Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 9
Svečių: 3
Vartotojų: 6
charliesv18 , bradleyje2 , berthats1 , terranceup69 , meganoo18 , elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Dirbant seniūnu pasitaiko ir gero, ir blogo

Daiva BROKAITĖ 
Savivaldybės informacijos specialistė

Pilviškių seniūnijai jau nuo 1995-ųjų metų vadovauja „tikras" pilviškietis (čia gimęs ir užaugęs) seniūnas Vytautas JUDICKAS. 

Seniūnijoje gyvena apie 5650 žmonių. Ją jungia 67 kaimai. Yra šeši didesni gyvenviečių centrai: Ramoniškiai, Stirnėnai, Bebrininkai, Opšrūtai, Paežeriai, Pilviškiai. Šį mūsų rajono kampelį puošia Paežerių ir Oželių ežerai, Piliūnų piliakalnis, Mažučių šaltinėlis bei kt. Šio krašto žmonės didžiuojasi Paežerių kaime esančia Vinco Kudirkos tėviške, taip pat tuo, jog Nadrausvės kaime gimęs rašytojas Antanas Kriščiukaitis-Aišbė, Žiūrių-Gudelių – Vincas Pietaris (beje, praeitais metais V.Pietario tėviškėje buvo kapitaliai suremontuotas klėtelės stogas), Naudžių kaime esančia dailininko Petro Rimšos tėviške. 

Seniūnijos gyventojai, kaip ir kiti, gana aktyviai buriasi į bendruomenes. Jų iniciatyvines grupes sudaro pedagogai, labdaros organizacijų atstovai, kultūros ir seniūnijos darbuotojai. Jau įkurtos Pilviškių miestelio, Bebrininkų, Ramoniškių, Alksnėnų ir Paežerių kaimų bendruomenės. 

Seniūnas Vytautas Judickas tarp kitų problemų, jau kone kiekvienoje seniūnijoje tapusiomis kasdieniniais rūpesčiais, išskyrė vieną, kuri ypač vargina Pilviškių miestelio gyventojus. Tai – geriamo vandens kokybė. Pilviškių vanduo prisotintas įvairių priemaišų, kurios keletą kartų viršija leistinas higienos normas. Tačiau šiais metais, regis, bus lemta išsipildyti pilviškiečių lūkesčiams. Mat iš SAPARD programos kaimo infrastruktūrai gerinti lėšų miestelyje vandentiekių sistemos bus sujungiamos į vieną, atnaujinti du gręžiniai. Visiems gyventojams vandenį bus galima tiekti per vieną vandentiekio sistemą. O tai vandens gerinimo stotyje vandenį leis išvalyti ir žmonėms tiekti jau atitinkantį visas higienos normas. Lėšos šiam reikalui jau yra gautos, sutartis su Centrine mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos dėl paramos pasirašyta. 

Kaip pasakojo seniūnijos vadovas, kiekvienais metais daug dėmesio skiriama iškilių žmonių tėviškėms tvarkyti. Nuolat, pagal galimybes, remontuojamos gatvės, žvyrkeliai. Šįmet numatyta iškasti šulinį Smilgių kapinėse, visad prižiūrimos visos kitos, o taip pat ir jau neveikiančios – Opšrūtų, Parausių, Piliūnų, Būdviečių-Gudelių – kapinės. Daugelį darbų atlieka darbo užimtumo fondo remiami darbininkai – seniūnijos gyventojai. Sukdamiesi tarp įvairių darbų žmonės, Vytauto Judicko teigimu, suranda laiko ir kultūriniam gyvenimui. LID Pilviškių skyrius įkūręs ansamblį „Sutartinė". Susibūrę saviveiklinis kolektyvas „Jovaras", estradinis ansamblis. Kartu su kultūros darbuotojais ir mokyklos vadovais rengiami valstybės švenčių minėjimai, organizuojamos „Rasos", ūkininkų šventės, senųjų metų palydos ir pan. Tradiciškai rengiami gražiausių sodybų konkursai. 

V.Judickas pasakojo, kad dirbant seniūnijos vadovu pasitaiko visko: ir geresnių, ir blogesnių dalykų. Seniūnas apgailestavo tik dėl to, jog ne visada savo gyventojams gali pagelbėti. V.Judickas džiaugėsi puikiais savo seniūnijos darbuotojais, o visiems gyventojams linkėjo laimės ir geros sveikatos.
Autorius:Daiva BROKAITĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/kt08071.html
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1361
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License