Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 7
Vartotojų: 0

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Nepatenkinti pilviškiečiai skundžiasi seniūnijos darbu
Pastaruoju metu redakciją pasiekė ne vienas skundas dėl netvarkos Pilviškių seniūnijoje. Ir skambinę, ir raštu kreipęsi žmonės peikė seniūną, kad šis nesirūpina miestelio švara, žmonių gerove, su jais nesiskaito, o remontams skirti pinigai nežinia kur dingsta. 

Pasipylė skundai 
Vos ne kasdien į redakciją pasipylę skambučiai sukėlė nerimo – kas vyksta Pilviškių seniūnijoje? Žmonės skundėsi, kad miestelis skendi šiukšlėse. Išlipus autobusų stotelėje nebėra kur kojos pastatyti, nes pridaužyta butelių, primėtyta popiergalių. Tas pats – ir miestelio centre, kur jaunimas nuolat išvarto konteinerius, o iš jų pažirusios šiukšlės taip ir mėtosi per dienas. Su automobiliais stovėjimo aikštelėse šėliojantys jaunuoliai girtauja, mėto skardines ir butelius, triukšmauja. „Kur žiūri seniūnas, policija, ar jiems kas rūpi? Jau svečią gėda į Pilviškius atsivežti“, – piktinosi neprisistačiusi pilviškietė. 
Į redakciją skambinusios moterys piktinosi ir netvarka Pilviškių pirtyje. Mat maudytis pilviškiečiai čia gali tik penktadieniais. Iki 15 val. saunos malonumais ir dušais gali mėgautis moterys, o vėliau, iki 21 val., – vyrams skirtas laikas. Tačiau dirbantiems žmonėms, ypač pilviškietėms, toks laikas visiškai neparankus. Žmonės pageidautų, kad pirtis veiktų šeštadieniais ar sekmadieniais. Be to, pastate – šalta. Ypač persirengimo kambariuose ir laukiamajame. Kai kuriuos piktina ir nejauki aplinka, sulūžę baldai, apšiurusios sienos, nulūžę dušų čiaupai. 
– Kai prieš metus kilus gaisrui pirtis apdegė, patalpos buvo suremontuotos. Jūs nuvažiuokit ir pažiūrėkit, kaip ten suremontuota – iš senų plokščių persirengimo kambariai sukalti, sienos gipso plokštėmis nuo „partkomo“ laikų išklijuotos, po gaisro aprūkusios lubos, net neperbaltintos... O girdėjom, kad remontui Savivaldybė net 100 tūkst. litų skyrė. Įdomu, į kieno kišenę tie pinigėliai nuplaukė? – kalbėjo kita pilviškietė. – Jūs atvažiuokite penktadienį, kai pirtis veiks, – patys viską pamatysite. Galėsite ir į seniūniją užsukti – ten penktadieniais nuolat išgertuvės vyksta, baliai-festivaliai... 

Šiukšlių – kaip visur 
Išgirdę apie netvarką Pilviškiuose, nutarėme patys nuvažiuoti ir savo akimis įsitikinti. Juolab kad prieš kurį laiką žurnalistus jau buvo pasiekę ir kiti skundai. „Santakoje“ rašėme, jog žmonės skundėsi negalį privažiuoti prie Mažučių šaltinėlio, nes užpustytas kelias nevalomas. O po Trijų karalių rajono Savivaldybės komisija vyko į Pilviškius tikrinti skundo, nes seniūnijoje vidury baltos dienos vykstąs „baliukas“. 
Pirmiausia užsukome į autobusų stotelę, kur tikėjomės išvysti šiukšlių ir butelių šukių krūvas. Tačiau stotelėje buvo švaru. Nesimatė nei butelių, nei popierių ar nuorūkų. Paklausti praeiviai patvirtino, kad kartais vakarais čia prisėda jaunimas, primėto nuorūkų, traškučių pakelių, kartais – ir butelių. Bet šią teritoriją, kaip ir visas pakeles bei stoteles, uoliai prižiūri kelininkai. Kiekvieną rytą jie pervažiuoja ir surenka šiukšles. Todėl praeivių akis piktinantys vaizdeliai – tikrai ne nuolatiniai. Šiukšlių krūvų nepamatėme ir miestelio centre. Galbūt dalį popiergalių, nuorūkų paslepia iškritęs sniegas, kuriam nutirpus išlįs visos „grožybės“, bet jų, ko gero, bus ne daugiau nei kituose miestuose bei miesteliuose. 

Policija naktimis nebudi 
Policijos pareigūnai patvirtino, kad savaitgaliais jaunimas, kaip ir visur, pašėlioja, retkarčiais apverčia konteinerius ar šiukšlių dėžes. Ypač kenčia automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose jaunimas būriuojasi. Ten po savaitgalio miestelio švara besirūpinantiems kiemsargiams tenka patriūsti iš peties, mat pro automobilių, kuriuose vyksta linksmybės, langus metamos įvairios šiukšlės. 
Su šia problema susidurdavo ir Vilkaviškio bei kitų miestų seniūnijų darbuotojai, kol automobilių stovėjimo aikštelėse nebuvo sustatyti draudžiantys naktimis stovėti ženklai. Beje, net jei tokie ženklai ir būtų sustatyti, kontroliuoti pažeidėjus būtų sunku, mat Pilviškiuose policija dirba tik darbo dienomis ir valandomis. Savaitgaliais pro miestelį prasuka vienas kitas patrulių ekipažas, retkarčiais suorganizuojami tiksliniai reidai. 
Rajono Policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkė Kristina Šomkienė sakė, jog Pilviškiai – palyginti ramus miestelis, neišsiskiriantis nei viešosios tvarkos pažeidimais, nei nusikalstamumu, todėl savaitgaliais pareigūnai čia dirba pagal grafiką arba tuomet, kai vyksta masiniai renginiai. 

