Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 18
Svečių: 15
Vartotojų: 3
valarieby18 , alfredatn60 , monicapf2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Rajono melžėjų konkursas tapo gražia švente visam kaimui
Bebrininkų kaime (Pilviškių sen.), Rūtos ir Kęsto Gustaičių ūkyje, vyko šventė – melžėjų varžytuvės. Į ją buvo kviečiami rajono ūkininkai ir melžėjos. Varžytuvėse dalyvavo šešios melžėjos: Rita Barauskienė iš Karklinių kaimo, Roma Čižauskienė iš Piliūnų, A.Šneiderio ūkyje karves melžianti Vilma Bosienė, Vilija Gelbūdienė bei Edita Didžiulienė (abi iš Matlaukio k.) ir ūkio, kuriame vyko šventė, šeimininkų Gustaičių dukra Indrė Gustaitytė. 
Kol konkursantės ruošėsi varžytuvių pradžiai, puode jau kunkuliavo šiupininė sriuba, kuria buvo vaišinami susirinkę svečiai. O kad svečiams nebūtų liūdna, juos linksmino Pilviškių bendruomenės kapela (vadovas Juozas Valinskas) ir vokalinis ansamblis „Jovaras“ (vadovė Nemira Gardauskienė). Janina Ambrasienė demonstravo, kaip reikia mušti kaimišką sviestą. 
Pirmiausia melžėjos turėjo atlikti teorinį testą. Jis geriausiai sekėsi R.Barauskienei. Sanitarinio pasiruošimo rungtyje visos dalyvės pasirodė panašiai. Melžtuvą sanitariškai geriausiai paruošė taip pat R.Barauskienė. Melžimo „Eglute“ rungtyje daugiausiai balų surinko V.Bosienė. Somatinių ląstelių nustatymo rungtis sėkmingiausia buvo R.Barauskienei ir I.Gustaitytei. Pieno kiekio ir švarumo rungtyje daugiausiai balų surinko E.Didžiulienė. 
Dalyves akylai stebėjo ir užduotis vertino komisija, kurios pirmininkas buvo Lietuvos veterinarijos akademijos Melžimo mokymo centro vadovas Josifas Tacas. 
Po visų rungčių, susumavus rezultatus, pirmoji vieta ir pakvietimas spalio 10 dieną dalyvauti respublikinio melžėjų konkurso šventėje atiteko Editai Didžiulienei iš Matlaukio kaimo. Antrąją vietą užėmė daugelyje rungčių pirmavusi Rita Barauskienė. Prizinę trečią vietą iškovojo Indrė Gustaitytė, ji taip pat pakviesta į respublikinį melžėjų renginį, kaip kitos amžiaus grupės atstovė. Toliau melžėjos rikiavosi tokia eile: V.Bosienė, R.Čižauskienė ir V.Gelbūdienė. 
Visos dalyvės ir ūkio, kuriame vyko varžytuvės, šeimininkai buvo gausiai apdovanoti. Dovanas parūpino ir šventėje dalyvavo remiančių įmonių atstovai. 
Renginį organizavo Žemės ūkio skyrius, varžytuves vedė šio skyriaus vedėjas Vitas Gavėnas. Organizuoti renginį padėjo Lietuvos pieno gamintojų asociacija, o šventės teritoriją puošė šūkis „SOS Vyriausybė, perdirbėjai ir prekybininkai sunaikins Lietuvos pieno ūkį“, su kuriuo pieninkai neseniai dalyvavo protesto akcijoje prie Seimo. 
Šventės svečiai linksminosi ir neprarado geros nuotaikos net užklupus stipriam lietui. Visi šoko skambant „Jovaro“ dainoms.

null

Pernykščio melžimo konkurso nugalėtojas Romas Norkus drąsino varžytuvių dalyves.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Irma KURŠENTAITYTĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=10479
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1369
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License