Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 14
Svečių: 9
Vartotojų: 5
bridgetmv16 , jessievf2 , dorthyhp1 , sophiecs2 , trinavl3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

„Santakos“ gimnazijos vardas įpareigoja pasitempti
Geras įdirbis 
Nesurepetuoti, širdingi „laba diena“ pabiro tik priartėjus prie Pilviškių „Santakos“ gimnazijos ir pasukus jos triukšmingais, kaip ir visose mokyklose pertraukų metu, koridoriais. Antroji Vilkaviškio rajone gimnazija – naujas reiškinys rajono švietimo sistemoje. Jos prieigose mandagiai sutiktas ir pasilabintas gali net pagalvoti, jog tai vienas iš išskirtinių šios švietimo įstaigos bruožų. Iš tikrųjų, daugelyje kaimo mokyklų dar galioja iš kartos į kartą perduodamos mandagumo taisyklės, todėl ir Pilviškių vaikai savanoriškai pasisveikina pašalietį. 
Iki tol, kol autoritetinga komisija akreditavo Pilviškių mokyklos vidurinio ugdymo programą ir mokykla oficialiai įgijo gimnazijos statusą, buvo einama ilgus metus. „Dabar mes dar negalėtume tikrai išvardyti, kuo esame kitokie“, – nepraėjus nė mėnesiui nuo naujųjų mokslo metų pradžios sakė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Valiūnienė. Jai pritarė ir į pokalbį įsijungusios fizikos, biologijos ir muzikos mokytojos Daiva Kukienė, Daiva Paškauskienė, Renata Janavičienė bei dabar jau gimnazijos ketvirtokai Evaldas Povilaitis, Vytautas Gudaitis ir trečiokas, mokyklos mokinių prezidentas Mindaugas Giedraitis. Jų nuomone, svarbiausia tai, kad nejučiomis keičiasi ir keisis mokyklos aplinka bei jie patys. 

Garsina pasiekimais 
Šiais mokslo metais pamokos vyksta pagražėjusiame, vaikų jėgomis suremontuotame fizikos kabinete. „Mano buvusių auklėtinių tėvai priminė, jog kabinetas trisdešimt metų nebuvo remontuotas. Atnaujintoje patalpoje jaučiamės smagiau. Po truputį kabinetui gauname priemonių, todėl atsiras daugiau galimybių atlikti laboratorinius darbus, kitas užduotis“, – sakė mokytoja Daiva Kukienė. Tai dar tik pirmas iš pagrindų suremontuotas mokyklos kabinetas. 
Pedagogė pasidžiaugė, jog yra mokinių, besidominčių fizika ir siekiančių nuodugnesnių žinių. Pavyzdžiui, respublikinėje „Fotono“ mokykloje mokosi Mindaugas Giedraitis, Vilius Spangelevičius, Evaldas Povilaitis. Šiemet vėl ruošiasi į ją stoti keletas gimnazijos pirmos ir antros klasės mokinių. Dvylika gimnazistų jau dabar žino, jog pavasarį laikys fizikos brandos egzaminą, aštuoni iš jų – valstybinį. Yra fiziką studijuojančių buvusių abiturientų. 
Dvidešimtus mokslo metus šioje mokykloje pradėjusi Daiva Kukienė dvejus metus pagrečiui mokyklos mokinių buvo nominuota kaip „Geriausia metų mokytoja“. „Todėl, kad temą išaiškina, daug stengiasi dėl mūsų“, – tokį bendramokslių sprendimą pagrindė gimnazijos ketvirtokas Vytautas Gudaitis. 
Dar nebuvo net minčių apie gimnazijos statusą, kai biologijos mokytojos Daivos Paškauskienės paruošti ir nukreipti keturi mokiniai tapo nacionalinių konkursų laureatais. Šeši gimnazistai šiemet ruošiasi lankyti jaunųjų biochemikų neakivaizdinę mokyklą. Jos mokiniai dalyvavo ir šauniai pasirodė įvairiuose projektuose, skaitė pranešimus nacionalinėse mokslinėse konferencijose, vaikų darbai ir mintys įdėti į Gamtos bičiulių asociacijos leidinį. Mokytoja biologijos kabinete pernai įrengė stendą, kuriame įdėjo savo šaunių mokinių, konkursų laimėtojų nuotraukas ir jų pasiekimų aprašus. 
„Mūsų mokykla, dabar jau gimnazija, pagrįstai didžiuojasi ne vien žiniomis, bet ir sportininkų, ypač lengvaatlečių, pasiekimais“, – direktoriaus pavaduotoja Danutė Valiūnienė priminė nuo senų laikų mokykloje palaikomas ir puoselėjamas sporto tradicijas. 
Labai prasminga, kad kai kurie jaunuoliai gina ne tik mokyklos garbę, bet ir kviečiami atstovauti savo gyvenamosios vietos bendruomenei. Pavyzdžiui, rugsėjo pirmosios šventėje Barzdų (Šakių r.) seniūnas padėkojo mokiniams, padėjusiems jo vadovaujamai seniūnijai rajono olimpiadoje laimėti prizinę vietą. 
Mokytoja Renata Janavičienė, rodos, taip neseniai pati pradėjo savo „muzikinę karjerą“ mokyklos ansamblyje. O šiemet ji dirba su pailgintos darbo dienos grupe ir pradeda įvairių klasių vaikus burti į ansamblius. Rugsėjo pirmosios šventėje nors ir nedrąsiai, bet jau nuskambėjo pirmas viešas jos kūrybos vaisius – gimnazijos himnas. 

