Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 5
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Lietuvos skautai šventė organizacijos šimtmečio jubiliejų
Tradicinė Lietuvos skautijos šventė šiemet buvo ypatingas renginys, nes minimas skautų judėjimo šimtmetis. Renginyje dalyvavome ir mes, Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos skautai, vadovaujami mokytojos Vilmos Balandienė, prisijungė keletas mergaičių iš Pilviškių vidurinės mokyklos. 
Skautų judėjimo pradžia laikoma 1907-ųjų metų rugpjūčio 1-oji, kai lordas Robertas Baden Powell‘is surinko dvidešimt britų berniukų į pirmąją skautų stovyklą. Nuo tada prasidėjo didžiausiu pasaulyje laikomas jaunimo judėjimas už taiką, kuris šiuo metu vienija apie 28 milijonus skautų, o per visą egzistavimo laiką skautais buvo ir yra daugiau nei 500 milijonų žmonių. 
Būtent šia proga antrąjį gegužės šeštadienį apie 900 skautų iš visos Lietuvos susirinko į Kaune vykusią skautų pavasario šventę „Šimtakojis“ švęsti skautų judėjimo įkūrimo šimtmetį. 
Šventė prasidėjo Kauno Prisikėlimo bažnyčioje. Šv. Mišias koncelebravo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Jis savo pamokslu ragino skautus būti drąsius šiuolaikiniame vartotojiškame pasaulyje, skelbti skautiškas idėjas ir principus. 
Po mišių skautai vieninga kolona patraukė į Karo muziejaus sodelį, kur vyko skautiška šventės atidarymo rikiuotė. Skambėjo džiaugsmingi šūkiai, skautai „kėlė bangas“, išreikšdami įvykio iškilmingumą. 
Pasibaigus atidarymo rikiuotei, vyko dar viena eisena Kauno pilies link. 
Po bendrų pietų skautų keliai išsiskyrė. Jaunesnieji skautai lankėsi zoologijos sode, vėliau įsijungė į jiems skirtą programą. Vyresnieji dalyvavo orientaciniame žaidime po Kauno miestą. 
O štai patyrę skautai (nuo 14 iki 18 metų) demonstravo savo išradingumą, bandydami uždirbti kuo daugiau pinigų Lietuvos skautijos nacionalinės būstinės remontui. Buvo surinkta net 1700 Lt. 
Skautų vadovai taip pat dalyvavo programoje. Rikiuotėje prie Prezidentūros išsirikiavo visų Lietuvoje veikiančių skautiškų organizacijų atstovai. 
Po vakarienės prie Kauno pilies prasidėjo skautiško vakaro laužo programa: skautai kartu dainavo, žaidė, šaukė šūkius. Būtent ši programos dalis ir vainikavo skautiškos šventės pabaigą.

null

Vyresnieji skautai demonstravo savo išradingumą mėgindami uždirbti pinigų būstinės remontui.Autorius:Adas VYŠNIAUSKAS

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=6484
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1265
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License