Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 7
Vartotojų: 1
jacobfa18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškių seniūnija. Ambulatorijos medikai pacientus „užsiaugina“
Pilviškiuose dirbantys medikai dar tik kelis mėnesius teikia pacientams paslaugas atnaujintose ambulatorijos patalpose. Per kelis dešimtmečius, kai pastatyta ambulatorija, buvo atliktas tik kosmetinis remontas, o šiemet patalpos renovuotos, nupirkti nauji baldai, medicininė įranga. 
Ambulatorijos remontui skirta apie 500 tūkst. litų. Jie gauti pagal projektą, kurį laimėjo Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centras. Iš projekto lėšų sudėti nauji langai, durys, suremontuoti kabinetai, pagalbinės patalpos, nupirkti nauji baldai. Ant raudona oda aptrauktų minkštasuolių laukiantys pacientai kalbėjo, kad į tokias patalpas jaukiau užeiti, patogu sulaukti medikų pagalbos. 
Ambulatorijos kabinetai išdėstyti per du aukštus, tačiau tame pačiame pastate yra įsikūrusios ir kitos įstaigos. Ambulatorijos vedėja Lina Kochanskienė sakė, kad rajono vadovai žadėjo rasti lėšų ir įrengti stiklinę sienelę, kuri ambulatorijos patalpas atskirtų nuo kitų įstaigų. Tuomet pacientams bus dar jaukiau. 
Apie 4 tūkst. pacientų, kurie prisirašę prie šios gydymo įstaigos, dabar gydo dvi šeimos gydytojos. Ambulatorijos vedėja Lina Kochanskienė Pilviškių ambulatorijoje dirba daugiau nei du dešimtmečius. Tada jauna gydytoja, atėjusi dirbti į kaimą, jautėsi kiek nedrąsiai – svetimas kraštas, nepažįstami žmonės. Tačiau ilgi darbo metai padarė savo – Pilviškiuose nebeliko nė vieno, kurio gydytoja nepažinotų ir kuris nepažinotų savos „daktarėlės“. 
Olga Liepuonienė Pilviškiuose – tik pirmi mėnesiai. Ji dar tik pelno pilviškiečių pasitikėjimą. Kaimo ambulatorijoje darbas – specifinis. Gydytojoms tenka atlikti ir psichologo, ir socialinio darbuotojo pareigas, ne tik gydyti, bet ir guosti, išklausyti. 
Pediatrų kaimo gydymo įstaigoje nėra, tad visi mažyliai – taip pat ambulatorijos gydytojų pacientai. Tik ištikus rimtai bėdai jie siunčiami konsultuoti į rajono centrą. Tad ambulatorijos gydytojai drąsiai gali vadintis šeimos gydytojais, nes pacientus užsiaugina nuo gimimo, juos lanko namuose, žino gyvenimo sąlygas, netgi šeimų problemas. 
Ambulatorijoje dirbanti pilviškietė stomatologė Angelė Marija Kamorūnienė dar laukia naujos kabineto įrangos. Ji pagal projektą jau greitai turėtų pasiekti Pilviškius. Tuomet bus lengviau dirbti ir odontologei, ir pilviškiečiai pajus šiuolaikinės medicininės įrangos privalumus. 
Ambulatorijoje yra laboratorijos įranga, skirta kraujo bei šlapimo tyrimams atlikti. Bet šiuo metu Pilviškiuose trūksta specialistų, turinčių reikiamą licenciją, todėl kraujas tyrimams tik paimamas ir kartą per savaitę vežamas į Vilkaviškio polikliniką. Iš jos laboratorijos grįžta tyrimų atsakymai. Anot ambulatorijos vedėjos, tai pacientams gan patogu. Jeigu pasitaiko skubus atvejis, pacientas pats siunčiamas tirtis į Vilkaviškį. 
Problema yra ta, kad trūksta viduriniojo personalo – slaugytojų. Dabar ambulatorijai skirta 3,5 etato, o vyresnio amžiaus medikės prisimena laikus, kai Pilviškių ambulatorijoje dirbo 15 slaugytojų, laborantė, trys gydytojai bei du stomatologai. Kol kas, nors ir besiversdamos per galvą, medikės spėja atlikti viską, kas reikalinga ligoniams. Tačiau kolektyvas sensta. Kai kurios slaugytojos dirba jau po keturis dešimtmečius, tad pilviškiečiams reikėtų agituoti jaunimą studijuoti ir grįžti dirbti į gimtinę.

null

Ambulatorijos vedėja L.Kochanskienė sakė dar gyvenanti įkurtuvių nuotaikomis ir nenori prisiminti žiemų, kai per kiaurus kabinetų langus pūsdavo vėjas.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=8171
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2908
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License