Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
valarieby18 , kerryja60 , oraje69 , edwardna18 , juanaut11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Patižusios gatvės gyventojams kelia problemų
Prasidėję pavasariniai polaidžiai žmonėms kelia problemų, kurios pamirštamos sausuoju metų laiku. Į redakciją rajono gyventojai vėl kreipiasi piktindamiesi duobėtais neišbrendamais keliais. 

Išmalė miškovežiai 
Šią savaitę užsukusi Paežerių kaimo (Pilviškių sen.) gyventoja Daiva Bendoraitienė baisėjosi miškovežių išdarkytu pamiškės keliu. 
Bendoraičių šeima gyvena netoli miško. Moteris guodėsi, jog dabar, kai oras visai pabjuro, pro jų namus paežere einančiu keliuku išvažiuoti jau sudėtinga. 
„Tuo keliu važiuoja miškovežiai, ir jie palieka tokias gilias provėžas, kad mums belieka važiuoti tik pačiu pievos pakraščiu. To kelio pagrindas – ne žvyras, o smėlis. Įsivaizduokite, kai vežamos dvi priekabos, ir abi prikrautos medžių, – joks traktorius taip neišmala kelio. Savaitgalį miškovežiai jau nebevažiavo, o pirmadienį ir vėl pasirodė. Man kiekvieną dieną reikia į mokyklą vežti vaikus. Dabar dar šiaip taip išvažiuojame, bet jei labiau palis, o sunkios mašinos su medžiais tebevažinės – tikrai įklimpsime..." – kalbėjo paežerietė. 
D. Bendoraitienė tvirtino, jog prieš ketverius metus pavasarį šalia kelio buvo įkalti kuoliukai, žadėta sutvarkyti jo kraštus, pažvyruoti. Tačiau rudenį kuoliukai buvo ištraukti, o pažadai – pamiršti. 

Pradžius – pagreideriuos 
Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas sakė, kad gyventojai į seniūniją galėtų paskambinti iškart, kai tik pamato važiuojančius miškovežius. V. Judickas teigė kalbėjęs su miškininkais, tačiau jie tvirtinę, kad miško šiuo metu neveža. 
„Tų duobių šiuo metu visur yra, ir pačiuose Pilviškiuose jų užtenka. Kur tik transporto daugiau juda, ten ir problema. Kol įšalas neišeis, tol nieko ir nepadarysi. Uždrausti važiuoti keliu irgi negaliu – nėra tokių įstatymų. Bendrojo naudojimo kelias tam ir skirtas, kad juo važiuotų mašinos. O kai pradžius, tada reikės greideriuoti", – kalbėjo seniūnas. 
Vilkaviškio girininkijos girininkas Romanas Ascila patvirtino, kad miško vežimo darbai šiuo metu jau iš tiesų nutraukti. 
„Tas kelias yra Pilviškių seniūnijos, kuri jo visiškai neprižiūri. Jį reikėtų paremontuoti, bet seniūnijos niekaip nepriprašome to padaryti. Prižiūrime ir pagreideriuojame tik mes. Šiuo metu kelias dar išvažiuojamas, o mes jau kelios dienos nebevažiuojame, kad galutinai jo nesugadintume. Kai pašalas išeis, truputį pataisysime", – pažadėjo R. Ascila. 

Ne tiktai kaime 
Palijus guminių batų prireikia ne tik kaimo keliukuose, bet ir kai kuriose Vilkaviškio gatvėse. 
Į „Santakos" redakciją paskambinęs vilkaviškietis Aidas Glinskas piktinosi Lobiškių gatvės būkle. Vyras tvirtino, jog šios gatvės gyventojai jau kreipėsi į valdininkus prašydami pagalbos, tačiau jos nesulaukia. 
Žmonės žadėjo rinkti parašus dėl blogos gatvės būklės ir juos nešti į Savivaldybę. 
Kad Lobiškių gatvė polaidžiams prasidėjus iš tiesų primena kaimo šunkelį, įsitikinome ir patys. Norint išlipti iš mašinos reikėjo paieškoti, kur iškelti koją, kad batai nesusmigtų į dumblą. Buvo įdomu, kaip atrodo šios gatvės vaikų batai, kai jie rytais pėsčiomis nueina iki mokyklos. 

Žadėjo asfaltuoti 
Pakalbinome Vilkaviškio rajono savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėją Mindaugą Lenką. 
Jis teigė, jog šiame miesto kvartale gatvės šiemet bus dar labiau išraustos – mat laukia kiti darbai. 
„Lobiškių gatvė įtraukta į vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos Nemuno vidurupio projekto II etapą. Jo vertė vien Vilkaviškyje – 22 mln. 610 tūkst. litų. Viena iš šio objekto dalių ir bus Lobiškių gyvenamojo kvartalo tinklai. Tai apimtų M. Krupavičiaus, Lobiškių, Šešupės, Širvintos, Rausvės ir Lauko gatves. Projektuojame taip, kad pirmiausiai būtų nutiesta kanalizacija ir vandentiekis, o vėliau iš ES struktūrinių fondų planuojama pakloti ir lietaus kanalizacijos tinklus", – aiškino M. Lenkas. 
Pabaigus visus minėtus darbus, pasak Savivaldybės darbuotojo, iš tų pačių lėšų ketinama tvarkyti gatvių dangas, tiesti elektros tinklus su gatvių apšvietimu ir kt. Tačiau, kaip pabrėžė M. Lenkas, pastaruosius darbus planuojama daryti ne visame Lobiškių kvartale, nes tolimesnis kvartalo kampas, t. y. Širvintos ir Rausvės gatvės, dar neapstatytos gyvenamaisiais namais. Lietaus kanalizacijos, asfalto dangos ir apšviestų gatvių gali tikėtis Šešupės, Lauko ir M. Krupavičiaus gatvių gyventojai. 
„Dėl Lobiškių gatvės iki šiol dar nebuvome tikri, tačiau manau, kad rasime lėšų išasfaltuoti ir dalį šios gatvės", – prižadėjo M. Lenkas.


Paežerių kaimo žmonės pyksta, kad kelią išvažinėjus miškovežiams lengvasis automobilis gali įklimpti giliose provėžose.
Autorės nuotr.Autorius:Eglė MIČIULIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/?sid=13118
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1333
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License