Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 15
Svečių: 13
Vartotojų: 2
jessievf2 , AaaAlorita

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Paežerių mokykla kaupia istorines vertybes
Rugsėjo pradžioje apsilankius Paežerių pagrindinėje mokykloje gera buvo dairytis į perdažytas ir išblizgintas klasių bei koridorių grindis, daugiau šviesos praleidžiančius pakeistus langus ir po didelių remonto darbų į savo vietas sustatytas gėles. 
Direktorė Vida Petkevičienė, prieš pat rugsėjį nuogąstavusi dėl to, kad tik pavyktų rasti galimybių sutvarkyti mokytojų kambarį, prasidėjus mokslo metams plačiai šypsojosi. Ne kiekvienam vadovui be išskirtinės progos mokytojai dovanoja gėlių, o V.Petkevičienei – įteikė. Švytinčios kolegų akys paliudijo jų džiaugsmą ir padėką už tai, kad per pertraukas jie gali atsipalaiduoti gražiai suremontuotame mokytojų kambaryje. 
Daug kas jaukumo dėlei šioje mokykloje padaroma geranoriškai, savomis lėšomis ir jėgomis, pasidžiaugiama Savivaldybės investicijomis svarbiausiems dalykams. 
Pirmąją rugsėjo savaitę savų darbininkų jėgomis buvo sutvarkytas ir paskutinis objektas – sporto salė. 
Mokykla dar šių metų pabaigoje planuoja surengti didelę šventę – mokyklos įkūrimo Paežeriuose 140-ųjų ir Vinco Kudirkos gimimo 150-ųjų metinių minėjimą. 
„Tokiai progai labai norime perdažyti salės sienas, ypač tą pusę, kurią sugadino per kelis dešimtmečius nuo mokyklos pastatymo persisunkusi drėgmė“, – sakė direktorė. Ji optimistiškai svarstė, jog dažų užtektų pusantro šimto kilogramų – tai kainuotų apie porą tūkstančių litų. „Tik darbas atsieina daug brangiau, bet ir šiuo atveju, jei kitokios paramos nesulauksime, bandysime išsiversti savo lėšomis ir savo darbo rankomis. Bent labiausiai apipelijusiuose kampuose nupiešime gražias geltonas saules ir šypsosimės“, – juokavo ir rimtai kalbėjo direktorė apie mažos mokyklos dalią. 
Tačiau būtų klaidinga teigti, jog ši mokykla – visų užmirštas kampelis. Priešingai, pastaruoju metu daug kas ją atranda, kad čia išgirstų ir daugiau sužinotų apie Tautos himno autorių Vincą Kudirką, daugelį metų jo atminimą saugojusį mokytoją Stasį Ankevičių. Šią vasarą net keli ekskursijų autobusai buvo sustoję prie mokyklos. 
„Gyvenu netoliese, todėl žmonės, radę užrakintą V.Kudirkos klėtelę ir negavę informacijos, mane susiranda ir pasiprašo, kad parodyčiau mokyklos muziejų“, – sakė dabar jį prižiūrinti mokytoja Justina Kiverienė. 
Paežerių mokyklos muziejus pastaraisiais metais ypač praturtėjo asmenine mokytojo S.Ankevičiaus įvairių knygų, daiktų, dokumentų kolekcija, atspindinčia Paežerių krašto istoriją, kultūrą, buitį, žymių žmonių gyvenimą. 
Su mokykla draugiškai sutarę šeimos nariai net atidavė S.Ankevičiaus smuikelį, patikėjo pasaugoti pianiną. Mokytojos sakė, jog eksponatų turima tiek daug, kad S.Ankevičiaus palikimui reikėtų atskiro kambario. 
„Jeigu demografinė situacija nesikeis, perspektyva yra tokia, jog mūsų mokykla taptų didžiuliu Vinco Kudirkos krašto muziejumi. Todėl ir kaupiame medžiagą, kad turėtume jos, atspindinčios V.Kudirkos, S.Ankevičiaus, kitų krašto šviesuolių atminimą“, – viltingai apie šios švietimo įstaigos viziją kalbėjo direktorė V.Petkevičienė. 
Pagarsindama vietos kraštotyrininkų svajones, direktorė neprasitarė apie kitą su V.Kudirkos tėviške susijusį klausimą. Ekskursantams, atvykusiems iš kitų Lietuvos kampelių, pedagogės negali atsakyti, ar bus kada nors išasfaltuotas kelio galas nuo Opšrūtų iki Vinco Kudirkos Paežerių...

null

Paežerių pagrindinės mokyklos direktorė Vida Petkevičienė (kairėje) ir mokytoja Justina Kiverienė pristatė mokyklos viziją.
Autorės nuotr.
Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=11195
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1082
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2020-10-19

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License