Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 17
Svečių: 13
Vartotojų: 4
ellenkj3 , elnoraiu3 , ritanp69 , jamiiz4

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Visuomeninė taryba rūpinsis nuovados remontu
Ketvirtadienį Pilviškių policijos nuovadoje vyko Visuomeninės tarybos prie Vilkaviškio rajono policijos komisariato posėdis. Tokia vieta posėdžiui pasirinkta neatsitiktinai – vienas iš svarstytų klausimų – nuovados renovacija. 
Prieš porą metų prie Vilkaviškio rajono policijos komisariato įsteigta Visuomeninė taryba. Jos tikslas – svarstyti policijos įstaigos bei vietos bendruomenės bendradarbiavimo, kuriant saugią aplinką Savivaldybei priklausančioje teritorijoje, kryptis ir formas. 
Posėdžiuose aptariamos problemos, susijusios su viešosios tvarkos ir visuomenės saugumu, teisės pažeidimų prevencija, saugaus eismo priežiūra, nepilnamečių nusikalstamumu, vaiko teisių apsauga ir kitais bendruomenei aktualiais klausimais. 
Taryba priima rekomendacinio, patariamojo pobūdžių sprendimus. Tokias Visuomenines tarybas turi visų šalies rajonų policijos komisariatai. 
Į posėdžius, kurie vyksta keliskart per metus, susirenkantys tarybos nariai, tarp kurių yra keletas seniūnų, verslininkų, ūkininkų, dvasininkijos, Savivaldybės, spaudos atstovų (šiame posėdyje priimta nauja narė – Vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Čepaitė) kaskart išsako pastabas dėl policijos veiklos. 
Policijos darbo rezultatus Visuomeninei tarybai pristatęs bei kriminogeninę padėtį nagrinėjęs Policijos komisariato viršininkas Virginijus Adomaitis pasidžiaugė, kad šiais metais rajone sumažėjo plėšimų, taip pat mažiau žmonių žuvo avarijose. Tačiau padaugėjo nusikaltimų, susijusių su narkotikais. Anot policijos vadovo, tokių nusikaltimų gausėjimui tiesiogiai įtakos turi Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji. Jiems laisvėje likę draugai įvairiais būdais bando perduoti narkotines medžiagas. 
Keliais procentais, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo ištirtų nusikaltimų, tačiau išaiškinama kur kas daugiau „pilstuko“ taškų ir nubaudžiama spiritu ir jo skiediniais prekiaujančių asmenų. 
Visuomeninės tarybos narys, Gižų seniūnas Romas Kučiauskas, pritarė, kad jo vadovaujamoje seniūnijoje policijos darbas šiemet akivaizdžiai pagerėjęs. Mat „pilstuko“ taškų, anot seniūno, šiuo metu aplink Gižus išvis nebelikę. R.Kučiauskas juokavo, kad vietiniai girtuoklėliai net skundėsi nebegalį gauti pigių svaigalų, tad priversti pirkti valstybinę degtinę. 
Tarybos nariai kėlė klausimą, kaip išspręsti naktimis šėliojančio ir stovėjimo aikštelėse triukšmaujančio jaunimo problemą. 
Vilkaviškyje dviejose miesto centre esančiose stovėjimo aištelėse pastatyti ženklai, leidžiantys stovėti tik nurodytomis valandomis. 
Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas taip norėtų spręsti problemą ir savo mieste. Dėl kelio ženklų, ženklinimo bei kitais su eismu susijusiais klausimais žmonės turėtų kreiptis į Saugaus eismo komisiją prie rajono Savivaldybės. 
Jau prieš metus vykusiame Visuomeninės tarybos posėdyje buvo svarstytos galimybės sutvarkyti Kybartų ir Pilviškių nuovadų pastatus. Kybartų nuovada jau renovuota, o Pilviškių nuovados remonto darbams pinigų nepakako. Lėšų užteko tik langams pakeisti, stogui perdengti, šildymo sistemai, elektros instaliacijai atnaujinti bei sutvarkyti lietaus kanalizacijai. 
Žvelgdami į liūdnai atrodančias apsilaupiusias nuovados kabinetų sienas, per dešimtmetį (prieš tiek laiko darytas remontas) nujuodusias duris ir grindis, Visuomeninės tarybos nariai pritarė, kad teisėsaugos įstaiga taip atrodyti neturėtų. 
Pirmasis padėti pasisiūlęs Gižų seniūnas R.Kučiauskas prižadėjo suremontuoti vieną iš nuovados kabinetų, Pilviškių seniūnas V.Judickas – išžvyruoti automobilių stovėjimo aikštelę prie nuovados, verslininkas Gintaras Brokevičius bei ūkininkas, rajono Tarybos narys Valdas Kamaitis taip pat sakė prisidėsią prie remonto darbų. Savivaldybės vardu skirti dalį lėšų pažadėjo ir Savivaldybės vicemeras Jonas Meškauskas. 
Iki kito posėdžio, kuris turėtų vykti jau rudenį, Visuomeninės tarybos nariai norėtų sužinoti rajono gyventojų nuomonę apie viešąją tvarką, saugaus eismo priežiūrą, policijos darbą ir kt. 
Savo laiškus su pasiūlymais galite siųsti į Policijos komisariatą (Vytauto g. 6), rajono Savivaldybę (S.Nėries g. 1) arba į „Santakos“ redakciją (Vilniaus g. 23). Ant voko būtina užrašyti: Visuomeninei tarybai prie Policijos komisariato.

null

Pilviškių nuovadoje dirbantys pareigūnai Z.Šerpytis ir V.Gečionis puikiomis darbo sąlygomis pasigirti negali.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=6839
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1225
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License