Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 14
Svečių: 12
Vartotojų: 2
galexc4 , gregorygj69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

V.Kudirka: „Dirbkit, rašykit ir stipriai vienas už kitą stokit“
Rajone prasidėjo renginiai, skirti Vinco Kudirkos 150 metų ir „Tautiškos giesmės“ 110 metų jubiliejams. 
Pirmasis pakvietė atvykti į Paežerius, į V.Kudirkos tėviškę. Popietėje „Kaip neatlankyti, kaip nepamatyti“ buvo prisimintas Lietuvos himno autoriaus gyvenimo kelias, skambėjo jo kūriniai ir regiono literatų kūryba. 
Ko gero, jau seniai V.Kudirkos tėviškės kiemas buvo regėjęs tiek svečių. Ant ąžuolo vainiku apjuosto šimtametės klėtelės prieklėčio būriavosi literatai, po senųjų medžių kupolais dainas traukė folkloro ansamblis „Sūduviai“, grojo Muzikos mokyklos smuikininkai ir akordeonistai, straksėjo programoje dalyvaujantys ir jos pasižiūrėti atvažiavę Paežerių pagrindinės mokyklos mokinukai... 
Renginio vedėja, Vilkaviškio kultūros centro direktorė Renata Medelienė tarsi žvelgė pro V.Kudirkos gimtųjų namų duris pasakodama, kaip iš motinos Vincas perėmęs meninius polinkius (dainavo, griežė smuiku ir violončele, kūrė eiles ir dainų melodijas, gražiai piešė), iš tėvo gavęs gražią išvaizdą, neeilinę iškalbą, sugebėjimą šmaikštauti... Kaip visą gyvenimą buvęs neturtingas V.Kudirka tapo didžiu kovotoju už lietuvybę, prieš rusifikaciją ir lenkinimą, kaip mylėjęs lietuvišką kalbą ir vis skatinęs: „Saugokit dainas, perneškit melodijas ant popieriaus, gelbėkit jas nuo pražuvimo.“ 
Renginyje skambėjo ne vienas jo kūrinys. Ir himnas lietuviams „Tautiška giesmė“, į kurią V.Kudirka sudėjo visas žmogaus dorybes – vieną iš tautos gyvenimo sąlygų. Lino audinio juosta su išaustu „Tautiškos giesmės“ tekstu renginio metu papuošė klėtelės sieną. 
O kaip padėka giesmės autoriui prie sodybos kieme esančio paminklo buvo padėta mėgstamiausių V.Kudirkos gėlių – raudonų rožių puokštė. 
Vieną didžiausių savo norų V.Kudirka yra išsakęs žodžiais: „Dirbkit, rašykit ir stipriai vienas už kitą stokit.“ Atliepdami šiai minčiai regiono literatai dalyvavo Vilkaviškio „Seklyčios“ klubo paskelbtame konkurse „Lietuvos tiltas dabar“ (pagal V.Kudirkos kūrybą). Konkursui darbus atsiuntė šešiolika autorių iš įvairių mūsų regiono vietovių. Daugiausia buvo pateikta poezijos kūrinių, pora – prozos. Renginio metu juos apžvelgė klubo vadovė Janina Kurtinaitienė, buvo paskelbti konkurso nugalėtojai. Jais tapo kalvarijietės Asta Jankeliūnienė ir Zita Šiupšinskaitė, marijampolietė Irena Bradaitienė, vilkaviškietė Janina Kurtinaitienė, V.Kudirkos kraštietė, paežerietė Vida Vosylienė ir bibliotekininkė iš Šakių Danutė Kasperavičienė. Konkurso nugalėtojai skaitė savo kūrinius, jiems buvo įteikti simboliniai prizai – varpai. Už D.Kasperavičienę varpą atsiėmė jos dukra, nes sunkiai sirgusi kūrėja keletą dienų prieš renginį buvo palydėta į Amžinybę. 
„Kur eisiu eisiu, vis Lietuvos neužmiršiu“, – baigiantis renginiui gimtųjų namų kieme skambėjo lietuvių liaudies daina. Jos žodžiai labai tiko žmogui, kuris iki šiol mums yra patriotizmo, meilės lietuvybei ir kultūrai pavyzdys. 
Vilkaviškio kultūros centro pradėtus V.Kudirkos jubiliejui skirtus renginius gruodžio mėnesį tęs Krašto muziejus, kuriame bus atidaryta paroda „Dr. Vincas Kudirka – tautos atgimimo žadintojas“. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje gruodžio 11 d. bus surengtas R.Koženiauskienės knygos „Būkim šviesos ir tiesos vaikai“ pristatymas bei parodos „Varpo dūžiai kiekvienos kartos širdyse atsiliepia“ atidarymas. Gruodžio 12 d. iškilmingas minėjimas „Mūs žingsnius telydi“ vyks Vilkaviškio kultūros centre.

null

Šventėje dalyvavo gausus būrys Marijampolės regiono literatų.
Romo ČĖPLOS nuotr.Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=11484
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1255
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License