Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 5
Vartotojų: 3
melisahz4 , cathypd18 , NeWSNox

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Ramoniškiečiai šiemet vėl panoro rinktis į savo kaimo šventę
Ramoniškių kaimo bendruomenė Pilviškių seniūnijoje buvo priešpaskutinė praėjusį šeštadienį surengusi vasaros šventę. Tokios jau vyko Bebrininkuose, Pilviškiuose, Alksnėnuose. Šį savaitgalį ji numatyta Paežeriuose. 
Ramoniškių bendruomenei vadovaujanti ūkininkė Alvytė Valuckienė sakė, jog kurį laiką tokių švenčių neruošė, nes žmonės aktyviai rinkosi tik į pirmąsias. Vėliau žiūrovų vis mažėjo. Organizatoriams būdavo gaila įdėto darbo. Bet šių metų pradžioje, išplatinus kaime anketą apie pageidaujamą veiklą, daugiausia gyventojų pasisakė, jog nori, kad būtų atgaivintos anksčiau vykusios kaimo šventės. 
Tarp kitų svarbiausių pageidavimų buvo siūlyta bendruomenei daugiau dėmesio skirti sportinės veiklos plėtojimui, įrengti salę, įsigyti įrenginių. Sporto sričiai aktyvinti bendruomenė rašė projektą gauti lėšų iš Vyriausybės programos. Atsakymo į tai dar negavę. Rajono Savivaldybei pateiktas projektas organizuoti vasaros šventę, o vėliau – ekskursiją, sulaukė teigiamo įvertinimo. Žinoma, teko pasitelkti ir daugybę kitų rėmėjų – Lietuvoje garsių firmų, vietos ūkininkų bei verslininkų. 
Ramoniškiuose gyvena per 300 žmonių. Kaimo bendruomenė jungia apie 70 gyventojų. Veikliausią branduolį sudaro 10–12 aktyvistų. A.Valuckienė sakė, jog tarp šių yra keletas moterų, kurias vadino nepakeičiamomis pagalbininkėmis. Tai – Linutė Paliokienė, Laima Latvaitienė, Birutė Paplauskienė, pirmininkės dukra Neringa Budrevičienė, beje, vedusi šventinį renginį „Ramoniškių vasara 2007“. 
Susirinkusieji įsitaisė ant kėdžių ir suolų parko medžių pavėsyje. Kai kurios kompanijos čia pasidengė savo vaišių stalus. Veikė prekybininkų kioskai, raitėsi šašlykų dūmelis ir t. t. 
Dar prieš šventės pradžią savo stygas derino jaunatviška marijampoliečių muzikantų grupė. Šventės pradžioje visus pasveikino bendruomenės pirmininkė Alvytė Valuckienė, Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas. Žiūrovai šiltai sutiko kaimo kapelą „Gulbinėlis”, kuri jau beveik penkerius metus susibūrusi netolimame Paežerių kaime. Albinas Selmistraitis (vadovas), Bronius Mozūraitis bei keturios moterys dainuoja ir groja savo iniciatyva. Kapela per daug nesigarsina, bet pasirodo ne vien tik namuose. Prie savo buvusių koncertų Veiveriuose, Pilviškiuose, Serdokuose, Gižuose paežeriečių „Gulbinėlis“ šį kartą prijungė Ramoniškių šventę.Renginio organizatoriams teko nemažai pasukti galvas, kad įdomu būtų visiems: senoliams ir vidutinio amžiaus atstovams, jaunimui ir vaikams. Sugalvojant nominacijas, buvo prisiminti žymiausi kaimo įvykiai, nutikimai, labiausiai nusipelnę žmonės. Ir ne tik jie. Vienu iš savo prizų, pusmečio prenumerata, „Santakos“ redakcija pagerbė Juozą Lekešį, kaimo šimtametį, kuriam buvo skirta „Metų jubiliejaus“ nominacija. Kaimo bendruomenės pirmininkė sakė, jog tai – vienas iš didžiausių spaudos gerbėjų. Tik dabar laikraščius jam turi paskaityti namiškiai. Prizą parnešti paėmusi senolio anūkė Jovita teigė, kad „Santaką“ šimtametis ypač mėgsta. 
Buvo prisiminta, jog kaime atšvęstos dvejos auksinės vestuvės. Tai – Janinos ir Vito Anskaičių bei Elenos ir Simono Zokų. Šioms šeimoms teko „Metų vestuvių“ nominacijos. „Metų švente“ buvo paskelbta kartu su Bebrininkų kaimo bendruomene surengta Atvelykio šventė. „Metų tvarkdare“ – „tetukė“ Janina Budrevičienė. Savo darbo vietą ir aplinką gražiai prižiūrinti pašto skyriaus vadovė Laima Lekešienė tapo „Metų priežiūros“ nominante. Bendruomenės pirmininkei Alvytei Valuckienei už gražiai įrengtą naują kampelį teko atsiimti „Metų parko“ nominacijos prizą. Milda ir Laimis Stankevičiai buvo pripažinti geriausiais bendruomenės „Metų naujokais“. 
Už aktyviausią veiklą „Metų nepamainomosiomis“ oficialiai buvo paskelbtos jau minėtos L.Paliokienė ir L.Latvaitienė. 
Koks kaimas be gyvulių. Tarp prizų, aišku, buvo ir paršelis. Šventės proga bendruomenė rinko ir „Metų karvę“. Tokia garbė atiteko Irenos Brazaitienės karvutei, patyrusiai didžiulį stresą ir sulaukusiai didelės gelbėjimo operacijos, kuomet buvo įklimpusi tėviškėlės griovyje. 
Ramoniškiai – kaip ir kiti kaimai – ne vien idilija. Niekur nedingsi – teko teikti ir „Metų vagystės“ nominaciją. Ir netgi ne vieną, o tris. Nesitikint, jog tokių apdovanojimų atsiimti ateis ilgapirščiai, prizai buvo atiduoti nukentėjusiems asmenims: praradusiems melžimo aparatus, mašiną ir kalėdinę kiemo girliandą. 
Ruošimasis šventei išjudino didelį būrį ramoniškiečių. Jie puošė, gražino savo gyvenvietę, tvarkė parką. 
Už triūsą neliko nepagerbti vyrai-šienpjoviai, jų pagalbininkės darbščiosios „sinjoritos“. Vieniems pravers įteikti darbo rūbai, kitiems – darbo įrankiai. Mažiausiems talkininkams – vaikams – teko po ledų porciją. Beje, mažieji ramoniškiečiai dar aktyviau nei tvarkyti aplinką puolė dalyvauti piešinių konkurse. Organizatoriai pasveikino ir vidurinę mokyklą šiemet baigusius aštuonis savo krašto abiturientus, septynis iš jų – ramoniškiečius. Dovanėlių atsiimti buvo pakviesti ir keturi pirmokėliai, kurie ateis į mokyklą rudenį. 
Šventę pratęsė tinklinio, virvės traukimo ir kitos varžybos, šokiai, loterija, kurioje buvo galima laimėti daugiau kaip 80 prizų, ir nebuvo nė vieno tuščio bilieto. Vienas iš jų laimėjo netgi… traktorių „John Deere“. Tiesa, tik žaislinį.

null

Bendruomenės pirmininkė Alvytė Valuckienė (pirmoji iš dešinės) žaliuosius plotus nušienavusiems vyrams įteikė įvairiaspalvius marškinėlius.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=6873
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2306
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2019-12-07

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License