Traukia atmosfera 
Pilviškiečiams dar reikės laiko, kol pripras prie naujo pavadinimo, o vyresniųjų klasių mokiniai – prie naujos numeracijos. Tačiau kokį rasti tinkamiausią atsakymą į dažnai užduodamą klausimą, kuo gimnazistai skiriasi nuo kitų mokinių? „Vien vardas verčia pasitempti, siekti aukštesnių mokymosi rezultatų, gražaus elgesio“, – vos ne choru tikino pašnekovai, bet čia pat pripažino, jog ir tarp gimnazistų išlieka dalis tokių, kuriems daug kas yra „dzin“. Tačiau džiugina tai, kad į vyresnes klases susirenka labiau motyvuoti mokytis, atsakingai planuojantys savo ateitį jaunuoliai. Mokytojos sakė, jog smagu, kai atsiranda mokinių iš tolimesnių vietovių, norinčių lankyti Pilviškių gimnaziją vien dėl to, kad yra girdėję apie gerą jos atmosferą, tradicijas. 

Dar diskutuojama 
Naujo tipo mokyklai svarbu būtų išsiskirti ir vizualiai – tai visų pirma uniforma. „Apie tai galvojame labai liberaliai: kiek ji reikalinga, ar bus patogi, ar sukels diskomfortą. Manome, jog uniforma būtų reikalinga jau vien dėl to, kad įvairiuose renginiuose galėtume reprezentuoti gimnaziją. Be to, ją dėvėdami mokiniai tartum būtų įpareigoti elgtis kultūringai, atsakingai. Bet visų pirma turime įsiklausyti į visos bendruomenės – mokinių ir tėvų – nuomones, o tik po to priimti galutinį sprendimą. Ji turėtų būti tokia, kad daugumai patiktų“, – kalbėjo mokyklos prezidentas Mindaugas Giedraitis. 
Prieš keletą metų buvo paskelbtas konkursas mokyklos herbui bei vėliavos ženklui kurti, tačiau idėja dėl objektyvių priežasčių nebuvo realizuota. Šiemet šios kūrybos ėmėsi mokyklos prezidentas Mindaugas Giedraitis. Jis išstudijavo heraldikos reikalavimus ir pasiūlė juodos bei geltonos spalvų spindulių ir knygos derinius – išminties ir šviesos simbolius. Iš šonų jis nupiešė vienaragį ir grifą, taip pat turinčius perkeltinę reikšmę. Kokį variantą pasirinkti kaip mokyklos ženklą – bendruomenės narių valia. Tačiau moksleivis mano, jog jei pasiūlytas atributikos pavyzdys bus „palaimintas“, tą ženklą galima būtų išsiuvinėti ant uniformos, taip pat pagaminti metalinį ženkliuką kaip suvenyrą. 
Gimnazijai „Santakos“ vardą rajono Taryba patvirtino liepos pabaigoje vykusiame posėdyje. Šio pavadinimo „krikštatėviu“ galima laikyti vėlei mokyklos prezidentą Mindaugą. Jam pasiūlius, toks pavadinimas pilviškiečiams buvo priimtinas visų pirma dėl geografinės padėties (Pilvė įteka į Šešupę) ir dėl to, kad kelių bendruomenių reikalai bei darbai taip pat suplaukia kaip į kokį centrą – miestelio mokyklą.

null

Suremontuotame fizikos kabinete (iš kairės): mokytojos Daiva Kukienė, Daiva Paškauskienė, gimnazistai Vytautas Gudaitis, Evaldas Povilaitis, Mindaugas Giedraitis, mokytoja Renata Janavičienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Valiūnienė.
Autorės nuotr.
Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=7622
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1808
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2020-10-19

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License