Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 17
Svečių: 14
Vartotojų: 3
jessievf2 , elnoraiu3 , valarieby18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Nuo žaibo pastatas užsiliepsnojo akimirksniu
Savaitgalį griaudėjusi perkūnija nuostolių padarė ir mūsų rajone. Paežerių kaime, Pilviškių seniūnijoje, žaibo iškrova trenkė į Aldonai Alaburdienei priklausantį ūkio pastatą ir jį sudegino. 
Didžiulė 400 m² daržinė stovėjo tuščioje, tik medžiais apaugusioje vietoje, gyvenamojo namo sklype nebuvo. 
Pastato savininkai gyvena Marijampolėje. Statinys buvo apleistas, po jį neretai landžiodavo kaimo vaikai. Aplink gyvenantys žmonės baimindavosi, kad išdykėliai į seną šieną nenumestų degtuko ir daržinės nepadegtų. 
Tačiau vaikus aplenkė gamta. Žaibas į Paežerių kaimo pakraštyje stovinčią daržinę trenkė šeštadienio naktį, apie ketvirtą valandą. Medinis pastatas užsiplieskė akimirksniu. 
Gaisrą pastebėjo greta gyvenantys žmonės. Pabudę nuo didžiulio trenksmo ir išvydę pleškant daržinę jie ir iškvietė ugniagesius. 
– Kai trinktelėjo – turbūt visus prikėlė. Aš jau daug metų pragyvenęs, bet tokio trenksmo dar nebuvau girdėjęs. Atrodė, kad kažkas sprogo. Ir iškart – baisi ugnis, užsiplieskė visas pastatas, – pasakojo netoliese gyvenantis Kazimieras Venckus. 
Pasak vyriškio, visa laimė, kad vėjas pūtė į kitą pusę, todėl didelio pavojaus kaimynystėje stovintiems namams nebuvo. 
Atvykus ugniagesiams visa daržinė pleškėjo atvira liepsna. Nors gaisrininkai darbavosi iki pat vėlaus ryto, medinis pastatas sudegė visas, o kartu – ir jame buvę apie 10 t šieno. 
Pirmadienį, po gaisro praėjus jau dviem paroms, šiaudų likučiai apanglėjusiuose daržinės griuvėsiuose dar teberuseno. Į kokį aukštį buvo iššovusi žaibo įskelta liepsna, rodė nudegusios aukštaūgių beržų šakos. 
– Prie šio pastato buvo labai aukštas žaibolaidis. Turbūt tai ir „padėjo“. Dar jaunystėje esu girdėjęs, kad prieš audrą žemę toje vietoje, kur turi nutekėti žaibas, reikia palaistyti. O jeigu žaibolaidis yra neprižiūrimas, geriau jau jo visai nebūtų, nes jis tik pritraukia žaibą, – patirtimi dalijosi K.Venckus. 
Ugniagesiai žmogaus išdėstytos liaudiškos versijos neatmetė. 
– Galėjo būti kaltas ir netvarkingas žaibolaidis: metalinis strypas žaibą iš tiesų pritraukia. Dėl šlapios žemės – irgi teisybė. Kai drėgnesnis gruntas – didesnė varža ir geresnis įžeminimas, – sakė Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyr. inspektorius Erikas Žarskis. 
Kybartų meteorologijos tarnybos vyresnioji stebėtoja Daiva Šalvaitienė sakė, kad, išskyrus šį atvejį, daugiau niekas į tarnybą dėl oro sąlygų padarytų nuostolių nesikreipė. Savaitgalį, pasak stebėtojos, mūsų rajone perkūnija griaudėjo stipriai, bet trumpai. Nei škvalo, nei krušos, kuri žemę ledo gabalais nuklojo kituose rajonuose, pas mus nebuvo. 
Visoje Lietuvoje šį šeštadienį užfiksuoti septyni dėl žaibų kilę gaisrai. 
Paskutinį kartą žaibas mūsų rajone nuostolių buvo pridaręs pernai rugsėjį. 2006 m. rugsėjo 9-osios naktį besitrankant perkūnijai per keletą valandų sudegė net trys pastatai: du tvartai Virbalyje bei Vištyčio II Lauke ir gyvenamasis namas Pilviškiuose.

null

Pirmadienį, po gaisro praėjus jau dviem paroms, šiaudų likučiai apanglėjusiuose daržinės griuvėsiuose dar teberuseno.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=6517
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1374
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License