Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 9
Svečių: 7
Vartotojų: 2
valarieby18 , karinvv60

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Alksnėniškių svajonėse – muziejus klėtyje ir parkas
Šiuo metu per septyniasdešimt narių vienijanti Alksnėnų kaimo bendruomenė, kaip ir daugelis kitų, panirusi į patalpų remonto rūpesčius. Pasak pirmininkės Janinos Juraitienės, jų padėtis įdomesnė nei likimo draugių, mat bendruomenė įsikūrė gamybinės paskirties patalpose. 

Pirmasis koncertas 
Baltai dažytas raudonų plytų mūriukas labiau primena dirbtuves negu bendruomenės namus. Sovietmečiu šio pastato paskirtis tokia ir buvo, vėliau čia įsikūrė pieninė, paskui kepykla. 
Dabar pastatas nušvito naujais langais, plastikinėmis durimis. Viduje jau suremontuoti keli kambariai, kituose darbai eina į pabaigą. Tarpdury pasitikusi J.Juraitienė baigė plauti grindis po savaitgalį vykusio Laimučio Purvinio koncerto. 
– Tai buvo pirmasis mūsų surengtas koncertas, – sakė pirmininkė. – Žmonių buvo labai daug, neturėjome net kur visų susodinti. Manau, kad jie išėjo su gera nuotaika. Kai kurie pasiliko gerti arbatos. Kvietėme visus, bet ne visi žmonės dar drįsta. 

Pritaria ir klebonas 
Kartu su pirmininke pasikalbėti apie bendruomenės reikalus atėjo ir aktyvios narės Ramutė Almonaitienė, Birutė Greifenbergerienė, atskubėjo dar tik nuo rugsėjo dirbantis naujasis klebonas Antanas Kereišis. Mat bendruomenės namai įsikūrė parapijai priklausančiose patalpose. Alksnėniškiai pasirašė sutartį dvidešimt trejiems metams. 
Paklaustas, ar neprieštaravo savo pirmtako klebono Arūno Simanavičiaus sprendimui leisti naudotis šiuo pastatu, dvasininkas sakė tik džiaugęsis, kad žmonės buriasi į draugę ir kažką daro kartu. Jis pažadėjo mielai prisidėti prie alksnėniškių veiklos, nors pats dar nėra bendruomenės narys. 

Atsigavo neseniai 
Pasak R.Almonaitienės, nors bendruomenė įkurta prieš penkerius metus, ilgai jos veikla buvo apmirusi. Alksnėniškius bandęs suburti pradinukų mokytojas Gintas Šėporaitis gyveno Vilkaviškyje, tad užsiimti vietinių gyventojų reikalais jam buvo gana keblu. Jam atsisakius pareigų, vadovauti bendruomenei niekas neturėjo nei laiko, nei noro. 
Tik prieš porą metų susirinkę žmonės nusprendė, kad jiems reikia atsigauti ir pasinaudoti galimybėmis, kurias siūlo Europos Sąjunga. Alksnėniškiams nusibodo su pavydu žiūrėti į kitas bendruomenes, kurios jau buvo pradėjusios remontuotis patalpas, organizavo įvairius renginius ir drauge smagiai leido laiką. 
Pirmininkauti bendruomenei išrinkta prieš penketą metų į gyvenvietę atsikėlusi gyventi Janina Juraitienė. Ši moteris vos tik atvykusi į Alksnėnus bandė judinti žmones, net buvo pakabinusi raštą skelbimų lentoje, ragindama vietinius bendrauti, užeiti į jos namus. Kai kurie iš pradžių tokios Janinos iniciatyvos nesuprato, šnairai žiūrėjo į jos rengiamus pasisėdėjimus, bet vėliau vietiniai suprato, kad toks žmogus – tinkamiausias bendruomenės pirmininko pareigoms. 

Bendraminčių randa 
Nors Alksnėnai ypač turtingi stambių ūkininkų, padėti bendruomenei skuba ne visi. Pirmininkė sakė norinti padėkoti visada į pagalbą atskubančiam Kazimierui Venckui, kurio dėka ji yra išsprendusi ne vieną problemą. Radęs rankomis skėsčiojančią ir nežinančią ko griebtis moteriškę, ūkininkas pasiūlė ne vieną racionalų sprendimą. 
– Yra gerų žmonių Alksnėnuose, tikrai yra, – džiaugėsi bendraminčių radusi pirmininkė. – Kai kurie dar žiūri į mūsų veiklą nepasitikėdami, bet, manau, greitai ir jie supras, kad norint kažką turėti, reikia dirbti bendrai. Niekas ant lėkštutės nieko neatneša. 

Pinigų reikės nemažai 
J.Juraitienė yra parašiusi du projektus rajono Savivaldybei ir vieną „stambų“ – Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Kaip tik dabar per šią įstaigą gautos lėšos ir baigiamos panaudoti, laukia atsiskaitymai. 
Veikli moteris apgailestavo, kad nepabaigė šio projekto anksčiau, mat būtų galėjusi teikti paraišką naujam. Vilkaviškiui šįmet ypač pasisekė – finansavimą gavo visi 28 rajono bendruomenių paruošti projektai. 
Pirmininkė sakė, jog pinigų pastato remontui dar reikės nemažai: kiauras stogas, patalpose neįrengti santechniniai mazgai, nėra vandens. 

Išlieja energiją 
Bendruomenės planuose – ne tik pastato tvarkymas. Moterys norėtų visą nemažą teritoriją nuo bendruomenės namų iki klebonijos paversti žaliuojančiu parku, restauruoti greta esančią klėtį ir įrengti joje muziejų. Klebonas pradžiai pažadėjo padovanoti kelis eksponatus, mat sakė radęs keletą daiktų, kurie bažnyčiai netinka, o muziejui puikiai pasitarnautų. 
Paklausta, ar nepristigs jėgų visiems užmojams įgyvendinti, smulkutė bendruomenės pirmininkė teigė, kad tik dabar galinti save realizuoti ir tai jai labai patinka.

null

Bendruomenės pirmininkė Janina Juraitienė (kairėje) su savo padėjėjomis Ramute Almonaitiene ir Birute Greifenbergeriene nepabijojo atsakomybės ir nutarė sukurti jaukius namus visiems alksnėniškiams.
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=11826
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1185
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License