Kalbos perdėtos 
Pirtyje korespondentų jau laukė kelios moterys, kurios skundėsi netinkamu darbo laiku ir šaltomis patalpomis. Iš tiesų persirengimo kambariuose dvelkė vėsa, o laukiamajame, kur sėdi pinigus už paslaugą renkanti darbuotoja Dalė Preisaitienė, be pirštinių užgeltų rankas. Moterys pasakojo, kad kartais patalpose randa sušalusių varveklių. Kai pasiskundė seniūnui, šis atsakė, kad jei kam nepatinka, gali praustis Šešupėje. 
Saunoje besikaitinanti pilviškietė tvirtino, kad ją paslauga tenkina, tik laikas nevykęs. „Kur galėtum pasikaitinti ir išsimaudyti už tokią kainą? – svarstė jauna moteris. – Namuose už 3 litus neišsiprausi, o čia visą valandą gali kaitintis, po dušu praustis.“ 
Tiesa, pirties patalpų remonto gražiu ar šiuolaikišku nepavadinsi. Susidarė įspūdis, jog daryta iš tokių medžiagų, kokių turėta, o dažyta tokiomis spalvomis, kokių dažų buvo atlikę. Tiesa, sauna iškalta naujomis lentelėmis, o dušų kambario sienos – naujomis plokštėmis. Tik jau dabar matyti, kad kartoninės plokštės, nors ir dengtos neva vandeniui atsparia danga, šiam reikalui tikrai netiko. Jos nuo drėgmės išsiklaipiusios, atšokusios. 
Pasitikslinę sužinojome, kad pirties remontui tikrai nebuvo skirta šimtatūkstantinių lėšų, apie kurias sklando kalbos Pilviškiuose. Medžiagos remontui kainavo 8700 litų. Ar už tokią sumą buvo įmanoma nupirkti kokybiškesnių medžiagų, galėtų atsakyti nebent statybos darbus vertinanti komisija. 

Galima susitarti 
Pakalbintas seniūnas Vytautas Judickas tvirtino jokių skundų dėl pirties negavęs. Problemą, jog patalpose šalta, sakė žinąs. 
– Sistemoje yra gedimas, todėl vienoje patalpoje prastai šyla radiatoriai, – aiškino V. Judickas. – Matyt, remonto metu kažkas užsikišo. Bet nenorime pradėti remonto šildymo sezono metu, nes tektų pirtį kuriam laikui išvis uždaryti. Kai baigsis sezonas, gedimą tikrai sutvarkysime. 
Seniūnas tvirtino, kad ir remontas dar galutinai nebaigtas, ir baldų tuoj geresnių pirčiai skirsią, nes po gaisro lėšų nebuvę – davę tai, ką tuokart turėjo. Seniūną nustebino gandai, kad pirties remontui neva gavęs 100 tūkst. litų. Tokia suma sudaro visą metinį seniūnijos biudžetą. O dėl pirties darbo laiko V. Judickas tvirtino jokių gyventojų pageidavimų negavęs. 
– Galėtume sukeisti: vieną penktadienį iki pietų maudytųsi moterys, popiet – vyrai, o kitą – atvirkščiai, – tvirtino problemos nematąs seniūnas. – Tik šeštadienį tai jau negerai būtų, nes kūrikus reikia nuolat kontroliuoti, o aš šeštadieniais nedirbu. Tada gaisras ir kilo, kai kūrikai paliko užkurtą katilą ir šis perkaito... 

Įspėja žodžiu 
Rajono meras Algirdas Bagušinskas patvirtino, kad ir jis nėra gavęs gyventojų skundų dėl Pilviškių pirties. Tačiau Savivaldybę iš Pilviškių seniūnijos pasiekia daugiau skundų nei iš kitų. 
– Po paskutinio skundo apie girtavimą seniūnijoje operatyviai nuvyko komisija. Rado vaišėmis nuklotą stalą, tačiau alkoholio nebuvo. Šiemet gavome dar porą skundų, kurie pasitvirtino. Buvę jų ir anksčiau. Seniūną įspėjome žodžiu, jokių nuobaudų neskyrėme, – aiškino rajono meras ir neslėpė, kad opozicinei konservatorių partijai priklausantis seniūnas kritikuojamas dėl darbo visuomet įžvelgia politiką. 
Neva valdantieji socialdemokratai bando jį „išstumti“ iš posto. Todėl ten, kur „kvepia“ politika, visi linkę elgtis atsargiai. Pats seniūnas taip pat elgėsi atsargiai ir su žurnalistais neatviravo, ką manąs apie pastaruoju metu pasipylusius skundus.

null

Dar kolūkių laikais statytas pirties pastatas – didelis ir erdvus, tad jo išlaikymas seniūnijai atsieina brangiai.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=12788
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1433 | Komentarų: 1
Viso komentarų: 1
2010-04-01 Spam
1. d [Straipsnis ]
Kas liece seniuna tai tikrai. Net negirdeti kad puostu ar tvarkytu musu miesteli kad nors.Tik girdejau kad buvo sisimuses del moters...Ir jai kad pateksit pas seniuna tikrai nieko jums nepades. Laikas pona seniuna keisti.... o tai uzsisedejo siltoje vietoje zmogus...

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Antradienis, 2020-09-29

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License