Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
alfredhj4 , lisapi16 , melbass18 , jasminejj60 , edwardna18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Po gaisro namuose gyventojai liko be jokio turto
Pirmosios naujųjų metų dienos buvo nelaimingos didelei Paežerių kaimo (Pilviškių sen.) gyventojų šeimynai. 
Sausio 3 d. 16 val. Vilkaviškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, kad Paežeriuose dega gyvenamasis namas. 
Atvykus pirmajai ugniagesių komandai, visas pastatas jau skendo liepsnose. 
Kaip vėliau ugniagesiams pasakojo namo gyventoja 46 metų Justina Šarkauskienė, kilus gaisrui ji buvo virtuvėje, kiti šeimos nariai – kambary ir lauke. Pastebėjusi rūkstant dūmus, moteris nulėkė į užsidegusį kambarį, bet nieko padaryti nebegalėjo. Atidarius duris į lauką ir patraukus skersvėjui, ugnis plūstelėjo visu smarkumu. 
Be pastogės liko visas būrys žmonių: be J.Šarkauskienės, name gyveno penki jos vaikai, anūkas, sugyventinis ir buvęs vyras. Du vaikai – J.Šarkauskienės duktė ir anūkas – dar neturi nė metukų. 
Vieno aukšto medinis pastatas sudegė beveik visas. Ugnis prarijo ir šeimininkų turtą. Pelenais virto ne tik drabužiai, daiktai, bet ir pinigai bei dokumentai. 
– Liepsna taip staigiai per langus pasipylė, kad nieko nespėjome išnešti. Tik aš vienas kuriuos dokumentus turėjau kišenėse – tuos ir turiu. Visa kita sudegė, – guodėsi Edmundas Šarkauskas. 
Gerai tik tiek, kad nenukentėjo patys žmonės. Suaugę namo gyventojai bei kaimynai iš degančio būsto išnešė mažus vaikus ir neįgalų, kojos neturintį J.Šarkauskienės sugyventinį. Paežeriškiai dar džiaugėsi, kad nebuvo didesnio vėjo, kitaip galėjo užsidegti ne tik kieme stovintis ūkinis pastatas, bet ir gretimai esantys kaimynų namai. 
Namo gyventojai pasakojo, jog gaisrą, kilus trumpam jungimui elektros laiduose, greičiausiai sukėlė ant lovos pastatytas radijas. 
Gausi šeimyna laikinai išsiskirstė po svetimus namus: vienus priglaudė kaimynai, kitus – giminaičiai. 
Kaimynų Ramanauskų po gaisro priimtas E.Šarkauskas į ugnies nepaliestą tvartą dabar sakė nueinantis tik pašerti ten likusių ožkų, triušių ir šunų. 
Šarkauskų dukrą Editą su vienuolikos mėnesių sūneliu priglaudusi kaimynė Lilė Barkauskienė sakė tą patį vakarą skambinusi žmonėms. Moteris prašė padėti jaunai mamai, nes Edita neturėjo nieko, su vaiku iš namų išlėkė net nespėjusi apsiauti batų. L.Barkauskienė džiaugėsi, kad moterys atnešė drabužėlių, buteliukų, du vežimėlius. Kaimo žmonės prinešė drabužių ir pačiai Editai, jos broliams, sesėms. 
– Tegul gyvena pas mus, kol reikės, terminų nenurodžiau. O jei kas nors padės, pinigais parems – Editai tai labai pravers, – kalbėjo kaimynė. 
J.Šarkauskienė jau lankėsi Vilkaviškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, seniūnijoje ir tvarkėsi dokumentus nukentėjusiųjų nuo gaisro paramai gauti. Seniūnijos darbuotojai sakė, jog gausi šeimyna be pastogės nebus palikta, nors laisvų būstų seniūnijoje šiuo metu nėra. Padegėliams greičiausiai bus pasiūlyta laikinai įsikurti buvusios bendrovės kontoros patalpose. 
Kita vertus, namas dabartiniams gyventojams net nepriklausė. Oficialiai jis buvo J.Šarkauskienės motinos nuosavybė, bet moteriai mirus niekas neskubėjo perrašyti dokumentų. 
Pilviškių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Loreta Bieliukienė sakė, jog J.Šarkauskienės šeima yra probleminė, netvarkinga, ne kartą lankyta ir seniūnijos, ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojų. Prieš pat Kalėdas šio būsto gyventojus specialistės taip pat buvo aplankiusios, ragino susitvarkyti namus.

null

E.Šarkauskas pasakojo, kad iš degančio namo su kaimynais tespėjo išnešti mažamečius vaikus ir neįgalų žmonos sugyventinį.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=5147
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1071
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License