Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 6
Vartotojų: 1
Arthurbraps

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Paukščių stebėtojai pasirinko upių turtingą Pilviškių kraštą
Marijampolės gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stotis (GTEŠS) drauge su Pilviškių „Santakos“ gimnazija organizavo Rudenines paukščių palydas. 
Panašūs Paukščių palydų renginiai spalio mėnesį organizuojami įvairiose pasaulio valstybėse, rengiamas netgi Pasaulinis paukščių stebėjimo festivalis, sujungiantis daugiau nei 100 valstybių gyventojus. 
Lietuvoje Rudeninės paukščių palydos organizuojamos tryliktą kartą, o Marijampolės apskrityje – vienuoliktą. 
Tyrimams kasmet stengiamasi pasirinkti skirtingo gamtos tipo vietovę. Pavyzdžiui, pernai paukščiai buvo skaičiuojami kalvotame Liubavo kraštovaizdyje, o šiemetinei temai „Upės“ labai tiko upių turtingas Pilviškių kraštas. 
– Seniai bendraujame su Pilviškių mokykla, ypač su mokytoja Daiva Paškauskiene, tad pavasarį gimė idėja šiemet Paukščių palydas rengti Vilkaviškio rajone, – sakė pagrindinis renginio organizatorius, GTEŠS direktorius Arūnas Balsevičius. 
Galima sakyti, jog šis renginys jau peržengė apskrities ribas ir tapo tarptautiniu, kadangi GTEŠS jau antrus metus bendradarbiauja su Punsko gimnazija. 
Palydėti paukščių susirinko apie 160 dalyvių iš visų penkių Marijampolės savivaldybių bei Lenkijos, Punsko lietuviškos S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos. Lenkijos lietuviai – 22 vaikai ir trys mokytojos – iš Punsko atvyko mokykliniu autobusu. Vilkaviškio rajonui atstovavo Gižų, Alvito ir Pilviškių mokiniai. 
Po organizatorių prisistatymo, trumpos dalyvių pažinties su Pilviškių „Santakos“ gimnazija bei gimnazistų koncerto šventės dalyviai pasiskirstė į penkias grupes. Lydimi vedlių, jie patraukė palei Pilvę, Šešupę, Jūrę ir Višakį. 
Šventės dalyviai kiek jaudinosi, kad pažįsta nedaug paukščių. Tačiau GTEŠS direktorius visus nuramino, esą, renginys nėra grynai mokslinis. 
– Mūsų tikslas paprastas – atkreipti visuomenės dėmesį, kad egzistuoja tokia graži biologinės įvairovės grupė kaip paukščiai, kurie turi labai įdomų polinkį – migruoti. Be to, tai proga susitikti, pabendrauti, atsiplėšti nuo rutinos, išeiti į gamtą. Tad jei paukščio nepažinsite, žymėkite jį grafoje „kiti paukščiai“. Tik nereikia rašyti kalakutų, vištų ir kitų naminių paukščių, – juokavo A.Balsevičius. 
Žygis pasisekė puikiai. Jaunimas ne tik pamatė įvairių sparnuočių, vadovų dėka susipažino su dar nežinomomis paukščių rūšimis, bet ir grįžo kupini kitokių įspūdžių. Vienos grupės nariai džiūgavo matę kiškį, kitos – ežį. Kažkam teko gelbėti karvę, kuriai į tarpuragę buvo įaugusi grandinė, o vieną grupę, priartėjusią prie sodybos, ėmė vytis naminės žąsys... 
Renginio organizatoriai pasakojo, jog pačios pirmosios Paukščių palydų šventės metu Marijampolės savivaldybės Amalvos pelkėje (Žuvinto biosferos rezervatas) sparnuočių stebėtojai buvo kiaurai permerkti lietaus. Šįkart gamta buvo nusiteikusi labai draugiškai, ir lietaus lašai ėmė kapsėti tik žygeiviams grįžus į gimnaziją. 
Iš žygio grįžęs jaunimas vaišinosi oganizatorių atsivežtomis dešrelėmis, bandelėmis, vaisvandeniais. Aktyviausi paukščių stebėtojai apdovanoti Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties išleistomis knygomis. 
Visi šventės dalyviai bendrai suskaičiavo 2522 paukščius, atpažino šešiolika jų rūšių. Daugiausiai buvo suskaičiuota gervių. Kaip sakė A.Balsevičius, vyko pats šių paukščių traukimas į pietus. Stebėtojų užfiksuotame sąraše buvo ir daug žąsų, taip pat – žvirblių, didžiųjų zylių, smilginių strazdų, geltonųjų startų ir kt. 
Stebėjimo metu surinkti duomenys bus išsiųsti Lietuvos ornitologų draugijai, o ši juos perduos pasauliniam šį renginį koordinuojančiam centrui.

null

Į gamtą – palydėti sparnuočių...
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=7818
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1094
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License