Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 4
Vartotojų: 4
berthats1 , kerryja60 , shannonfr16 , juanaut11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiai

Pėstieji – sveikuoliai... per prievartą 

Galima sakyti, jog Pilviškių miestelio žmonės džiūgauja, kad yra lietaus išplautų duobių, kaip ta Stoties gatvėje, prie pėsčiųjų tiltelio. Šokinėjant per tokias prarajas gerėja sveikata – senukai aiškiai pajaunėjo, o senutės pasidarė eiklios kaip stirnos. Kitų gatvių gyventojai tiems sveikuoliams net pavydi. Nori, kad ir jų gatvėse būtų panašių kliūčių ruožų. 

Vaikštant tokia gatve, ypač kai prastas oras ir blogas apšvietimas, gerėja ir vairuotojų bei pėsčiųjų santykiai. Gali ranka paliesti pro šalį važiuojančios mašinos šoną ir padėkoti vairuotojui už tai, kad jis tavęs nesuplojo į blyną. Jeigu automašina netyčia ir trenks į pėsčiojo pakinkius, tai nieko baisaus – šuoliai į šonus gerina sportinius įgūdžius. 

Po didesnių liūčių gali būti išplautos ir tiltelio atramos. Bet ir tuo atveju žmonės tik labiau džiaugtųsi – laipioti per sudėtingas kliūtis naudinga sveikatai. 

Senoji Europa apsidžiaugs savo būryje išvydusi sportiškos išvaizdos žmones – raumeningus ir pasiryžusius įveikti bet kokias kliūtis. 

Teodoras ŠATRA 

Redakcijos prierašas. Su šia subtilia kritika supažindintas Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas sakė, kad minėtoji įgriuva Stoties gatvėje jau būtų buvusi panaikinta. Bet tai būtų buvęs darbas perniek. Mat tiesiama vandentiekio trasa, o tokiais atvejais neapsieinama be iškasinėjimo. Trasos klojimo darbai suvėlavo. Apie lapkričio 20-ąją turėtų būti baigti. Seniūno teigimu, tada bus sutvarkyta ir nepatogumų žmonėms kelianti įgriuva prie pėsčiųjų tiltelio. 


Bendruomenė turės savo ąžuolyną 

Prieš keletą metų buvę Pilviškių miestelio gėlininkai prie autobusų stotelės įkūrė gėlyną. Tais pačiais metais toje pačioje žmonių grupelėje buvo pagarsinta mintis – pasodinti nedidelį parkelį, įamžinantį gėlininkų veiklą. Šiam užmojui tada nebuvo lemta išsipildyti. Bet mintis sunkumų neišsigando. Ir po kurio laiko miestelio gyventojai, nešini savo sodinukais, patraukė į seniūnijos nurodytą vietą Stoties gatvėje. Žmonės sodino medelius, juos prižiūrėjo ir... susibūrė į bendruomenę. 

Pirmuosius žingsnelius mūsų parke stebėjo ir visa kuo rūpinosi tik entuziastai. O štai šiemet spalį surengta talka, kai rinkosi bendruomenės nariai, buvo pati nuostabiausia. 

Žinoma, be Pilviškių vidurinės mokyklos moksleivių pagalbos su užduotimi nebūtume susidoroję. Seniūnija parkui parūpino 150 sodinukų, kuriuos parsivežėme iš Paežerių pagrindinės mokyklos. 

Talkos metu sulaukėme svečio – poeto V.Navicko: ir svečių giraitėje atsirado pirmasis svečio pasodintas ąžuolas. Parke ąžuolėlį pasodino ir seniūnas V.Judickas. 

Po talkos bendruomenės nariai pievoje, prie kuklaus pietų stalo, ne tik lietuvišką dainą užtraukė, bet ir ne vieną šokį sušoko. Išsiskirstėme su mintimi, kad vėl susirinksime užbaigti darbus – sukompostuoti nupjautą žolę, sukalti kuoliukus, baigti pritvirtinti medelius. 

