Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
monicapf2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškių seniūnija. Seniūnijoje auga įmonės ir kuriasi nauji verslininkai
Pilviškiai – viena didžiausių rajono seniūnijų, įsikūrusi pačiame Marijampolės apskrities centre. Pagal gyventojų skaičių ją lenkia tik Vilkaviškio, Kybartų ir Šeimenos seniūnijos. Iš kitų ji išsiskiria tuo, kad turi aibę upių. Vien per Pilviškius vandenis neša Šešupė, Višakis, Pilvė, Jūrė, Gulbinas. Todėl šiltuoju metų laiku, kai upės ištvinsta, šalia jų gyvenantiems pilviškiečiams tenka išsitraukti valtis ir juokauti, jog gyveną Venecijoje. Matyt dėl to ir Piviškių herbe vaizduojamas šventasis Jonas Nepomukas – tiltų globėjas, saugantis nuo potvynių ir nelaimių vandenyje. 
Padavimuose Pilviškių vardas siejamas su jotvingių ar prūsų turtingumo deive Pilve ir dievaičiu Pilvytu. Žmonės šiose žemėse gyveno jau prieš Kristų. Apie tai byloja likę jotvingių piliakalniai ir kiti archeologiniai paminklai. Tačiau Pilviškių kaimas įkurtas tik XVI a. pradžioje, pradėjus kirsti Sūduvos girias. 1536 m. gavęs Magdeburgo teises, vėliau miestelis minimas ne viename rašytiniame šaltinyje kaip mažas, neaugantis. Tik 1862 m., nutiesus geležinkelį, Pilviškiai pradėjo augti. 
Pilviškių kraštas gali pasigirti ne vienu Lietuvos šviesuoliu. Čia gimė rašytojas Vincas Pietaris, „Tautiškos giesmės“, vėliau tapusios šalies himnu, autorius, varpininkų sąjūdžio iniciatorius Vincas Kudirka, rašytojas Antanas Kriščiukaitis-Aišbė, poetai, vertėjai Kazys Bukaveckas, Jonas Žilius-Jonila, skulptorius Petras Rimša, vyskupas Vincentas Borisevičius, lakūnas Jonas Dženkaitis ir kt. 
Paskutinio surašymo duomenimis, šiuo metu seniūnijoje gyvena apie 5650 žmonių, iš jų 2500 – Pilviškių miestelyje. 
Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas, besibaigiant metams, džiaugėsi, jog jie seniūnijai buvę geri. Dvyliktus metus seniūnaujantis V.Judickas sakė matąs, jog pastebimai atsigauna verslas, gyventojams atsiranda naujų darbo vietų. Plečiasi UAB „Suvalkijos agrocentras“, šiemet naują elevatorių pasistatė UAB „Kauno grūdai“, taip pat UAB „Joniškio grūdai“, prasiplėtė AB „Rokiškio sūriai“ veikla. Kitų įmonių veikla taip pat klesti. Gyvulininkystės įmonėje „SISTEM“ auginama apie 25 tūkstančiai kiaulių, AB „Kelio ženklai“ klientams siūlo kelio ženklus, reklaminius skydus ir kt. produkciją, ŽŪK „Senoji kryžkelė“ šalyje ir užsienyje garsėja čia pagamintais mediniais žaislais, veikia trys medienos apdirbimo įmonės, 14 individualių įmonių. Neseniai Pilviškių centre duris atvėrė nauja kavinė – verslo ėmėsi vietiniai žmonės. Alksnėnų kraštas garsėja ūkininkais – bene stambiausiais visame rajone. 
Seniūnas sakė norįs pasigirti, kad šiemet Piviškių vidurinei mokyklai buvo suteiktas gimnazijos statusas ir „Santakos“ vardas. Pilviškiai pirmą kartą savo istorijoje turi gimnaziją, mat prieškaryje galėjo pasigirti tik progimnazija. Šiais metais Pilviškius per šalies žiniasklaidos priemones išgarsino čia gyventi sugrįžęs garsusis disidentas, sovietiniais metais prasiveržęs pro „geležinę uždangą“ Simas Kudirka. 
Didžiausios problemos seniūnijoje – neasfaltuotos gatvės ir jų apšvietimas, tačiau viskas po truputį sprendžiama. Piviškiuose netgi pradėtas rengti poilsio parkas, apie kurį seniūnas dar nelinkęs garsiai kalbėti, kol nesuaugo medeliai. Galima pasidžiaugti ir valstybinių įstaigų investicijomis – renovuota Pilviškių policijos nuovada, ambulatorija, prasidėjo remonto darbai miestelio kultūros namuose. Tad artėjant kitiems metams seniūnas norėtų vieno – kad kiti metai nebūtų blogesni už praėjusius.

null

Dvyliktus metus seniūnijai vadovaujantis V.Judickas džiaugėsi atsigaunančiu verslu ir geriau gyvenančiais žmonėmis.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=8170
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2406
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License