Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
janelldu4 , sophiecs2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pavasariu pražydusi kūryba

Laima VABALIENĖ

Knygelė „Su pavasario paukšte" atėjo ramiai ir tyliai. Nei per daug kam pasakojusis, nei per daug gyrusis rugpjūčio pradžioje Stasė Stačiulauskienė skambino literatūrinės kūrybos bičiuliams ir sakė: „Kviečiu į savo knygos pristatymą". 

Pilviškių seniūnijos salė tuokart prisirinko pilna žmonių. Staselės, kaip dažniausiai ją vadina pažįstantieji, artimųjų, kaimynų, bičiulių. Popietę vedęs kultūros darbuotojas K.Brazys išsakė džiugų susirinkusiųjų nusiteikimą, kad pilviškietės kūryba neliko gulėti stalčiuose, sąsiuviniuose, kuriuos pavartyti galėjo tik vaikai ar anūkai, kad brandaus amžiaus žmogus turėjo ryžto išleisti knygelę. 

Rašyti S.Stačiulauskienė sakė pradėjusi maždaug prieš trisdešimt metų. Nors tai gal ir ne visai tiesa. Dukra Vida pasakojo, kad jiedu su broliu užaugo klausydamiesi mamos sukurtų pasakų-eilėraščių. Ne vieną atmintinai atsimenanti ir dabar. Dukros iniciatyva knygelėje atsirado ir penktasis, mažiesiems skaitytojams skirtas skyrius. Apskritai dukra buvo šios knygelės iniciatorė ir padarė viską, kad rinkinys „Su pavasario paukšte" pasiektų skaitytoją. 

Knygelėje – keleto dešimčių gyvenimo metų atspindžiai: jausmai, nuotaikos, išgyvenimai. Paprastas, šviesus kalbėjimas. Lyg su savimi. Lyg sau. Lyg mums visiems. Eilėraščius atrinkusi, juos spausdinusi dukra Vida prisipažino tarsi „atradusi" mamą – „tik dabar sudėliojau savo mamutės vidinį pasaulį". 

Jį galima lyginti su pavasariu. Jame tiek optimizmo, šviesos, šilumos. „Mūsų Gėlių gatvėje gražiausia gėlė esate Jūs", – sveikindamas Staselę komplimentus žėrė kaimynas. Matyt, neatsitiktinai ir knygos pavadinime atsirado žodis „pavasaris". 

Platesnį žingsnį į poeziją S.Stačiulauskienė pradėjo „Seklyčios" klube. Ir, anot klubo vadovės J.Kurtinaitienės, viską pasiekė pati. Niekas jos už rankos nevedė, neragino, neprašė spausdinti. Bet jos eilėraščiai atsirado „Santakoje", leidiniuose „Kaimo rašytojas" (ji yra Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė), „Krintantis lapas", „Tylos kalbėjimas", „Giesmė ąžuolui", „Pro Seklyčios langą"... 

Dabar atėjo eilė autorinei knygai „Su pavasario paukšte". Pateks ji jums į rankas, pavartykite, pasinerkite į paprasto ir šviesaus eiliavimo gelmes.Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/lv09252.html
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1086 | Komentarų: 1
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-08-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License