Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
oraje69 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškietė savo plačią giminę subūrė į gražią šventę

Albina RIDIKEVIČIENĖ 
Pilviškietė

Pilviškietė Elena Andriušienė jau prieš keletą metų sumąstė organizuoti šventę, kurioje galėtų susitikti ir pabendrauti išsibarstę po visą respubliką giminaičiai – penkių kartų atstovai. Moteris skambino telefonu, rašė laiškus, piešė genealoginį medį – po kruopelytę rinko žinias, nuotraukas būsimam susitikimui. Šventė turėjo įvykti šiais metais, nes 2008-ieji daugeliui šeimos narių buvo jubiliejiniai. Liepos mėnesį Elenos mamai sukako 105 metai ir 20-osios mirties metinės, tėvui – 110 metų ir 30-osios mirties metinės. Pačiai šventės organizatorei šiemet sukanka 75-eri, o jos sūnums Dainiui ir Vidmantui – po 35-erius. 

Jubiliejinius metus paminėti gausiai susirinko giminės, draugai, artimieji, kaimynai. Pilviškiečiai nustebusiais žvilgsniais lydėjo iš Andriušių kiemo miestelio link riedančių automobilių koloną. 

Bažnyčioje išklausę šv. Mišias už mirusius šeimos narius, visi išvyko į kapines Parausių kaime. Padėję gėlių, uždegę žvakeles ant tėvų, senelių ir prosenelių kapų svečiai nuvyko į Jono ir Magdelenos Kudžmų buvusią sodybą. Bent kelios kartos išėjo į gyvenimą iš šių namų. Sodybos jau seniai nebėra, tik auga praeitį gerai menantis liudininkas – plačiai išskėtęs šakas dvikamienis uosis su Rūpintojėliu, pritvirtintu prie liemens. Elena tarsi ekskursijos vadovė pasakojo, kad šioje sodyboje – visos giminės gyvenimo pradžia, nes Kudžmų šeimoje gimė ir augo Elenos mama ir dar ketvertas vaikų – Elenos tetų ir dėdžių. Senokai jų nebėra tarp gyvųjų. Dauguma jų amžiną poilsį rado kapinaitėse ant Rausvės upelio kranto. 

Apie kaimo praeitį ir giminių kartą Elena kalbėjo ilgai. Besiklausantiems šeimos istorijos anūkams ir proanūkiams virpėjo širdys, akyse tvenkėsi ašaros. Visus labai sujaudino pačios Elenos paruošti bukletai su senomis, nuo laiko pageltusiomis nuotraukomis. Juos Elena išdalijo jaunosios kartos atstovams. 

Greta senolio šimtamečio uosio buvo pasodintas ąžuoliukas. Visi susikibo rankomis ir gyva grandine apsupo medžius. Toli nuskrido daina „Čia gimėm, čia augom...“ Proanūkiai susirinkusiuosius pavaišino saldumynais iš pintinių. 

Į Andriušių namus sugrįžę svečiai apžiūrėjo Elenos suruoštą jos tėvelių darbų parodą. Tai Elenos Brazaitienės austos lino staltiesės, nėriniai, siuvinėti rankdarbiai. Tėvo Juozo Brazaičio medžio dirbiniai lyg brangi relikvija saugomi Andriušių namuose. Svečiai taip pat apžiūrėjo ir namų šeimininkės sukurtus rankdarbius, skaitė Elenos eilėraščius, grožėjosi gražiai sutvarkyta namų aplinka ir žydinčiomis gėlėmis. Svečius pradžiugino surengta dovanų loterija, kurios prizai – žaisliukai, paveikslėliai, nėriniai – ilgais žiemos vakarais buvo pagaminti pačios Elenos rankomis. 

Visi buvo pakviesti į sodelį prie vaišių stalo, padengto balta drobine staltiese. Andriušių sūnūs kaip padėką už neišsenkantį rūpestį savo mamai užrišo jubiliejinę juostą, o ši ant stalo uždegė tris žvakes, simbolizuojančias Tikėjimą, Meilę ir Viltį. Skambėjo „Ilgiausių metų!“... 

Atsisveikindami giminaičiai dar ilgai glėbesčiavo vieni kitus, pasižadėjo artimiau bendrauti ateityje. Ypač dėkojo Elenai ir Liudvikui Andriušiams už gražų šeimos susitikimo renginį, kur galėjo gražiai, be svaigalų pabendrauti prie giros, arbatos ar kavos puodelio, pasivaišinti saldiniu sūriu, naminiu skilandžiu, kitais skanėstais. Iš Elenos daug kas galėtų pasimokyti, kaip organizuoti šeimos šventes.

null

Pati įvairius rankdarbius mėgstanti Elena Andriušienė saugo ir savo tėvų sukurtus daiktus. Nuotraukoje: prie tėvo sumeistrauto lankčio siūlams vyti.
Autorės nuotr.
Autorius:Albina RIDIKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=10804
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1672
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License