Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 2
Vartotojų: 3
edwardna18 , juanaut11 , kerryja60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Nakties užpuolikų išgąsdinti pilviškiečiai atleisti neketina

Eglė KVIESULAITIENĖ

Viešėjo Antanave 

Jau antras mėnuo į Vilkaviškio teisėtvarkininkų akiratį patekę broliai dvyniai Rugieniai, kurių vienas – vilnietis Erikas – dirba Vilniaus II pataisos namuose prižiūrėtoju. Viešėdamas Pilviškiuose jis pateko į incidentą, dėl kurio nukentėjo pagyvenę žmonės ir vaikai. 

Kaip redakcijai pasakojo pilviškietė Birutė Valinskienė, paskutinį birželio savaitgalį Antanave vyko šventė. Į ją išsirengė ir Valinskų šeima, pasiėmusi trylikametę anūkę Gintarę bei panašaus amžiaus kaimynų dukrą. Tėvukai užėjo aplankyti ten pat gyvenančių giminaičių, o mergaitės liko šventėje. Kai pradėjo temti, 64-erių metų Juozas Valinskas su antanaviškiu pusbroliu nuėjo pasiimti mergaičių. Tuo metu, kai vyrai su mergaitėmis per šventės spūstį skubėjo namo, staiga atbuline eiga pradėjęs važiuoti automobilis užlėkė tiesiai ant jų. Nuo smūgio tėvukas užkrito ant automobilio bagažinės dangčio, jo pusbrolis gavo smūgį į šoną, o Gintarei sumušė kojas. Iš mašinos išlipę jauni vyrai labai atsiprašė. J.Valinskas tuo metu dar paburbėjo, jog jauni vaikinai važiuoti nemokantys. 

Tačiau rimtesnio incidento nekilo. Paklausęs pusbrolio, kas čia tokie buvo, sužinojo, jog netoliese gyvenančios Rugienienės anūkai. 


Blokavo kelią 

Paviešėję ilgėliau pas gimines Valinskai teigė atkreipę dėmesį, jog pro namus tai pirmyn, tai atgal vis važinėjąs automobilis. Dar pertarę, jog šventė – tai žmonės ilgai miegoti neina. Apie 1 valandą nakties Valinskai susiruošė namo, pakeliui dar pavežė pakeleivingas merginas, buvo sustabdyti kelyje patruliavusių pareigūnų, tad šiek tiek susivėlino. Apie 2 valandą, jau riedant per Pilviškius, staiga aplenkęs baltas automobilis užblokavo kelią, o iš jo iššokęs jaunas vyriškis puolė prie Valinskų mašinos. Tačiau J.Valinskas nesutriko ir spustelėjęs akseleratoriaus pedalą aplenkė kelią užstojusį automobilį. Žmona dar bandė abejoti, ar ne tik pagalbos kam nors prireikė, tačiau vyras pertarė, jog tokiais metodais padėti niekas neprašo. 


Užpuolė žmones 

Kiek pavažiavus ant galinės sėdynės sėdėję mergaitės pastebėjo, jog tas pats automobilis vejasi iš paskos. Ir paauglėms, ir tėvukams tapo neramu, kokių kėslų turi juo važiuojantys vyrai. Kai kylant į kalną keliukas susiaurėjo, baltasis automobilis vėl aplenkė Valinskus ir užblokavo jiems kelią. Šeima buvo priversta sustoti. Iš baltojo automobilio iššoko du vyrai ir puolė prie pilviškiečių mašinos. B.Valinskienė tespėjo sušukti mergaitėms, kad kuo greičiau užsirakintų duris. Išsigandę paauglės pradėjo klykti. Anot Valinskų, pribėgę vyrai pradėjo spardyti, daužyti rankomis jų automobilį. 

Trankė galinį stiklą, dureles, variklio dangtį. Iš baltojo automobilio atbėgo dar keli vyrai, kurių išsigandę Valinskai net nesuskaičiavo. Viena mergaičių iš baimės šoko iš automobilio, tačiau pabūgusi vėl spruko atgal. Per pravertą vairuotojo pusės langelį užpuolikai sučiupo J.Valinską už marškinių ir bandė traukti lauk iš automobilio, suplėšė drabužius. 

B.Valinskienė pasakojo, jog ji iš baimės šaukė nesavu balsu – vis bandė suprotinti jaunuolius, gal jie suklydę, ne tą mašiną sustabdę, klausė, ko norį. Tačiau užpuolikai tekartojo, jog paliktų mašiną, ir nieko daugiau neaiškino. 


Išgelbėjo praeiviai 

Kai širdies liga sergantis J.Valinskas vieno iš užpuolikų rankose pamatė peilį, griebė automobilyje gulėjusią montiruotę ir dėjo, kur pakliuvo. Matė tik tiek, jog vienam iš vaikinų kliuvo per ranką, o kitam praskėlė galvą. Kai situacija rodės tuoj tuoj pakryps Valinskų nenaudai, o įsiutę užpuolikai galop išdaužys „Mazdos" stiklus ir ištrauks keleivius lauk, incidentą pastebėjo pro šalį ėjusi kompanija. Jie pradėjo šaukti. Sumaištyje Valinskams pavyko pasprukti. 

Grįžę namo pilviškiečiai ilgai neatsigavo nuo patirto streso, mergaitės virpėjo iš baimės ir negalėjo atsitokėti. B.Valinskienė dar drebančiom rankom suko policijos telefono numerį. Pati paskambino ir ligoninėn: nurodė, jog gali atvykti vaikinas su praskelta galva. 


Iškelta byla 

Būtent praskelta galva ir padėjo policijai išsiaiškinti, kas tą naktį užpuolė Valinskus. Iškelta baudžiamoji byla, vyksta ikiteisminis tyrimas. 25-erių metų broliams dvyniams Erikui ir Renatui Rugieniams Vilkaviškio prokuratūra jau pareiškė įtarimus dėl viešosios tvarkos pažeidimo (taip pagal naujus įstatymus vadinamas buvęs chuliganizmas). 

Tyrimo eigoje taip ir liko neaišku, dėl kokios priežasties buvo užpulti Valinskai. 

Įtariamieji aiškina, jog „Mazdos" vairuotojas juos lenkęs kelyje ir taip erzinęs, tad norėję tik pakalbėti, o J.Valinskas pats juos užpuolęs montiruote ir sužalojęs. Tačiau įvykį tiriantiems pareigūnams tokia versija skamba neįtikinamai, juolab, kad įrodymai kalba visai ką kita. Įtariamiesiems labai knieti susipažinti su visa byloje surinkta medžiaga, o tik po to duoti galutinius parodymus akistatose, tačiau prokurorai to daryti neleidžia. Dėl to jų sprendimus Rugieniai jau buvo apskundę teismui. 

Kol kas dar neaišku, kada Rugienių byla pasieks teismą, tačiau Valinskai nesirengia atleisti jų automobilį nuniokojusiems bei tiek baimės jiems ir mergaitėms įvariusiems broliams.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/ek08282.html
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1705
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License