Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 11
Svečių: 11
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiuose mokslo metus pradėjo antroji Vilkaviškio rajone gimnazija
Šeštadienį, pirmąją kalendorinio rudens dieną, dar šiltų saulės spindulių nušviestais takais į savo mokyklas po vasaros atostogų rinkosi mokiniai. 
Rajone jiems duris svetingai atvėrė dvi gimnazijos, aštuonios vidurinės, devynios pagrindinės mokyklos su savo skyriais, du darželiai-mokyklos, Kybartų specialioji mokykla, trys neformaliojo ugdymo įstaigos. 
Preliminariais duomenimis, rugsėjo skambutis į klases sukvietė 7400 rajono mokyklinio amžiaus vaikų. Pirmą kartą mokyklų duris pravėrė 534 berniukai ir mergaitės, mokyklose į klases sėdo 194 priešmokyklinukai, paskutinį rugsėjį sutiko 493 baigiamųjų klasių moksleiviai, 57 jaunuoliai atėjo į vakarines klases. Į savo „postus“ išėjo per 930 mokytojų. 
Rugsėjo 1-ąją visose švietimo įstaigose surengtos gražios naujųjų mokslo metų pradžios šventės, paįvairintos vietinėmis tradicijomis. Kadangi šventė sutapo su poilsio diena, joje gausiau dalyvavo tėveliai, atvyko vietos valdžios atstovai. Rajono meras A.Bagušinskas pasveikino į mokslo metų pradžios šventę susirinkusiuosius Vilkaviškyje, J.Basanavičiaus aikštėje, bei dalyvavo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos iškilmėse. Vilkaviškiečius pasveikinęs ir sėkmingų bei saugių metų keliuose į mokyklą palinkėjęs susisiekimo ministras A.Butkevičius dar dalyvavo ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos šventėse. 
Kybartiečiai gimnazistai į Mokslo žinių šventę susirinko trečiąjį kartą. Jie buvo apsivilkę, kaip ir kitų švenčių metu, gimnazistų uniformomis. 108 ugdytiniai šiemet – ketvirtokai. Pirmadienį pamokas jiems vedęs mokyklos direktorius S.Spangevičius akcentavo, jog nuo šio rugsėjo rajone atsirado „konkurentai“, todėl kybartiečiams yra svarbu ne tik išlaikyti gerą vardą, bet ir pasitempti. 
Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje pirmosios mokslo metų dienos iškilmės prasidėjo nuo... kasdienybės – moksleivių ir mokytojų bei tėvelių susitikimų klasėse. Po to dauguma šventės dalyvių dvasią sustiprino Pilviškių bažnyčioje kun. A.Žukausko aukojamų šv. Mišių metu. Po mišių dvyliktokai pirmokus iš bažnyčios parvedė į mokyklos stadioną, kur vyko mokslo metų pradžios šventė. 
Nors vėjo gūsiai nešė į šalį linkėjimų ir dainų žodžius, tačiau tai nesugadino nuotaikos. Sveikino rajono meras A.Bagušinskas, Pilviškių ir Barzdų (Šakių rajonas) seniūnai, Pilviškių parapijos klebonas, tėvai, pirmokai ir dvyliktokai, tą patį vardą pasirinkusiai mokyklai buvo perskaitytas „Santakos“ laikraščio kolektyvo sveikinimas 
Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje mokslo metus pradėjo daugiau nei 650 mokinių. Beveik du šimtai gimnazistų dar tik pratinasi prie pirmokų ar ketvirtokų vardo. Besidžiaugiantiems gimnazijos vardu reikės jį pateisinti kasdieniniu darbu, kurį atspindės pasiekimai ir tvirtos žinios. 
Mokykla džiaugiasi turinti visus reikalingus specialistus, dar labai laukia logopedo. Pakankamai turtinga mokymo bazė, iš pagrindų pertvarkytas fizikos kabinetas, įrengta psichologo darbo vieta, laukiama įrangos chemijos kabinetui, prieš pat rugsėjį gimnazija įsigijo autobusą moksleiviams pavėžėti. 
Baigiantis šventei pirmąkart, todėl dar kiek nedrąsiai, mergaitės padainavo gimnazijos himną, kurį kaip staigmeną pasiūlė muzikos mokytoja R.Janavičienė. Mokyklos moksleivių prezidentas M.Giedraitis jau yra parengęs mokyklos herbo ir vėliavos pavyzdžius. Moksleivių tėvai, tik sužinoję apie gimnazijos statuso patvirtinimą, pradėjo teirautis apie būsimas uniformas. 
Gimnazijos direktorius A.Kiulkis, pavaduotojos D.Valiūnienė, V.Rapulskienė kalbėjo, jog visa tai ateis „savo laiku“. Taip, kaip ir ilgai lauktas ir kurtas gimnazijos statusas bei jos pavadinimas. 
Prie didžiulio riedulio, atridento ties mokykla dar prieš trejus metus, užrašas „Pilviškių „Santakos“ gimnazija“ buvo pritvirtintas likus savaitei iki naujųjų mokslo metų pradžios. Jo atidengimas taip pat įsiliejo į gražios šventės visumą.

null

Mažiesiems pilviškiečiams, 42 pirmokams, saugu, kai per miestelį už rankučių veda 52 abiturientai – pirmieji vyriausi gimnazistai.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=7442
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1084
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2020-11-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License