Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 10
Svečių: 8
Vartotojų: 2
jessievf2 , autumnqn69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Moksleiviai tiria šulinių vandenį
Pilviškių „Santakos“ gimnazija dalyvauja ekologinio švietimo projekte „Šachtinių šulinių vandens kokybės savanoriškasis monitoringas“ Vilkaviškio rajono savivaldybėje. 
Pirmą kartą šulinių tyrimai buvo atlikti 2005 metais, tada ištyrėme 102 šulinius. Pakartotinai tyrimus atlikome šių metų vasaros pradžioje. Darbo tikslas buvo tirti ir stebėti Pilviškių miestelio šachtinių šulinių geriamojo vandens kokybę, sisteminti, vertinti, palyginti su 2005 m. tyrimų rezultatais. 
Akcijos metu stengtasi ištirti kuo daugiau šulinių iš įvairių miestelio vietų. Džiaugiamės, kad į akciją įsitraukė gausus pilviškiečių būrys. Žmonėms svarbu, ką jie geria. Tyrėme ir iš kaimų pristatytą vandenį. 124 mėginiai paimti iš 33 miestelio gatvių šulinių ir 18 mėginių iš 11 kaimų. 
2008 m. vasaros pradžioje Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje iš viso ištirti 142 vandens mėginiai: 140 mėginių iš šachtinių šulinių, 2 – iš šaltinėlių. Visuose šuliniuose tirti visi vandens parametrai. Tik 4 šulinių vanduo pagal tirtus komponentus atitinka visas vandens higienos normas, tai sudaro 2,8 proc. visų tirtų šulinių. 
Mūsų ištirtų šulinių vandeniu naudojosi 166 šeimos. Jose gyveno 431 žmogus, tarp jų – 1 kūdikis iki metų bei 2 nėščios moterys. 
Labiausiai vanduo užterštas nitratais. DLK (didžiausią leistiną koncentraciją) viršijo 58 šulinių vanduo (2005 m. – 23). Nitratų kiekis svyravo nuo 0 iki 250 mg/l. 
Šachtinių šulinių vanduo Pilviškių miestelyje labai kietas. Druskų kiekis svyravo nuo 4,9 iki 25,7 mg ekv/l. Tik 7 mėginiuose (2005 m. – 3) jis neviršijo DLK. Kituose 135 mėginiuose jis buvo didesnis nei leistina DLK. Net 9 šuliniuose koncentracija viršyta daugiau kaip 3 kartus. 
Pilviškių miestelio šachtinių šulinių vandenyje randama nitritų, tačiau jų kiekis neviršija DLK. Amoniaku vanduo neužterštas. Vandens kokybės sąlyga kūdikiams iki 1 metų amžiaus nebuvo užtikrinta 44,4 proc. mėginių. Kai kur galbūt yra tiesioginis ryšys tarp užterštumo ir apsileidimo, tačiau ir labai gražiai sutvarkytuose kiemuose šulinių vanduo buvo užterštas nitratais. Vienais atvejais kalti patys savininkai, kitais atvejais taršalai atiteka iš kaimyninių sklypų, kur laikoma daug gyvulių. 
Su tyrimų rezultatais miestelio gyventojai bus supažindinti bendruomenės susirinkime, darbas pristatytas ataskaitinėje konferencijoje Marijampolėje. 
Pilviškių miestelio šachtinių šulinių vandens kokybės tyrimai bus tęsiami.

null

Moksleiviai nustatė, kad labiausiai pilviškiečių vanduo užterštas nitratais.
Autorės nuotr.
Autorius:Daiva PAŠKAUSKIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=11175
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1092
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Šeštadienis, 2020-11-28

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License