Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 13
Svečių: 11
Vartotojų: 2
sophiecs2 , elnoraiu3

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Besirūpindama kapinėmis bendruomenė prisidarė bėdos
Jau seniai Alksnėnų kapinėse augantys medžiai kelia nepatogumų artimuosius ten palaidojusiems žmonėms. Seni augalai ne tik rudenį užverčia kapines lapais, bet šaknimis iškilnojo ir paminklus. 
– Kam jau kam, bet tokiems dideliems medžiams kapinėse ne vieta, – linguodavo galvas alksnėniškiai ir vis bandė skųstis seniūnui, tik nuo to niekas nepasikeisdavo... 

Džiaugėsi padėjėjais 
Praeitą savaitę kapinėse ir pakelėse buvo pradėti darbai. Keletą dienų prie bažnyčios buvo pilna technikos. Triūsiančią kaimo bendruomenę parėmė didieji Alksnėnų ūkininkai ir žemės ūkio kooperatyvas „Senoji kryžkelė“, paskolinęs taip reikalingą tokiems darbams automobilinį bokštelį. 
Visa gyvenvietė buvo sujudusi. Džiaugėsi Alksnėnų bendruomenės pirmininkė Janina Juraitienė, kad žmonės nuoširdžiai triūsia, kad susirinko daug padėjėjų – ne tik bendruomenės narių. 

Reiškė dėkingumą 
– Parašiau prašymą seniūnui Vytautui Judickui, jis leido dirbti. Su girininku buvo atvykę pažymėti medžių, kuriuos galima pjauti, – tada pirmininkės skruostai tiesiog degė nuo darbo šaltyje ar iš džiaugsmo, jog pagaliau ledai pajudėjo. – Kaip smagu, kad žmonės taip noriai ėmėsi darbo. Kas galėjo, davė savo technikos. Esu labai dėkinga visiems, nors ne man vienai čia reikia – visiems bus smagiau. Ir medžius praretinsime, ir šakų žmonės galės pasiimti, o geri rąstai vežami į bendruomenės namų kiemą. Jų prireiks, kai perdengsime stogą. 
J. Juraitienė sakė, kad dirbs visi, kiek reikės, kad tik būtų šviesiau gyvenvietės centre. 

Teko aiškintis 
Tik neilgai džiaugėsi bendruomenės pirmininkė. Atsirado vietinių, kuriems nepatiko toks entuziazmas. 
Į kapinaites net keletą kartų buvo iškviestas rajono Savivaldybės ekologas Darius Bunikis. Jam parodyti kelmeliai tų medžių, kurie neva buvo nupjauti be leidimo. Faktai pasitvirtino. Pirmadienį iš pat ryto seniūnui V. Judickui teko aiškintis ekologo kabinete. Savo ruožtu, jis „ant kilimėlio“ kitą dieną kvietėsi bendruomenės pirmininkę. 

Kas išsisukinėja? 
Pakalbintas ekologas D. Bunikis sakė, kad baudą mokėti už tokius darbus tikrai reikės, nors dar neaišku kam – seniūnui ar bendruomenei. 
Mat į seniūniją buvo kreiptasi ir darbus atlikti pavesta bendruomenei. 
V. Judickas sako, jog jis nei bendruomenės pirmininkei, nei kitiems alksnėniškiams neleidęs pjauti nepažymėtų medžių. 
Tuo tarpu bendruomenės nariai tvirtina, kad seniūnas sakęs, jog alksnėniškiai gali daryti tai, ką reikia, – juk turi jo žodinį sutikimą, o leidimus galima sutvarkyti ir vėliau. 
Bent taip savo veiksmus teisina bendruomenė... 

Mokės bendruomenė? 
– Aš tai tikrai negalvojau, kad kils kokių problemų, – sielojosi gero norėjusi bendruomenės pirmininkė. – Jei būtume kokius didelius vertingus medžius išpjovę, tai kalti būtume. O dabar vyrai nurėžė kelias menkavertes liepas, nes jos trukdė prieiti prie žymėtų medžių. Juk savo ausimis visi girdėjome, kad seniūnas neprieštaravo, o dabar jau atsižada savo žodžių. Ir vyras ant manęs pyksta, jog įvėliau jį į tokią istoriją. Su savo technika dirbo abu su sūnumi, savo degalus naudojome, o dabar dar turėsime susimokėti. Aš gi negaliu prašyti pinigų iš tų žmonių, kuriems kliuvo nupjautų šakų ar statyboms netinkamų rąstų, – jie ir taip nėra turtingi. 

Nusivylė vieni kitais 
Pakalbintas seniūnas teigė, kad jis bendruomenei neleidęs savivaliauti ir net neįsivaizdavęs, ką žmonės dirba be jo žinios. Juk aiškiai buvo pasakęs, kad galima pjauti pažymėtus medžius. 
Paklaustas, kodėl kapinaitėse niekas nebuvo daroma seniūnijos lėšomis, V. Judickas aiškino, jog taip greitai, kaip žmonės norėtų, niekas nevyksta. Juk lėšų reikia ir kitur. O kad norėjo patys, tai gerai, tik viską reikia daryti nepažeidžiant įstatymų. 
Medžius pjovę alksnėniškiai tvirtino, kad kapinėse buvo pažymėti tie medžiai, kurie auga pačiame viduryje. Jie jau buvę sužymėti netgi prieš kelerius metus. Tik prie jų prieiti per tiek laiko niekas nepajėgė, mat aplink juos pilna kitų medžių. Šių nekliudant, žymėtųjų išpjauti tiesiog neįmanoma. 
Po incidento darbai kapinaitėse taip ir liko nepabaigti. Norint sutvarkyti jas seniūnijos lėšomis, už kiekvieno medžio nupjovimą tektų pakloti ne mažiau kaip 1 tūkst. litų.

null

Prie šaknimis paminklus iškilnojusių pažymėtų medžių alksnėniškiams trukdė prieiti smulkesni, kurie jokių žymių neturėjo.
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=12865
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1064
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License