Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
valarieby18 , kerryja60 , oraje69 , edwardna18 , juanaut11

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Verslininkas laukia lietingesnių metų

Birutė PAVLOVIENĖ

Stabdė sausra 

Jėgainės pastato viduje pasitiko stiprus dviejų turbinų gausmas, sklindantis iš ten, kur apačioje darbuojasi Šešupės vandenys. E.Gadišaukas pasakojo, kad į nuolatinį darbą generatoriai įkinkyti nuo praėjusių metų balandžio. Iki metų pabaigos jie pagamino 600 tūkstančių kWh elektros energijos. Apskritai per metus ši hidroelektrinė pajėgi pagaminti dvigubai didesnį elektros kiekį. 

Didelis stabdis buvo vasaros sausra, nusekinusi Šešupę. Negreit upė atsigavo ir rudenį. Kai vandens lygis nukrinta iki minimalios leistinos ribos, turbinos išsijungia automatiškai. Tokių „poilsio" dienų praėjusią vasarą buvo ne viena. Todėl šių bei visų kitų būsimų metų sėkmę verslininkas visų pirma sieja su tuo, koks bus sezonas: sausas ar lietingas. Dabar per parą vidutiniškai gaminama 2,5 tūkstančio kWh elektros energijos. Palankiausiu metu pagamindavo 3,5–4 tūkstančius kWh. 


Pirmiausia – kreditas 

Pagaminta elektros energija pagal Vyriausybės nustatytą tvarką parduodama Skirstomųjų tinklų įmonei. Sava elektra pasinaudojama tik jėgainės stotyje, bet jos prietaisų poreikiai minimalūs. Todėl galima sakyti, jog praktiškai parduodama viskas, kas pagaminama. Bet apie kišenėn byrančius pinigus verslininkas dar nekalba, nes pirmiausia reikia grąžinti hidroelektrinės statybai iš banko paimtą kreditą. 

E.Gadišauskas sakė, jog Pilviškiuose turėtą savo parduotuvę pardavė, ir elektrinė dabar yra vienintelis jo rūpestis. Viską prižiūri pats, kitų žmonių samdyti nereikia. 


Sumeistravo pats 

Hidroelektrinės darbe ypatingų problemų nebuvo iškilę. O netikėtumų pasitaikė. Dėl gedimo tinkle kartą teko kviestis elektrikus iš Vilkaviškio. 

Gyveni, dirbi – mokaisi. Vieną šios žiemos rytą ne iškart pavyko nustatyti, kas atsitiko, kad nutilo turbinos. Pasirodo, kad grotas, per kurias krenta vanduo, buvo užlipdęs ledo sluoksnis. Teko ieškotis ilgos karties, sukti galvą, ką prie jos primontuoti, kad sudaužius ir išgraibius ledus. E.Gadišauskas pasidarė tam skirtą įrankį. Jis yra primityvus, bet ko nors panašaus nusipirkti parduotuvėse verslininkas nėra matęs. E.Gadi-šauskas įsitaisė ir paprastą didžiulį geležinį grėblį. 

Iš tiesų nepakanka vien tik stebėti elektroninius prietaisus. Tenka iš upės išgaudyti jos tėkmės į užtvanką atnešamus medžius, kelmus, žmonių sumestus butelius, kibirus ir kitokį šlamštą. 

Vasarą buvo problemų su paupio iškylų mėgėjais, kuriuos traukia per užtvanką į kitą upės krantą nutiestas tiltukas. Iš po nakties verslininkas vis nerasdavo hidroelektrinės teritorijoje jo pasodintų alyvų. Atsodinus gal kokį dešimtą kartą, jaunimas jas rauti liovėsi.
Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bp0115.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1089
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License