Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 1
Svečių: 1
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Tarybos narys seniūnijoje švaistėsi kėde
Tai, kas antradienio vakarą dėjosi Pilviškių seniūnijos pastate, miestelio gyventojams jau tapo vieša paslaptimi. Po valdišku stogu vykęs privatus rajono Tarybos nario, jo žmonos ir seniūno konfliktas apaugo paskalomis, mat nė viena iš pusių nesuinteresuota apie nelemtą įvykį pasakoti viešai. 

Po darbo valandų 
Tikslias incidento aplinkybes bei priežastis žino tik trys įvykio dalyviai – Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas, rajono Tarybos narys, Valstiečių liaudininkų sąjungos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas, žinomas Pilviškių krašo ūkininkas Petras Bareikis bei jo žmona, Žemės ūkio skyriaus vyresniąja specialiste toje pačioje seniūnijoje dirbanti Lina Bareikienė. Mat tuomet, kai vyko kruvinas konfliktas, kiti seniūnijos darbuotojai jau buvo išsiskirstę po namus. 
Tačiau žinios apie muštynes, po kurių vienintelei konflikte dalyvavusiai moteriai prireikė medikų pagalbos, greitai iškilo viešumon. Supratęs, kad nepavyks nuslėpti, kas dėjosi po jo vadovaujamos įstaigos stogu, Pilviškių seniūnas kreipėsi su pareiškimu į policiją. 
Pareiškime-protokole valdininkas išdėstė, jog apie 17.30 val. jis užėjo į tame pačiame pastate dirbančios, bet jam nepavaldžios Žemės ūkio skyriaus vyresniosios specialistės L.Bareikienės kabinetą. Kaip teigiama pareiškime, seniūnas kolegę norėjęs pasveikinti su Naujaisiais metais. Tuo metu netikėtai į kabinetą įsiveržęs jos vyras P.Bareikis trenkė seniūnui per veidą, po to sugriebė kėdę ir vožė ja į nugarą. Aplūžusia kėde P.Bareikis trenkė savo žmonai Linai per galvą. 

Kreipėsi į medikus 
Konfliktas tarp nebe pirmą kartą susikaunančių vyrų gal būtų tuo nesibaigęs, bet po smūgio kėde moteriai iš prakirstos kaktos bei nosies pasruvo kraujas. Apie 18.30 val. ji kreipėsi į Vilkaviškio ligoninės Priėmimo skyrių. Chirurgai susiuvo prakirstą kaktą, suteikė pirmąją medicininę pagalbą. Dėl galvos sumušimo L.Bareikienei buvo paskirtos neurologo bei LOR specialisto konsultacijos. Moteris gydosi ambulatoriškai, jai išduotas nedarbingumo lapelis. Tikrų patirtos traumos priežasčių pacientė medikams neatskleidė. Dokumentuose užfiksuota, jog ji susižalojo krisdama nuo laiptų. 
Nors medikai ir abejojo, ar krentant nuo laiptų galima prasikirsti kaktą, o ne pakaušį, apie įtartiną traumą policijos pareigūnams nepranešė. Mat policiją informuoti privalu tik dėl smurtinių ar darbe patirtų traumų. 

Valdžia persigalvojo 
Paaiškinimą, kas seniūnijos pastate įvyko antradienio vakarą, V.Judickas įteikė ir rajono Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Kasparaičiui, kuris dėl incidento nurodė sudaryti komisiją ir ištirti įvykį. 
Redakcijos žiniomis, rajono vadovų pozicija pasikeitė tuomet, kai jų kabinetų duris ketvirtadienį pradėjo varstyti rajono Tarybos narys P.Bareikis. Rajono meras Algirdas Bagušinskas žurnalistams teigė, jog bandysiąs apsieiti be sankcijų ir Pilviškių seniūnui V.Judickui bei rajono Tarybos nariui P.Bareikiui leisiąs susitaikyti gražiuoju. Vicemeras Jonas Meškauskas sakė neigiamai vertinąs tokį netaktišką rajono Tarybos nario elgesį, bet tolesnę incidento tyrimo eigą spręsiąs ne jis. Ketvirtadienį Vilniuje reikalus tvarkęs administracijos direktorius S.Kasparaitis penktadienį ryte patvirtino, kad buvo susitikęs su abiem incidento dalyviais. Jie vienas kitam pretenzijų neturi. Išsiaiškinus, kad konfliktas įvyko ne darbo metu, Savivaldybės tyrimas atliekamas nebebus. Paklaustas nuomonės apie Tarybos nario bei seniūno elgesį, S.Kasparaitis sakė, jog ne tik politikui, bet kiekvienam žmogui taip elgtis nedera. 

