Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 5
Vartotojų: 1
Arthurbraps

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Skęstantį sklypą išgelbės tik melioracijos darbai
Į redakciją kreipėsi Paežeriuose (Pilviškių sen.) gyvenanti Genovaitė Budrienė. Moteris sakė jau pavargusi minti seniūnijai priklausančių žemėtvarkininkų ir rajono Savivaldybės kabinetų slenksčius. Mat neseniai paskui dukrą Ligitą Saudargienę iš Klaipėdos rajono atsikrausčiusi čia gyventi moteris sakė ir Paežeriuose besijaučianti kaip prie jūros, nes dėl sugedusios drenažo sistemos ne tik kiemas, bet ir namo rūsys virto didžiule bala. 

Nemokamas vanduo nedžiugina 
– Greta mūsų sklypo yra rėželis, gal 68 arai valstybinės žemės, kurią nuomoja buvusi mūsų namo savininkė, – pasakojo G. Budrienė. – Būtent ten atsitiko kažkokia drenažo sistemos avarija ir jame pradėjo kauptis vanduo. Dabar jau apsemta ir dalis mūsų kiemo, į daržinę be žvejo aulinių neįeisi, o į namo rūsį sunkiasi vanduo. Blogiausia, kad dukra augina nedidelius vaikus, tad juos baisu išleisti į kiemą, nes kai kuriose vietose vanduo siekia beveik metrą. 

Liepė ieškoti savininkės 
Tokia situacija kieme – jau nuo rudens. Dirbančiai ir valdiškų įstaigų „atakavimui“ laiko neturinčiai dukrai atstovaujanti (mat namas yra jos vardu) moteris sakė kreipusis į žemėtvarkos specialistę Pilviškių seniūnijoje. Ten jai paaiškino, kad reikia turėti žemės dokumentus, o tas sklypelis Paežeriuose gyvenančiai šeimai nepriklauso. 
Buvo patarta ieškoti žemės nuomotojos, bet prieš dvejus metus nupirkę iš jos gyvenamąjį namą iš Klaipėdos krašto atsikėlę žmonės net nepaprašė šios kontaktų. Juolab kad įsigyjant nuosavybę kiemas buvo tvarkingas. Semti pradėjo tik vasarą, kai labai lijo, bet tada po poros savaičių žemė vandenį sugėrė. Problema iškilo tik praėjusį rudenį. Per žiemą po savo langais žmonės turėjo didžiulę čiuožyklą. Atšilus kieme vėl praėjo tyvuliuoti vanduo. 

Išgavo pažadą padėti 
Kur tik G. Budrienė ėjusi, visur sakė susidūrusi su savininko problema. Nors žemė, jos turimais duomenimis, yra valstybės, o ją nuomojusi moteris net negyvena Vilkaviškio rajone ir yra sklypelį pernuomojusi kitam paežeriškiui, ieškoti „galų“ niekas nesiėmė. 
Moteris sakė kreipusis į melioracijos specialistus Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriuje. Bet čia irgi buvo prašoma nuosavybės dokumentų ar panašaus „popieriaus“. 
Paskutinį kartą G. Budrienė sakė skundusis ir rajono merui, ir jau piktai kalbėjusi su Žemės ūkio skyriaus specialistais. Mat moteriai pasidarė baisu, jog paplauti pamatai vieną dieną neišlaikys, o supelijusios namo sienos paskleis po namus įvairių ligų „puokštę“. Galų gale jai buvo pažadėta, kad atvyks melioracijos specialistai ir pažiūrės, ką galima padaryti. 

Problema glūdi pralaidoje 
„Santakos“ telefonu pakalbinta Žemės ūkio skyriaus specialistė melioracijos darbams Lina Inkratienė sakė, kad moteris visų pirma turėjo atsinešti pažymą iš Žemėtvarkos skyriaus, kad žemė yra valstybinė, nes kitaip privačioje žemėje be savininko sutikimo niekas jokių darbų negali vykdyti. Juolab kad minėtame sklype yra nedideli vamzdžių diametrai, o mažesnių kaip 12,5 cm melioratoriai tvarkyti neturi galimybių. Specialistė sakė, kad į Paežerius kaip tik išvyko jos kolega Juozas Muraška. 
Po klaidžiojimo po kaimą ir ieškojimo, kur kas skęsta, į Paežerius atsikrausčiusių žemaičių sklypelis pagaliau buvo apžiūrėtas. Grįžęs iš minėto kaimo J. Muraška telefonu pasakojo, kad problema galbūt glūdi pralaidoje, kurią galima sutvarkyti. Gali būti, jog šią praardė medžio šaknys. Melioracijos specialistas sakė moteriai prižadėjęs, kad pralaidos atvažiuos su darbininkais tvarkyti jau šią savaitę. 

Lėšų skirta mažai 
– Rajone tokia problema labai dažna, – aiškino J. Muraška. – Būna, jog laukuose ir kelių hektarų plote vanduo tyvuliuoja. 
Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjo Vito Gavėno, iš viso šiuo metu yra per 200 prašymų tvarkyti apsemtus plotus. Vedėjo teigimu, ateityje tokių problemų tik daugės, nes prieš keliasdešimt metų klotos sistemos jau atgyveno, o finansavimas – labai mažas. 
– Dar žadama, kad lėšos melioracijai bus sumažintos 60 procentų, – tada tai išvis plauksime, – sielojosi vedėjas. – Net nežinia kitąsyk, ką žmonėms atsakyti. Jų problemą visi suprantame, tik padėti ne visada galime. Ir šiuo atveju teko atidėti suplanuotus darbus, kad pagelbėtume paežeriečių šeimai. Vis dėlto negalima pažadėti, kad viską lengvai išspręsime ir daugiau problemų nebus.

null

Genovaitė Budrienė su sūnumi Tomu rodė iš kaimyno į jų valdas besiveržiantį vandenį, kuris, pasak jų, jau buvo kiek atslūgęs. Žmonės juokavo, kad turbūt čia jiems teks užsiimti žuvininkyste ir taip užsidirbti naujo namo statybai aukštesnėje vietoje.
Autorės nuotr.
Autorius:Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13512
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2681 | Raktažodžiai: paezeriai, Pilviskiai, Pilviskiai, paezeriai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-10-01

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License