Bendruomenės vardu nuoširdžiai dėkojame ąžuoliukus užauginusiai Paežerių pagrindinei mokyklai, Pilviškių vidurinės mokyk-los talkininkams – mokytojui S.Rinkevičiui ir mokiniams, svečiui mūsų miestelio himno autoriui V.Navickui. Mes įsipareigojome per žiemą sugalvoti ir suruošti kokį nors savitą renginį. Sieksime, kad parkas taptų visiems miela miestelio vieta. 

Jadvyga MERKŠAITIENĖ 

Pilviškių bendruomenės narė


Tvarkaraštis – vagių grobis 

„Norime paklausti, kas turi parašyti Pilviškių autobusų stotyje tvarkaraštį: kada autobusai atvyksta, kada išvyksta. Tie žmonės, kurie ateina iš toliau, laukia ilgas valandas, klausinėja, gal kas žino, kada koks autobusas važiuoja. Keleivius piktina tokia netvarka", – rašo „Santakai" pilviškietis A.S. 

Su skundo turiniu supažindintas Vilkaviškio autobusų parko direktoriaus pavaduotojas Algimantas ANKEVIČIUS sakė, kad artimiausiu metu Pilviškių autobusų stotyje bus pakabintas tvarkaraštis, nes ankstesnę lentą kažkas pavogė. Šiemet Pilviškiuose tai atsitinka jau trečią kartą. Visame rajone vagišius masina skardinės lentos, ant kurių surašomi autobusų kursavimo grafikai. Šių lentų dažnai netenkama ir Gižų, Antupių bei kitose stotelėse. Kenčia keleiviai, nuostolį patiria ir autobusų parkas, nes tokia lenta kainuoja pusšimtį litų. 


Gyvenimo šviesos poetas 

Daug žymių žmonių yra apsilankę Pilviškių vidurinėje mokykloje, bet rašytojai čia užklysta ne taip dažnai. Bet vienas poetas niekada nepasididžiuoja ir aplanko savo gimtąjį kraštą. Tai Valentinas Vytautas Navickas. 

Gražią spalio popietę iš Aukštadvario poetas atvyko susitikti su mūsų mokyklos mokiniais bei mokytojais. 

Poetas, savo 80-ąjį jubiliejų atšventęs vasarą, dar žvalus, energingas, linksmas ir kūrybingas. Sužinojome, kad jis sudaręs ir ketina išleisti jau penkioliktą savo eilėraščių knygą. V.V.Navickas savo kūrybines paslaptis išdavė ir naujausias eiles skaitė tik po jo garbei mokinių surengto koncerto. Abiturientai skaitė poeto kūrybą, jaunesnieji ją dainavo. Eilėraštis „Pilviškiai – svajonių žemė" jau tapo miestelio himnu. Programėlę mokiniams padėjo parengti mokytojos V.Tamulaitytė ir A.Urmanavičienė. Ši poezijos popietė – tai ir naujausių poeto knygų „Pabalnojau vėjų žirgus" ir „ Kiek daug tavy, gyvenime, šviesos" sutiktuvės. 

Mokiniai užrišo poetui jubiliejinę juostą, dovanojo gėlių. Poeto akys spindėjo laime, nenyko šypsena, iš jo lūpų sklido vien šviesūs, meilės tėviškei ir jos žmonėms kupini žodžiai. 

Po susitikimo Pilviškių seniūnas nuvežė poetą į gimtąjį Vaitų kaimą. Tėviškės jau nebelikę – vien žiemkenčiai toje vietoje žaliuoja, vien Pilvės pakrančių karklus šukuoja rudens vėjai. 

Mums rašytoją V.V.Navicką primins ne tik eilėraščių rinkiniai, bet ir šios viešnagės metu Pilviškiuose jo pasodintas ąžuoliukas. 

Giedrė PUODŽIUKYNAITĖ 

12 klasės mokinė
Autorius:Pilviškiečiai

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/kt11042.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1798
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License