Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 12
Svečių: 12
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Graži sodybos aplinka – visos šeimos nuopelnas
Dirba visa šeima 
Mokyklos gatvėje, kurioje išties daug gražių sodybų, Bindokai gyvena dar tik septintus metus. Savo žmoną į Pilviškius Arūnas parsivežė iš Antanavo. 39 metų S.Bindokienė džiaugėsi, kad jos vyras turi auksines rankas. 
– Namą pastatė pats Arūnas. Jis ir statė, ir stogą dengė. Tik duris, langus meistrai padarė. Vyras, kai būna laisvesnis, vis kam nors patalkina, pastato krosnį ar židinį. Dabar man prisižadėjęs kieme pastatyti židinį, tik vis laiko pritrūksta, – pasakojo Silvija. 
Bindokų pieva tokia švari ir graži, kad net nedrąsu ant jos kelti koją. 
– Nieko, – juokiasi šeimininkė, – pievelę rekomenduojama net su šake vietomis pasmaigstyti, kad oro į dirvožemį patektų. Tad batų kulniukų įspaudai išeis tik į naudą. 
Net sunku patikėti, kad platų akmeninį grindinį ir takelius aplink namą sudėjo aštuoniolikmetis Aurimas, tėtis išklojo tiktai pradžią. Dvyliktokas aptvėrė ir tvorą apie namus. Mama tvirtino, kad sūnui toks darbas patinka. 
Žolę pjauti – jaunesniojo sūnaus, 16 metų Algaudo, darbas. „Jam tai sekasi puikiai“, – įvertino mama 

Ir darbas, ir hobis 
Gėlynų išdėstymu, medelių kompozicijomis, alpinariumu ir kitais kiemo puošybos reikalais rūpinasi pati Silvija. Jau treti metai, kai valdiškame darbe nedirbanti pilviškietė, vos prasidėjus šiltajam sezonui, didžiąją laiko dalį praleidžia tvarkydama ir gražindama aplinką. 
– Tai – ir mano darbas, ir hobis, – šypsosi jauna šeimininkė. – Smagu suleisti rankas į žemę. Atrodo, kad ji sugeria visas blogas emocijas... 
Daug augalų moteris pasisėja pati. S.Bindokienė jau atsirinkusi, kurios gėlės jai patinka, ir joms nužydėjus prisirenka sėklų kitam pavasariui. Gėlių sėklomis ar sodinukais moteris keičiasi ir su aplinką puoselėjančia kaimyne. 
“Močiutės rūtadaržio“ Silvijos gėlynai neprimena – jie neperkrauti, ryškiaspalviai žiedai gražiai dera tarpusavyje ir neužgožia vieni kitų. Silvijai labai patinka žvaigždiški viendienių žiedai. Šių gėlių moteris įsigijusi jau devynių rūšių ir kolekciją vis papildo. 
Aplink takelius prisodinta daugybė serenčių krūmelių, iš vazonų svyra begonijos, pelargonijos, surfinijos, petunijos. Gėlės įkurdintos net anytos dovanotose ir restauruotose geldose. Apskritimu po sidabrine egle iki pat kamieno susodintos ryškiaspalvės nasturtos. Kelios jau užkopusios apatinėmis šakomis ir „pražydinusios“ eglę oranžiniais žiedais. 

