Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 2
Vartotojų: 4
jasminejj60 , mitzics69 , jessievf2 , wildabs2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Porą maišų bulvių kainavęs ąžuolas pridarė daug bėdos
Apgriovė namą 
Redakcijos telefonu paskambinusi Pilviškių seniūnijos gyventoja pakvietė atvažiuoti į Jurkšų kaimą: ten, greta vienos sodybos, nupjautas didžiulis šimtametis ąžuolas. 
Laikraštyje pavardės prašiusi neskelbti ūkininkė pasakojo, jog dažnai pasirūpina Jurkšų kaime gyvenančia Elena Šeškevičiene. Esą, atveža jai pavalgyti, nes sena moteriškė savimi rūpintis jau nesugeba. 
Vieną dieną atvažiavusi pas E.Šeškevičienę ūkininkė nustėro: kažkas buvo nupjovęs šalia namų kerojusį didžiulį ąžuolą. Negana to, ąžuolas virsdamas užgriuvo ant seno namo stogo ir dalį jo nugriovė. 
E.Šeškevičienė paaiškinusi, kad ąžuolą nuvertė šios seniūnijos gyventojas Kęstutis Siaurusevičius. 
– Tas žmogus už šitokį ąžuolą jai davė du maišus bulvių! Baisu, kaip apgavo seną moteriškę, ir dar namą apgriovė. Į seniūniją skambinau, bet ten niekas nesikiša. Jie apskritai pas močiutę niekada neužsuka, nepadeda, o ji, vargšė, viena laukuose gyvena, nei pinigėlių, nei maisto neturi, – pyko moteris. 
Besikalbant paaiškėjo, kad E.Šeškevičienė turi Marijampolėje gyvenantį sūnų. Tačiau jo kaltės, kad motina vargsta, ūkininkė neįžvelgė. Esą, sūnus prižiūri savo šeimą, o senąja močiute rūpintis yra seniūnijos pareiga. 

Niekas nesikreipė 
Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas paaiškino, kad norėdami nupjauti medį seniūnijos gyventojai turėtų kreiptis tiesiai į Vilkaviškio savivaldybę arba į jį, seniūną. O jis dokumentus perduoda Vilkaviškio rajono savivaldybės ekologui Dariui Bunikiui, kuris visame rajone vienintelis gali išduoti leidimą (jei to reikia) pjauti medį. 
Tačiau šiuo atveju nei dėl ąžuolo pjovimo, nei dėl senos moteriškės priežiūros į seniūniją niekas nesikreipė. 
Kartu su seniūnu ir seniūnijos socialinio darbo organizatore Loreta Bieliukiene nuvykome į Jurkšų kaimą. 
Kieme teberiogsojo gal pusantro metro skersmens nemokšiškai nupjautas medis. Namo stogas jau buvo aplopytas, tačiau įžengę į trobos vidų radome dar nesuremontuotas lubas, kurias virsdamas išlaužė ąžuolas. 

Pagalbos neprašo 
Pati E.Šeškevičienė pripažino, jog už porą maišų bulvių medį nusipjauti atidavė K.Siaurusevičiui. Bet ji dievagojosi liepusi pirmiausiai reikalus suderinti su seniūnu. „Sakiau: jeigu tu taip nori to ąžuolo, tai važiuok pas V.Judicką, ir jeigu tas leis, pjauk. Taip ir buvo: Kęstutis sakė, kad nuvažiavo ir jam leido... Nežinau, gal jis man ir melavo“, – kalbėjo senutė. 
Išsigandusi moteriškė tvirtino niekam dėl nieko pretenzijų neturinti. Smarkiai apleistame name gyvenanti E.Šeškevičienė seniūnijos priežiūros taip pat sakė nepageidaujanti. 
– Aš gaunu 560 litų pensijos, pati Vilkaviškyje ją ir atsiimu. Pas daktarus irgi į Vilkaviškį nuvažiuoju. Ir jokios pagalbos man nereikia, badu tikrai nemirštu. O ta moteris tegul nesikiša į mano reikalus, man tai labai nepatinka, ir neklausykit jūs jos, – bumbėjo močiutė. 
L.Bieliukienė stebėjosi tokia situacija. 
– Seniūnija gali padėti tada, kai į mus kreipiasi pagalbos pats žmogus ar jo artimieji, kaimynai. O čia moteris judri, guvi, galėtų tik tvarkingiau gyventi. Bet yra žmonių, kurie tiesiog pasirinkę tokį gyvenimo būdą – jų pagavęs nenuprausi, namų nesutvarkysi, nes paprasčiausiai nesileis, – sakė socialinio darbo organizatorė. 

