Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 14
Svečių: 12
Vartotojų: 2
bridgetmv16 , AaaAlorita

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiečiai sukilo prieš elektrinės savininką
Pilviškiečiui verslininkui Edmundui Gadišauskui – nelengvas metas. Trečiadienį Pilviškiuose prie jam priklausančios vienintelės rajone hidroelektrinės būriavosi karingai nusiteikę miestelio gyventojai. Jie jau ne pirmus metus skundžiasi nuolatiniais potvyniais. 

Ganykloje peri gulbės 
Pašešupy gyvenantys žmonės tvirtino, kad nuo to laiko, kai veikia E.Gadišausko hidroelektrinė, prasidėjo didelės bėdos. Jie įsitikinę, kad vanduo dirbtinai pakeliamas papildomais skydais, jo lygis nereguliuojamas net ekstremaliais atvejais, šliuzai užkišti, todėl užlietos ganyklos, pievos, dirbama žemė, vanduo apsemia net namų rūsius. 
– Jis mums aiškina – stichija kalta. Tai ir vasarą stichija, ir žiemą stichija – mums atsibodo! Niekas čia niekuo nesirūpina! Treti metai neturime jokių daržovių. O šitokia graži Šešupė buvo, šitokios pakrantės, pievutės... Nieko nebeliko – visur vanduo. Ganykloje gulbės peri! – vienas per kitą barėsi pilviškiečiai. 

Užvertė skundais 
Žmonės jau ne kartą rašė skundus ir siuntė seniūnijai, aplinkosaugininkams, rajono Savivaldybei. Jų raštai jau pasiekė ir Marijampolės apskrities administraciją, Aplinkos bei Ūkio ministerijas. 
„Upės vagos vanduo išėjęs į krantus ir nenusenka jau keleri metai. Visa nuosava žemė, pievos – beverčiai. Neturime nei kur ganyti gyvulius, nei pasisodinti daržų, o juk tai – kaimo vietovė. Visi gyvename iš to, ką užsiauginame. Šešupės žemupyje vandens – iki kelių. Upei išsekus, jos vaga apauga žolėmis“, – rašoma keliasdešimties pilviškiečių pasirašytame skunde. 

Siūlė patikrinti kanalizacijas 
Užvakar susitikti su vietos gyventojais atvyko beveik visų institucijų, gavusių skundus, atstovai. 
Prie hidroelektrinės suvažiavo Aplinkos ministerijos, Marijampolės apskrities viršininko administracijos, Vilkaviškio rajono savivaldybės, Marijampolės departamento Aplinkos apsaugos agentūros atstovai. 
– Kol kas sunku pasakyti, kas čia negerai. Gali būti ir projektuotojo padaryta klaida, ir eksploatavimo taisyklių nesilaikymas, – kalbėjo Marijampolės apskrities viršininko administracijos Kaimo reikalų tarnybos vedėjas Rolandas Andzelis. 
Atvyko ir pats hidroelektrinės savininkas E.Gadišauskas. 
Žmogus teisinosi nieko savavališkai nedarantis, tvirtino, jog vandens lygį reguliuoja, esant būtinybei skydus apskritai ištraukia. 
– Kai tik pradėjau dirbti, atėjo pas mane vienas iš šitų žmonių. Aš jam viską aprodžiau, o jis man ir sako: „Tu žinai, Kromienė (prieškary šioje vietoje stovėjusios hidroelektrinės savininkė – red. past.) ūkininkams duodavo elektros. Ir tu turėsi mums duoti, kitaip nebus gerai“, – gyventojų pavydo gyslą įžvelgė E.Gadišauskas. – Dar viena ir, manau, pagrindinė problema – visų šitų gatvių kanalizacijos iš namų ir iš tvartų suvestos į upę. Kai tik vanduo kiek kilsteli, taip visa kanalizacija ir suplaukia atgal į namus. Tai jeigu mane tikrinate – ir juos patikrinkite. 

Nustatė pažeidimų 
Ne juokais įpykę pilviškiečiai E.Gadišausko kalbų neklausė, siūlė pačiam pamėginti perbristi liulančias pievas, o hidroelektrinę, jei niekas nesikeis, žadėjo išardyti. 
Komisijos nariai patikrino elektrinės dokumentaciją, pamatavo vandens lygį. Kaip teigė tikrintojai, pažeidimų buvo nustatyta. Hidroelektrinės išorinių prietaisų rodmenys skyrėsi nuo viduje esančių elektroninių prietaisų rodmenų. Preliminariais duomenimis, savavališkai vandens lygis buvo pakeltas apie 20 centimetrų. Už pažeidimą savininkui bus paskirta bauda, o vandens lygį teks kuo skubiau atstatyti. 
Toliau atsakingi žmonės žadėjo tikrinti ir patį hidroelektrinės projektą. Beje, buvo kviestas atvykti ir hidroelektrinės projekto autorius, tačiau jis susitikti su pilviškiečiais ir valdžios atstovais neatvažiavo.

null

Pilviškiečiai priekaištavo E.Gadišauskui (kairėje) dėl aplietų pievų ir dirbamos žemės.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=7790
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1198
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2020-10-19

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License