Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 10
Svečių: 9
Vartotojų: 1
craigxd1

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Žalią pieną ūkininkai galės tiekti ir prekybos tinklams
Vilkaviškio ūkininkai, ne kartą girdėję žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus teigimus, jog veikiai bus galima tiesiogiai pardavinėti pieną, pristatant jį į viešąsias įstaigas, dažnai skambina į redakciją ir klausia, ar kas nors girdėti dėl naujos supaprastintos pieno pardavimo tvarkos. 
Iki šio antradienio į tą klausimą niekas negalėjo atsakyti, kol galų gale rajono Žemės ūkio skyrius gavo oficialų Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) raštą, kuriame nurodoma, kaip elgtis skyriui ir ūkininkams. Siekiant palankiau spręsti žemės ūkio produktų realizavimo klausimus, ŽŪM sutarė su didžiaisiais Lietuvos prekybos tinklais, kad jie savo prekybos salėse leis prekiauti ir net padarys tam skirtas vietas išfasuotam žaliam pienui, pristatytam tiesiai iš ūkininkų. 
Tam pieno ūkiai privalės turėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą pieno produktų gamybai ūkiuose ir turės užtikrinti, kad nuolat tieks suderėtą kiekį pieno prekybos įmonėms. Pienas turės būti išpilstytas į vienkartinę arba tinkamai paruoštą daugkartinio naudojimo tarą, atšaldytas iki ne aukštesnės negu +6 °C temperatūros ir pristatytas laikantis greitai gendančių maisto produktų gabenimo sąlygų. Ant pakuotės turės būti tvirtai priklijuota etiketė, kurioje privaloma nurodyti gamintojo pavardę ar ūkio pavadinimą, leidimo numerį, pieno laikymo sąlygas, tūrį, galutinį galiojimo laiką ir dar parašyti, jog tai „žalias pienas“ ir „vartoti tik virintą“. 
Pagal reikalavimus termiškai neapdorotas pienas gali būti laikomas ne aukštesnėje nei +6 °C temperatūroje ir ne ilgiau nei parą po pamelžimo. Gali būti, jog daugelis ūkininkų tokių reikalavimų neįgyvendins, o pristatantieji daugiau pieno patirs nuostolių. Investavę į pakuotes ir etiketes bei patyrę transportavimo išlaidų, jie neišpirktą savo produkciją turės tiesiog išpilti. 
Pasak kalbintų žemdirbių, jiems būtų kur kas patogiau pristatyti pieną įstaigoms, kurios garantuoja didelį suvartojimo per dieną kiekį ir nereikalauja išfasuoti. 
Žemės ūkio skyrius įpareigotas sudaryti sąlygas norintiems parduoti savo produkciją ūkininkams, kad jų produkcija greičiau pasiektų prekybos tinklus ir vartotoją. Vakar buvo surengtas pasitarimas ministerijoje, į kurį žemės ūkio skyrių specialistai raginti atvykti kartu su ūkininkais, planuojančiais parduoti pieną. 
Dėl tiesioginio pardavimo oficialiai susitarta su UAB „Rimi Lietuva“, UAB „Maxima LT“ ir UAB „Norfos mažmena“. Rajono ūkininkai galės pasinaudoti tik dviejų pastarųjų paslaugomis, nes „Rimi“ tinklo pas mus nėra.Autorius:„Santakos“ inf.

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13516
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1076 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: Pilviskiai, ukininkai, Pilviskiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2020-05-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License