Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 1
Vartotojų: 1
melbass18

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Pilviškiuose – tautodailininko paroda
Veiklus dvasinių vertybių puoselėtojas Pilviškių klebonas Algirdas Žukauskas tyliai, be reklamos senosios medinės bažnytėlės patalpose surengė parodą. Joje eksponuojami druskininkiečio Antano Česnulio medžio drožiniai ir fotografijos. 
Į parodą atvyko gausus būrys buvusį Veisiejų kleboną A.Žukauską pamilusių veisiejiečių. Tai ir skulptorius A.Šuliauskas, ir fotografas A.Žilys, ir seniūnai Z.Sabaliauskas bei J.Rutkauskas, ir regioninio parko kultūrologė D.Klimavičiūtė (beje, padainavusi gražią senovišką dzūkų dainą), Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktorius S.Saladinskas, Šilainės kaimo turizmo sodybos šeimininkas V.Žukauskas. 
Klebonas A.Žukauskas buvusius parapijiečius supažindino su žymesnėmis rajono vietomis, visi lankėsi ir Paežerių dvare. Svečiai čia sužinojo, kad Veisiejus ir Paežerius jungia bendra istorinė praeitis. Mat Veisiejų dvaro savininko Tado Oginskio – polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“ autoriaus M.K.Oginskio sūnaus – duktė Natalija Oginskytė buvo atitekėjusi į Paežerių dvarą. Jos sūnus Vladimiras buvo paskutinis vyriškos linijos Paežerių dvaro valdytojas, palaidotas Gauronskių šeimos kape po Alvito koplyčia. 
Parodos Pilviškiuose atidaryme dalyvavo ir gausus būrys pilviškiečių. Antanavo miestelio skautai parengė meninę programėlę ir pasodino blaivybės, jaunųjų valančiukų ir Sąjūdžio ąžuoliuką. Susiėmę už rankų veisiejiškiai ir pilviškiečiai iš visos širdies traukė dainą „Ąžuolai žaliuos“... 
Parodos atidarymo proga dovanų gavęs keletą paveikslų, Pilviškių klebonas A.Žukauskas sakė, kad tai galbūt bus pirmieji būsimos miestelio dailės galerijos eksponatai.Autorius:Antanas ŽILINSKAS

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=11730
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 981
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License