneša, sumeta tvarkydami kapus, negalima išgabenti?“ – dalijosi slogų vaizdą palikusiais įspūdžiais K.Janulaitis. 
Jam, prieš metus mūsų laikraštyje rašiusiam, kad prie Alksnėnų kapinių nėra tualeto, į akis vėl krito tai, jog ir šį pavasarį „reikalo“ prispirti lankytojai blaškosi, ieškodami vietelės šlaito apačioje už pusplikių krūmų. 
Vietiniai paaiškino, kad tualetas čia, atseit, yra. Galima pasinaudoti parduotuvės būdele. Tik jeigu bus užrakinta, reikės užeiti į parduotuvę ir paprašyti rakto. Bet kaip kapų lankytojams, ypač atvykusiems iš toliau, žinoti, kad tualeto reikia ieškoti už autobusų stotelės esančios parduotuvės kieme? K.Janulaitis sakė, kad po apsilankymo Alksnėnų kapinėse, jis kalbėjosi su Pilviškių seniūnu Vytautu Judicku, kuris aiškino, jog yra kryptį rodantys ženklai. 
Taigi atrodytų, jog užuot priekaištavus, pirmiausia reikia apsižvalgyti. Nieko panašaus. Akivaizdžiai teko įsitikinti, kad jokių rodyklių, nukreipiančių į WC, čia nėra. O jei ir būtų, kas iš to? Juk į kapines atvykusius žmones gamtos reikalai prispiria ir tada, kai parduotuvė nedirba. Kur tada gauti raktą? 
K.Janulaitis teigė, jog iš pokalbio su seniūnu jam susidarė įspūdis, kad tualetas – vos ne globalinė problema: prie kapinių nėra vietos, aplink privati žemė, statiniui reikia projekto, viskas turi būti suderinta su aplinkosaugininkais ir t.t. Bet negi iki šiol neužteko laiko išspręsti problemą, apie kurią kalba prasidėjo prieš metus? 

Alvite – šeši konteineriai 
Vilkaviškietis sakė, jog su Pilviškių seniūnu diskutavo ir konteinerių statymo tema. Tvarkant kapus, reikia kažkur sudėti tai, kas sudžiūsta, pasensta, tampa atliekomis. 
Vietos, skirtos šiukšlėms, nepažymėtos. Alksnėnų kapinėse žmonės jas neša kaip kam patogiau. Pila šlaite per visą kapinių pakraščio plotį. Kelias dešimtis metrų išsiraičiusį sąvartyną iš tiesų ne taip paprasta sutvarkyti. K.Janulaitis teigė, kad Pilviškių seniūnas skeptiškai vertino išeitį statyti konteinerius: žmonės, atseit, viską sukraus šalia arba ir toliau šiukšles vers į pakrantę. 
Iškart to gal ir nepavyks išvengti. Pavyzdžiui, šį pavasarį prie Alvito kapinių, dviejose vietose buvo pastatyti šeši konteineriai. Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas sakė, jog nors ir buvo iškabinti skelbimai, raginantys šiukšles pilti į konteinerius, krūvų pridygdavo ir senose šiukšliavietėse. Šiuo metu didelių problemų jau nekyla. Netyčia pribarstytas ar vienur kitur per tvorą švystelėtas šiukšles dabar lengviau surinkti ir viešųjų darbų žmonėms. Konteineriai šiemet bus statomi ir prie šiai seniūnijai priklausančių Lankeliškių kapinių. 

Apie „kabliukus“ ir... politiką 
Mūsų pokalbio metu Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas teigė, kad jis konteinerių užsakęs dar pernai. Laukia, kol parveš metalinių, nes plastmasiniai gali būti padegti. Prie Alksnėnų kapinių iš pradžių numatyta pastatyti tris konteinerius. 
Seniūnijoje yra 10 veikiančių kapinių, ir nė prie vienų (net ir Pilviškių) nėra konteinerių. Tualetas pastatytas tik prie Paežerių kaimo kapinių. Padarytas jis ir Alksnėnams, tik reikia suleisti žiedus ir atvežti „namelį“. Tai atlikti numatoma dar šį mėnesį. Pasak seniūno, tualetų klausimo kapinių lankytojai neakcentuoja, visokių „kabliukų“ ieškoma tik Alksnėnuose. V.Judickas sakė, jog galima įtarti, kad ir Alksnėnuose taip daroma tik todėl, kad galbūt kam nors čia nepatinka seniūnas. 
Na, vesti paralelę tarp politikos ir kapinių pašonėje net prieš Motinos dieną neišmėžto „kiaulinyko“ turbūt labiau juokinga nei rimta. Kaip ir įžvelgti „povandenines sroves“ ten, kur prispyrus gamtos „reikalui“ žmonės jį nori atlikti tam skirtoje vietoje, o ne viešai, už pusplikio krūmo. 
Beje, Alksnėnuose savo artimuosius pasilaidoję žmonės turėjo ir kitokių priekaištų. Pirmosiomis gegužės dienomis, kai daugelis jau sodino ant kapų gėles, čia dar nebuvo vandens. Seniūnas sakė, jog taip atsitiko dėl sutrūkusio skaitiklio, bet Motinos dieną vanduo jau buvo, o ir prieš tai vandens čia buvo galima rasti. Taip sakant, parsinešti kibirais ar buteliais iš Alksnės griovio. 
Kita „smulkmena“ – nepatogus šalutinių vartų kablys. Dėl to šie vartai neretai lieka atlapoti. Atvykusieji į kapines čia randa lakstančių šunų ir net įėjusių gyvulių. Seniūnas sakė, kad jeigu lankytojams per sunku pasmukusius vartus kilstelėti į viršų ir pasistengti uždaryti, tai juos visai užrakins, nes šie vartai skirti įvažiuoti į kapines. Kai to prireiks, žmogus kreipsis į sargę. Ji vartus atrakins bei užrakins. 
O gal vis dėlto paprastesnė „politika“ būtų sutvarkyti vartus, kad nekiltų naujų nepatogumų, kur ieškoti kapinių prižiūrėtojos. Dabar šiose kapinėse nėra jokios informacijos, neiškabintos net kapinių lankymo ir priežiūros taisyklės. Seniūnas teisinosi, kad bet kokį lapelį žmonės tuoj pat nuplėšia.

null

Kai rašinys buvo paruoštas spaudai, Pilviškių seniūnas pranešė, kad šis Alksnėnų kapinių šlaito sąvartynas likviduotas. 
Autorės nuotr.Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=3274
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1375
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2021-01-23

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License