Augalai – įvairiausi 
Silvija pasakojo, jog kurdama grožį ji remiasi ne tik savo fantazija, bet ir specializuotais žurnalais, knygomis. 
Bindokai dažnai aplanko medelynus, parodas. Važiuoja ten ne tik įsigyti įdomesnių augalų, bet ir pažiūrėti naujovių, augalų spalvų, formų. 
Pilviškiečių sodyboje veši himalajinė pušis, žvynuotasis kadagys, kelių rūšių puskiparisiai, kukmedžiai, tujos, sidabrinės eglės, balteglės ir kitokie krūmai bei medeliai. Kitų ir pavadinimų Silvija gerai neįsiminusi, nors susirašiusi turi visus. 
– O su šiuo krūmu prieš keletą metų buvo tokia istorija, – pasakoja moteris, rodydama vidury pievelės įdomiai išsirietusį augalą. – Parsivežiau jį iš medelyno. Jis labai gražiai augo, žaliavo. Tada kiemas dar nebuvo užtvertas, ir iš laukų naktį atklydo bulius. Jis viską išlaužė, ištrypė, nes grandinė apsisuko apie krūmelį. Teko augalo šakas iškarpyti, bet nesigailiu – taip dar įdomiau. 
Bindokai dabar karpo ir kitus krūmus. Silvija rodė visą eilę apvaliai nukirptų krūmelių – taip gražiai, anot jos, apdailinti pavyksta tik vyresnėliui Aurimui. 

Ūkininkavimu nesiverčia 
Bindokų sodyboje ūkiui daug vietos neskirta. Be žmonių, kieme karaliauja tik šunelis ir Siamo katė su dviem dailiais kačiukais. 
27 arų sklype daržui užleistas tik nedidukas rėželis žemės. „Ir šitą patį vos išsikovojau, nes vyras norėjo viską išrausti“, – juokėsi S.Bindokienė. Mat šeimyna šiemet išsikasė nemažą tvenkinį. Jis dar bus tvarkomas, bet į vandenį tėtis su sūnumis, grįžę iš žvejybos, jau paleidžia kokią žuvį. 
Kieme sukurtas kompozicijas iš žemaūgių medelių, dekoratyvinių krūmų papildo įvairiausio dydžio akmenys. Silvija pasakojo, jog juos rinkti pradėjo tuomet, kai prieš keletą metų vyras sumanė kiemą kloti ne trinkelėmis, o grįsti akmenimis. „Tada dar nebuvo to „akmenų bumo“, – pasakojo pašnekovė. – Juos mano vyrai rinko karjeruose, gavome iš ūkininkų sodybos, radome pakelėse. Vien į kelią supylėme gerus tris savivarčius, – sakė šeimininkė. 

Viduje – daug medžio 
Aprodydama namus, S.Bindokienė kuklinosi, kad šiais laikais yra šiuolaikiškiau ir įdomiau įrengtų būstų. Tačiau šie namai dvelkia šiluma. Juose – daug medžio, beveik visiškai nėra plastikinių detalių. Grindys irgi medinės arba išklotos plytelėmis. 
– Gal prieš šešiolika metų, kai statėme ir įrenginėjome namą, visokių „mandrų“ medžiagų dar ir nebuvo. O jei buvo – tai labai brangios, – pasakojo Silvija. Išties jauki Bindokų svetainė. Pasieny stovi nedidelė krosnelė – šeimininkė džiaugėsi, jog, atvėsus orams, ji greitai prišildo patalpą. 
Visą sieną puošia daug įvairiai įrėmintų kelių giminės kartų nuotraukų. Įdomus sprendimas – langas į virtuvę, ant kurio pastatyta daili išraityta šaka. 
Netradicinis ir rūsys. Jame įrengtas poilsio kambarys, jį puošia masyvus, iš akmenų ir plytų Arūno sumūrytas židinys. Kampe stūkso įspūdingo dydžio skrynia – ją Silvija taip pat sako gavusi iš anytos. 
Namuose, anot šeimininkės, gali darbuotis be atokvėpio – jei vienur lyg ir sutvarkai, žiūrėk, jau kitur norisi ką nors atnaujinti. Tačiau kol oras smarkai neatvėso, beveik visą laisvalaikį tenka skirti aplinkai.

null

– Turiu daug minčių, bet joms įgyvendinti reikia ir laiko, ir pinigų, – sa­kė Silvija Bindokienė.
Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=4293
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2682
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2020-11-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License