Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 4
Vartotojų: 3
oraje69 , kerryja60 , berthats1

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Į pilviškiečių butus teka išvalytas vanduo

Birutė PAVLOVIENĖ

Pilviškiečiams tiekto vandens kokybė daug metų buvo labai bloga, ir tai vertė ieškoti išeities. Kai miestelyje ir jo apylinkėse nepavyko rasti vandens, kuris būtų ne „rudas", Savivaldybės Ekonomikos plėtros skyrius parengė projektą pasitelkti SAPARD fondo lėšas ir įrengti naują vandenvalos stotį. Tuo pačiu užsimojimu buvo paklota nauja 1584 metrų ilgio vandentiekio trasa, 680 metrų ilgio paplavų šalinimo linija, renovuotas pastatas, kuriame sumontuoti vandens valymo ir trijų gręžinių darbo režimo kontrolės įrenginiai. Viso objekto statyba kainavo 690 tūkst. litų, iš jų 428,2 tūkst. Lt – SAPARD fondo pinigai. Likusi dalis – Savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšos. 

Trasas klojo generalinio rangovo UAB „Mevilsta" statybininkai. Geležies šalinimo įrenginius projektavo bei montavo subrangovai – Vilniaus UAB „Eigesa". Jos technikos direktorius Tomas Balčiūnas sakė, kad padidėjęs poreikis naujoms vandens valymo technologijoms Lietuvoje pasijuto prieš trejetą ketvertą metų. Bet Pilviškiai praktiškai yra pirmasis nedidelis miestelis, kuriame sumontuota tokia įranga. „Eigesa" ją komplektuoja iš Amerikoje, Belgijoje ir kitose Vakarų šalyse gaminamų įrenginių bei detalių. 

Bendrovės atstovas tikino, jog po nugeležinimo proceso Pilviškių geriamasis vanduo savo kokybe dabar prilygsta analogiškam mineraliniam, kuris pardavinėjamas išpilstytas į butelius. Nugeležinimo įrenginių darbas visiškai automatizuotas, procesą tereiks kontroliuoti, sekti technologinės linijos prietaisų parodymus. 

Pilviškiuose dirba du UAB „Vilkaviškio vandenys" darbuotojai – Benediktas Juraitis ir Algimantas Aleknavičius. Jie pasakojo, kad per parą pilviškiečiams vidutiniškai patiekiama 70–90 kub. metrų vandens. Poreikis nėra didelis. Įskaitant mokyklą, darželį ir kitas įstaigas yra tik 350 abonentų. Bet gyventojų susidomėjimas centralizuotai tiekiamu vandeniu, kuris dabar bus kokybiškas, didėja. Turima prašymų prisijungti prie vandentiekio Vasario 16-osios, S.Dariaus ir S.Girėno bei kitose gatvėse. 

Miestelis gavo neabejotinai svarbų objektą. Todėl buvo šiek tiek keista, kad tokią reikšmingą dieną, kai jį vertino statinių priėmimo komisija, nesimatė Pilviškių seniūno Vytauto Judicko. Vėliau jis sakė, kad seniūnai dažniau prisimenami tik tada, kai reikia „duoti velnių", o džiugesniais atvejais užmirštami.Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bp0110.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1236
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License