Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
oraje69 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Gyvenimas mūsų

Albina RIDIKEVIČIENĖ 
Pilviškiai

Kaip reikės atlyginti padarytą žalą? 

Nukentėjusysis ir kaltininkas vienas prieš kitą stovėjo teismo salėje priešiškai nusiteikę, jaudindamiesi laukė bylos nagrinėjimo baigties. Tai buvo tėvas ir sūnus. Įraudusiame, šalto prakaito išpiltame tėvo veide atsispindėjo jaudulys ir priekaištas. Sūnus, beveik keturiasdešimties metų vyras, vengė tėvo žvilgsnio ir akis delbė į grindis, lyg ten galėtų rasti atsaką savo netinkamam poelgiui. 

Į suaugusį sūnų Arūną žvelgdamas tėvas, rodės, apmąstė visą savo sunkų gyvenimą. Kaip komisuotas iš sovietinės armijos grįžo luošas ir tik artimųjų priežiūros dėka buvo išplėštas iš mirties nagų. Pasveikęs visomis išgalėmis kibo į gyvenimą – pamilo merginą, abu kūrė gražaus gyvenimo planus. Tačiau į šipulius dužo Juozo vedybinio gyvenimo svajonės. Išsiskyrė, nors namuose krykštavo dvi atžalos. Juozas labai sunkiai rado darbą – kam reikalingas invalidumo grupę turintis darbininkas? 

Vieną dieną pietaudamas Juozas netikėtai prieš akis išvydo savo sūnelį. Penkiametis godžiai žvelgė į kuklius tėvo pietus. Netrukus panašiai pas tėvą atsirado ir kiek vyresnė dukrelė – mama vaikų auklėti nebenorėjo. Taip uždirbdamas duoną visiems trims augino, leido į mokslus, kol vaikai sukūrė savo šeimas. Beliko rūpintis ramia senatve. Deja... 

Sūnus Arūnas, nors ir negyvena pas tėvą, jo namuose – dažnas svečias. Vieną vakarą susivaidijęs su tėvu, pagautas įtūžio, išdaužė kambario langą, į gatvę išmetė baldus, namų apyvokos daiktus. Jau nebe pirmą kartą kentęs sūnaus išpuolius tėvas ryžosi kreiptis į pareigūnus. Teisme taip ir liko neaišku, kodėl Arūnas šitaip pasielgė. Jis kaltino tėvą, jog šis nemyli jo dukrelių. Galbūt per mažai vaikystėje patyręs tėvų meilės, pamestas motinos kaip nereikalingas daiktas, dabar visą tėvišką šilumą Arūnas stengiasi atiduoti savo mažoms dukrytėms. 

Teisėjas gražiu ir jautriu žodžiu sutaikė tėvą ir sūnų. Tačiau padarytą žalą pagal įstatymą teks atlyginti. Tik kažin ar ne didesnė moralinė žala, kuriai atlyginti tikrai nepakaks vieno žodžio – „Atleisk"... 


Vietoj pamokų – pardavinėti žuvies 

Atvykėlį kieme pasitiko garsiai skalijantys šunys. Nužvarbusiose rankose jis laikė meškerykotį ir nedidelį kibirėlį su gyvomis tebespurdančiomis delno didumo žuvytėmis. 

Prieš mane stovėjo gal 11–12 metų paauglys. Palaikis apsiaustėlis dengė jo pečius, o per akinių stiklus gailiai žvelgiančios akys kėlė gailestį ir užuojautą. 

– Teta, pirkite žuvyčių, – prašė. – Aš jas gaudžiau kokias keturias valandas. 

Turiu prisipažinti, kad niekada nemėgau skusti žuvų, o dar tokių smulkių. 

Vaikas, matydamas mano abejonę, nuolat mažino kainą. Gailestis mažajam žūklautojui, o ir nežinia iš kur atsiradusios mano katės, švelniai besiglaustančios apie paauglio kojas, privertė mane apsispręsti. Nupirkau žuvytes, netgi puse lito brangiau už prašomą kainą. 

Spausdamas pinigėlius paraudusiame delne mažasis pardavėjas protekiniais pasileido pro vartelius. O aš dar ilgai mąsčiau apie tą varganą vaiką, tokiu būdu bandantį užsidirbti. Labai gailėjausi nepaklaususi jo vardo, mėginau įsivaizduoti, ką jis pirks už gautus litus: bandelę, sąsiuvinį, o gal kokį skanėstą. 

Po keleto dienų gatvėje vėl sutikau jį, gatvėje praeiviams siūlantį žuvį. Buvo priešpiečiai. Įtarimo užklupta jo paklausiau: 

– Kodėl tu ne mokykloje? 

– Man šiandien pamokų nebuvo, – atsakė nė nemirktelėjęs. 

Tačiau jo bendraamžiai man papasakojo, kad berniukas praleidinėja pamokas ar visai jų nelanko. O už parduotą žuvį perka... cigaretes... 

Nejau tai tiesa? Nesiėmiau aiškintis. Manau, galėtų pasidomėti Pilviškių vidurinės mokyklos pedagogai ar vaikų teises ginančios instancijos.
Autorius:Albina RIDIKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2003/kt1218.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1088
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License