Pas seniūną nebuvo 
Nuvažiavome ir pas medį nuvertusį ūkininką Kęstutį Siaurusevičių. 
Jis pripažino prieš pjaudamas ąžuolą žadėjęs E.Šeškevičienei nuvažiuoti pas seniūną, bet taip ir nenuvažiavęs. K.Siaurusevičius sakė kreipęsis tiesiai į aplinkos apsaugos inspektorių Vaidotą Venckų. O iš jo išgirdęs, kad privačioje namų valdoje medį galima pjauti, daugiau niekur leidimo ir nėjęs. 
„Tas medis jau sausas buvo, tik keli lapai žaliavo... Ir dar žaibo įtrenktas – kas iš jo? Tik kad nupjauti nepasisekė... Bet mes tą namą pabaigsime sutvarkyti, tikrai nepaliksime taip. Toji bobutė manęs prašė bulvių ir pati tą medį man pasiūlė. Tai daviau aš jai tų bulvių, gal keturis maišus. Ir dar malkų sakiau paliksiu“, – savo teisybę aiškino K.Siaurusevičius. 

Kas ką apgavo? 
Nupjautą ąžuolą apžiūrėjęs Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės skyriaus vyresnysis aplinkos apsaugos inspektorius Liudvikas Puskunigis teigė, jog medis augo ne miško žemėje, nesaugomoje teritorijoje, namų valdoje, tad leidimo pjauti nereikėjo. Negražiai medį nurėžusį ir ant namo užvertusį ūkininką K.Siaurusevičių inspektorius jau nubaudė už saugumo technikos nesilaikymą pjaunant medį. 
Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, E.Šeškevičienė greičiausiai nėra susitvarkiusi žemės nuosavybės dokumentų. Tokiu atveju, jei žemė atmatuota, bet nebaigti tvarkyti dokumentai, ąžuolas augo valdiškoje teritorijoje. 
Priklausė ar nepriklausė ąžuolas E.Šeškevičienei, inspektoriai dabar aiškinasi. Kol kas neaišku ir tai, ką tokiu atveju reikėtų bausti: senutę, kuri „apgavo“ ūkininką leisdama pjauti nežinia kieno ąžuolą už du maišus bulvių, ar ūkininką, kuris nesikreipė, kaip žadėjęs, į seniūną ir neįsitikino, ar su pjūklu darbuojasi legaliai. 
Kad panaši istorija neištiktų kitų žmonių, priminsime, jog norėdami nupjauti ne privačioje teritorijoje augantį medį privalote kreiptis į Savivaldybės ekologą ar bent jau į seniūniją. 
Beje, už savavališką medžio kirtimą Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatytos griežtos sankcijos. Už pažeidimą skaičiuojama nuo 150 iki 300 Lt bauda. Žala gamtai įvertinama gerokai daugiau – už kiekvieną medžio skersmens centimetrą – po 15 Lt. 
Privačioje namų valdoje pjaunant medį leidimo nereikia. Tačiau prieš griebiantis pjūklo vis dėlto reikėtų įsitikinti, ar valda – tikrai privati.

null

Seniūnui V.Judickui E.Šeškevičienė pasakojo maniusi, kad ąžuolas pjaunamas su jo žinia.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=9746
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2627
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-01-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License