Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 5
Svečių: 2
Vartotojų: 3
melisahz4 , julianat11 , wilmaui16

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Bedarbių tėvų vaikus peni pilstuko biznis

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nenorėjo bendrauti 

Jau ne vienas skambinęs redakcijon kvietė atvykti į Opšrūtus. „Matytumėt, kas ten vyksta, – bėdojo moteriškė iš to paties kaimo, – vyrai eina dieną naktį, perka pilstuką, net į daiktus maino – iš namų velka. Ką mums daryti, kaip išnaikinti tą tašką?" 

Pasiteiravę apie Dalės Žemantauskaitės namus iš pareigūnų sužinojome, jog jiems problema irgi žinoma. Ne kartą lankytasi, kalbėtasi, bausta. Tačiau 43-ejų metų moteris, viena auginanti dvi dukreles, pajamų šaltinio neturi – niekur nedirba, registruojasi biržoje. 

Kai užėjome į namus, Dalė gamino valgį. Įspėta, jog policija gavo signalų apie pardavinėjamą pilstuką, net neatsisuko – dirbo kaip dirbusi. Pareigūnai bėrė tokiais atvejais įprastus įspėjimus: geriau prisipažinti pačiam, tai bauda bus mažesnė ir t.t. 

Tačiau moteris tarsi negirdėjo, kas jai sakoma. Apžiūrėję namus spintoje policininkai rado paslėptą plastmasinį butelį su alkoholio kvapą turinčiu skysčiu. Pagaliau su pareigūnais pradėjusi bendrauti namų šeimininkė atsisakė pasirašyti bet kokius dokumentus ir vis teiravosi, kodėl policija neužsuka pas kitą pilstuku prekiaujančią kaimynę. 

Ne kartą su D.Žemantauskaite bendravę pareigūnai teigė iškart supratę, jog šįkart pilstuko namuose rasti pavyks. Paprastai moteris elgiasi labai drąsiai ir tiesiai į akis rėžia, jog galį nesivarginti beieškodami. Įtartina tyla reiškė, jog šeimininkė tvirta nesijaučia. 


Sakėsi metęs 

Redakcijon skambinę pilviškiečiai ne kartą minėjo savo miestelio gyventojo Romo Kriauzos pavardę. Vyriškis neva nuolat verčiasi nelegalia prekyba ir drąsiai giriasi turįs policijoje giminių. 

Apie tai paklausti Pilviškių pareigūnai pripažino, jog Romas – vieno iš jų tolimas giminaitis, tačiau pilstuku prekiaujantis vyras jau du kartus už tai baustas. Šįkart jaunas vyras tvirtino pasimokęs iš praeities klaidų ir nelegalų „biznį" metęs. Nelabai tuo patikėję pareigūnai apžiūrėjo namus, ūkinius pastatus, net gyvulių šėryklas (apie kurias minėjo informavę žmonės), tačiau pilstuko rasti nepavyko. R.Kriauza dar kartą įspėtas, jog vieną dieną įklius ir gali turėti net teismu „kvepiančių" nemalonumų. 


Užklupo netikėtai 

Kitas policijos ekipažas apvažiavo Gražiškių seniūnijos taškus. Ne kartą tikrinti patyrę „pilstukininkai" paprastai nusikalstamos veikos įrodymus sugeba paslėpti ir policijai pavyksta juos rasti tik tuomet, kai tiksliai žino, kur ieškoti. Tačiau Vitas Šiugžda iš Kregždžių kaimo, rodos, pareigūnų vizito nesitikėjo. Nors ir neigęs, kad turi pilstuko, vyriškis net nepasivargino jo paslėpti. Įėję į kambarį policininkai tiesiog ant šaldytuvo pamatė pūpsantį penklitrį plastmasinį butelį, kuriame dar buvo apie 4 litrus, kaip spėjama, neskiesto spirito. 

Jauna Kregždžių šeima augina mažą vaikelį, darbo neturi. Pareigūnai teigė suprantą sudėtingas gyvenimiškas situacijas, tačiau pateisinti su įstatymais besikertančios veiklos negali. Kol kas vyksta ekspertizė, tačiau greičiausiai abi šeimos bus nubaustos minimalia – 500 litų bauda. 


Be entuziazmo 

Į reidus su korespondentais važinėjantys pareigūnai be entuziazmo baudžia pilstuku prekiaujančius žmones. Anot įstatymo sergėtojų, tai – kova su vėjo malūnais. Kol nebus įvesta tvarka pasienyje ir į Lietuvą keliaus tūkstančiai tonų spirito, „smulkių žuvelių" gaudymas vaisių neduos. Juk didesni nemalonumai – baudžiamoji byla – gresia tik laikantiems daugiau nei 10 litrų spirito. 

Žinodami įstatymus, tokių kiekių smulkesni prekeiviai savo namuose nelaiko. Už mažesnius kiekius baudžiama nemažomis piniginėmis baudomis, tačiau „besisukantis" verslas greitai atperka nuostolius.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/ek01152.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1150
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Penktadienis, 2019-06-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License