Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 9
Svečių: 7
Vartotojų: 2
elnoraiu3 , cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Kiaulių ūkio kaimynystė neleidžia atsidaryti langų
Langai visada uždari 
Statybininkų gatvėje gyvenanti V.Žilionienė buvo teisi: jos kieme nuo kaimynų pusės sklido kiaulių ir mėšlo tvaikas. 
V.Žilionienė serga bronchine astma. Anksčiau vaistus nuo dusulio ji vartodavo kartą per mėnesį, dabar nedidelis inhaliatorius – kasdien jos kišenėje, kai tik išeina į daržus. Moteris augina ketverių metų neįgalų anūkėlį, kuriam, pasak močiutės, dar įtariama ir astma. 
Žilionių miegamojo langai – priešais kaimynų namus. Pro juos net ir vakare žmonės negali įleisti gryno oro. 
– Dveji metai neatidarome kambarių langų, net ir per didžiausius karščius, – guodėsi moteris. 
Kai mes lankėmės, namuose termometras rodė 28 laipsnius, bet visi langai buvo uždaryti. 
V.Žilionienė tvirtino, jog iš kaimynystės sklindančia mėšlo smarve skundžiasi ir kiti gyventojai. 

Patarė nesikišti 
Adomavičių kieme juodavo mėšlo krūva. Greta įrengtuose aptvaruose sukinėjosi geras būrys paršelių. 
Mus pasitikęs ūkininkas Gediminas Adomavičius aiškino, kad augina aštuoniasdešimt paršelių. Užaugusių nelaiko, išveža parduoti. Po žeme įkastas srutų surinktuvas, kas keli mėnesiai jos išvežamos į laukus. 
Savivaldybės darbuotojai savininkui išaiškino, jog mėšlo krūva turi būti kraunama ant betoninio pagrindo, kad srutos netekėtų į gruntą. Krūvą būtina uždengti, kad į ją nepatektų krituliai. 
Ekologas kalbėjo, jog mėšlo kieme geriau visai nelaikyti, sukrauti jį į priekabą ir išvežti. Tačiau šeimininkai ginčijosi, kad jie tiek neuždirbą: esą, nuo mėšlo priekaba supus ir po metų reikės naujos. 
G.Adomavičius buvo įsitikinęs, jog kaimynus kamuoja ne smarvė, o pavydo jausmas. Anot šeimininko, kai tik jie užaugina ir ima krauti kiaules, visi kaimynai „kabo ant tvorų ir skaičiuoja“. 
– Ne mieste gyvename, kad jokio kvapo nebūtų. Visi kaimynai laiko gyvulius. Atvės oras, kvapo čia nejausit. Aš gyvenau mieste, ten laiptinėj dar daugiau smirdėdavo nei čia, – traukė pečiais šeimininko sūnus Saulius Adomavičius. – Kiekvienas tegul rūpinasi savimi ir nesikiša į kitų reikalus, tai viskas bus labai gerai. 
Į teiginį, kad žmonės ir rūpinasi savimi, savo sveikata, S.Adomavičius atrėžė – nuo šito kvapo dar niekas nemirė. 

Rodė į kitus kaimynus 
– Tai šnekėkim atvirai. Viena kaimynė pirštines siūdavo. Kai tuos skudurus padegdavo, tai vėjui papūtus vakare oho koks kvapas būdavo. Bet palaukiam, vėjas praeina, ir viskas pasibaigia, – kalbėjo G.Adomavičius. 
– Kiti „labdara“ prekiauja – irgi skudurus degina. Bet mes ne tokie žmonės, kad skambintume ir skųstume, – pritarė jam sūnus. 
Adomavičiai piktinosi, kad nuo Balčiūnų kiaulių komplekso vėjui pūstelėjus padvelkia dar stipresnė smarvė. Jis užsirašė ekologo telefoną ir prižadėjo jam paskambinti „kai tik smirdės“. 
– Iš ko gyventi? Duokit man poros tūkstančių litų pensiją, ir viską uždarau, – mostelėjo ranka G.Adomavičius. – Jūs įsivaizduokit, kokia mums patiems bėda. Negaliu nei plėstis, nei transporterių statyti. Sugrūsti visi iš vienkiemių į gyvenvietes ir vienas kito nekenčiam. 
Šeimininkai prižadėjo, kad mėšlo krūvą uždengs ir tą pačią dieną savo pažadą įvykdė. Pareigūnų nurodymu, mėšlo laikymo vietą dar būtina išbetonuoti. 

Problema – aktuali 
– Dėl tų gyvulių – didelė problema. Nuvažiuoji į Serdokus – tas pats, nuvažiuoji į Paežerius – tas pats, net ir Vilkaviškyje ta pati bėda, – kalbėjo S.Vabalas. 
Savivaldybės darbuotojai aiškino, kad tokių skundų jie sulaukė ne vieno, bet nebeišmano, kaip šią problemą išspręsti. Kvapų normų, gyvulių laikymo kiekio mieste ar miestelyje jokios taisyklės nereglamentuoja. Viskas, ką tarnautojai gali padaryti – tai pareikalauti pagal ministerijos reikalavimus išbetonuoti mėšlidę ir uždengti mėšlą. „Bet ten greičiausiai kvapas net ne nuo mėšlo, o nuo lauke laikomų kiaulių“, – sakė seniūnas V.Judickas. 
Vis dėlto atsakingi vyrai pripažino, kad tokioje kaimynystėje patys gyventi nenorėtų. Situaciją pakomentuoti paprašėme Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Jono Dubausko. Jis paaiškino, jog žmonės turi laikytis Savivaldybės tarybos išleistų Gyvūnų auginimo ir laikymo Vilkaviškio mieste bei rajone taisyklių. Jose rašoma: „Ūkinės paskirties gyvūnai gali būti laikomi tik savininko atskiroje nuosavoje uždaroje valdoje ar uždaroje valdoje prie nuosavo namo, kuriame gyvena tik viena šeima. Esant kelioms atskiroms šeimoms – tik gavus raštišką kitų šeimų pilnamečių narių sutikimą. Gyvūnų savininkai ir globotojai privalo turėti Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos centro ir seniūnijos, kurios teritorijoje gyvena, leidimus“. „Gyvūnų savininkai turi atlyginti visas išlaidas, susijusias su jiems priklausančių gyvūnų padaryta žala žmonių sveikatai“. 
„Šeimininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų auginimas ir laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų“. „Gyvūnų šeimininkai privalo laikytis sanitarijos ir higienos reikalavimų ir užtikrinti, kad jų gyvūnai nedarytų žalos aplinkai“. 
– Jeigu kaimynai skundžiasi, vadinasi, kažką reikia daryti. Laikytis švaros arba mėšlą sukrauti ir išvežti, gyvulius laikyti patalpoje, o ne kieme, – sakė J.Dubauskas. 
Viršininkas pripažino, jog ši problema – labai aktuali, o jų tarnyba taip pat ne kartą tyrusi tokius skundus. Gyvulių savininkai perspėjami susitvarkyti savo ūkį, kitaip jiems taikomos baudos.

null

Spręsti kaimynų problemų atvažiavo ir valdžios vyrai.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=3617
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1831
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2020-11-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License