Konfliktas – ne pirmas 
Nė vienas iš incidento dalyvių atvirauti su žurnalistais nebuvo linkęs. Pilviškių seniūnas V.Judickas liūdnai prašė neklausinėti apie nelemtą incidentą ir jį komentuoti atsisakė, P.Bareikis išvis neatsakinėjo mobiliuoju telefonu, o namuose besigydanti L.Bareikienė aiškino, jog tai liečia jos šeimyninį gyvenimą, tad su žiniasklaida apie konfliktą kalbėti nenorinti. Priminus, jog jos šeimyninis gyvenimas dėl nederamai sprendžiamų konfliktų viešumon patenka nebe pirmą kartą, L.Bareikienė sakė iš to šįkart padarysianti savo išvadas. 
Priminsime, jog „Santaka“ prieš pusantrų metų jau rašė apie P.Bareikio ir V.Judicko viešą konfliktą. Tuomet per pašešupio pievoje vykusią Joninių šventę rajono Tarybos narys iškėlė pavydo sceną, kad seniūnas per meiliai šoka su jo žmona Lina. „Vyriškas“ aiškinimasis baigėsi tuo, kad į konfliktą įsikišo policijos pareigūnai. Neblaivų, policijos reikalavimams nepaklususį Bareikių sūnų, kurį per incidentą į pagalbą pasikvietė mama, pareigūnai išsivežė į komisariatą ir nakčiai uždarė į laikinojo sulaikymo kamerą. Kiti pagarsėjusio Joninių incidento dalyviai vienas kitam tuomet pretenzijų neturėjo, pareiškimų policijai nerašė. Tik, kaip ir dabar, bandydamas apsidrausti, Pilviškių seniūnas apie konfliktą žodžiu pranešė vienam komisariato vadovų. 

Skandalą užglaistys 
Po pirmojo incidento su rajono Tarybos nariu V.Judickas buvo kalbesnis ir žurnalistams tvirtino, kad tarp jo ir Petro Bareikio įtampa tvyro seniai, o šokis per Jonines buvo tik proga prikibti. 
Šįkart V.Judickas aiškino, kad jų santykiai normalūs, o susitikę Savivaldybėje ar seniūnijoje vyrai net paspaudžia vienas kitam ranką. 
Panašu, kad po valdiškos įstaigos stogu įvykęs viešų asmenų sukeltas ir plačiai nuskambėjęs incidentas bus tyliai pamirštas. Mat vienintelis padarytas materialinis nuostolis seniūnijai – sulaužyta kėdė. 
Norintys kuo greičiau užmiršti konfliktą abu politikai „susitaikys geruoju“. 
O artėjantys rinkimai į rajono Tarybą gal net sustatys priešininkus į tą pačią barikadų pusę.

null

Nebe pirmą kartą muštynėmis konfliktus sprendžiantiems politikams V.Judickui (kairėje) ir P.Bareikiui šįkart kumščių nebepakako. 
Redakcijos archyvo nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=5144
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2073 | Komentarų: 1
Viso komentarų: 1
2012-03-19 Spam
1. cia sutapimas ?
daugiau nieko gero apie ji negali isgirsti. tik susimuse sumuse musesi. o ka gero padare pilviskiu miesteliui ?

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License