Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 8
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiečių namuose – pilstukas ir naminukė
Butelis fotelyje 
Pareigūnai pas įstatymą pažeidinėjančius pilviškiečius važiavo turėdami išankstinės informacijos. Mat „Santakoje“ paskelbus telefonus, kuriais galima pranešti apie „pilstukinius“, žmonės atsiliepė labai aktyviai. Reidą organizavusi Prevencijos poskyrio viršininkė Kristina Šomkienė džiaugėsi, jog daug rajono gyventojų pasielgė pilietiškai ir pranešė apie įstatymo pažeidėjus. Tai labai palengvina pareigūnų darbą. Į reidus jie gali vykti iš anksto pasiruošę. 
Pas Vilkaviškio gatvėje gyvenančią Oną Mikalainienę butelį su alkoholio kvapą skleidžiančiu skysčiu pareigūnai rado paslėptą fotelyje. Ten aptiktas 1,5 litro talpos plastikinis butelis su pilstuku. Pamačiusi, kad pareigūnai surado jos slėptuvę, šeimininkė movė pro duris. Reide dalyvavę pareigūnai dar bandė vytis paupiu skutančią moteriškę, tačiau tiek ją ir tematė. Kadangi namuose dar buvo žmonių, tad pareigūnai ramiai tęsė kratą, kuri greitai davė vaisių. Priebutyje, grindyse įrengtoje kiaurymėje, policininkai rado keturis plastikinius 2 litrų talpos butelius su alkoholio surogatu. Romas Kriauza, likęs namuose pabėgus šeimininkei, atsisakė paaiškinti, iš kur atsirado tiek neleidžiamo laikyti skysčio. 
O.Mikalainienei už namuose laikomą tokį kiekį alkoholio surogato gresia administracinė atsakomybė. Jei pareigūnai būtų radę bent puslitriu pilstuko daugiau, jai būtų iškelta baudžiamoji byla. 

Tikėjosi praslysti 
Pilviškietei Daliai Stravinskienei taip pat bus pritaikyta administracinė atsakomybė, nes jos namuose rasti 6 litrai skysčio, turinčio alkoholio kvapą. 
Daug liūdniau į pareigūnų vizitą reagavo 61-erių Kostas Miliauskas. Jam šįkart gresia griežtesnės sankcijos, nei šiuo verslu besiverčiančioms kolegėms. Pas jį namuose pareigūnai rado apie 40 litrų į bakelius supilstyto alkoholio kvapą skleidžiančio skysčio. Spėjama, jog dešimtlitriuose bakeliuose – naminė degtinė. Už tokį nelegaliai laikomo skysčio kiekį gresia baudžiamoji atsakomybė. 
Šeimininkai tvirtino patys degtinės nevarą, o parsivežą iš Žemaitijos. Pareigūnai naminės degtinės gaminimo įrangos pas Miliauskus nerado, tad jų versija patikėjo. Alkoholio sklidinus bakelius šeimininkai laikė tiesiog po laiptais, matomoje vietoje, bei lauke, pašiūrėje. Miliauskai pareigūnams guodėsi, jog ne kartą „Santakoje“ skaitę apie policijos reidus bei sugautus įstatymo pažeidėjus, tačiau vis tikėjęsi patys praslysti nepastebėti. 
Namuose buvo kaupiama ir tuščia tara. Šeimininkai neslėpė, jog tuščių bakelių liko pardavus parsivežtą degtinę. Naminė degtinė pirkėjų vertinama labiau nei pilstukas. Už vadinamo „samagono“ puslitrį galima gauti 6–7 litus, o pilstukas tevertas 4–5 Lt. 

Padėkite pareigūnams 
Kitas pareigūnų ekipažas tą pačią dieną aplankė „taškus“ Pajevonio kaime. Pas šio kaimo gyventoją trisdešimtmetę Viliją Tumosaitę policija rado 2,5 litro spėjamo pilstuko bei 5 litrų talpos plastikinį indą, kurio turinys skleidė naminės degtinės kvapą. Dar pas vieną šio kaimo gyventoją – Ramūną Stankaitį – rastas tik 0,2 l talpos buteliukas, ir tas pats nepilnas įtartino skysčio, spėjama, pilstuko. 
Visi reido metu paimti indai su alkoholio kvapą skleidžiančiu skysčiu išsiųsti ekspertizei. Tik po jos paaiškės, ar nelegaliu verslu įtariami bei policijos akiratin patekę žmonės pažeidė įstatymą. 
Policija dar kartą primena, kad apie pilstuko „taškus“ galite pranešti Prevencijos poskyrio viršininkei K.Šomkienei (tel. 20 410) bei nemokamais policijos telefonais 02 ir 112. 
Tie piliečiai, kurie nenori tiesiogiai bendrauti su policij, apie pilstuku besiverčiančius asmenis gali informuoti „Santakos“ korespondentus (tel. 20 802).

null

Pas Miliauskus bakeliai su namine degtine buvo laikomi tiesiog po laiptais.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=4836
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1349
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License