Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 2
Svečių: 1
Vartotojų: 1
cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Už žolės deginimą gresia sankcijos
Pernykštės žolės deginimas kiekvieną pavasarį kelia didelį rūpestį ir aplinkosaugininkams, ir žemės ūkio specialistams – atšilus orams žolė deginama nepaisant jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų. Neretai išdega ne tik norimas išdeginti plotas, bet ir šalia esantys sklypai. Ūkininkai taip pat turėtų žinoti, kad degindami žolę rizikuoja netekti paramos tiesioginėmis išmokomis už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus bei paramos pagal tam tikras Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemones. 
Žemės ūkio ministro K. Starkevičiaus netenkina apskričių vykdoma žemės naudojimo valstybinė kontrolė, todėl jis viešai kreipiasi į apskričių viršininkus ir prašo kuo skubiau imtis būtinų priemonių šiai veiklai sustiprinti. 
Taip pat ministras ragina pačius ūkininkus būti sąmoningus ir primena, kad deklaruojant pasėlius būtina laikytis Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, kaip nurodyta Tiesioginių išmokų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės taisyklėse. Reikalaujama, kad žolė ir ražienos ganyklose arba pievose nebūtų deginamos. 
K. Starkevičius pabrėžė, kad žolės ir ražienų deginimas laikomas tyčiniu reikalavimų pažeidimu, todėl tokie pažeidėjai negaus tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus bei paramos pagal vadinamąsias plotines Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemones: „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“, „Natura 2000 išmokos“. Pažeidusieji reikalavimus paramos negaus einamaisiais metais, o, įvertinus pažeidimo mastą, jos gali negauti ir ateinančius trejus metus. 
Žolės deginimo atvejus nustato Aplinkos ministerija ir jos įgaliotos institucijos. Apie tai turi būti informuota Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, taigi, prieš išmokant paramą, bus pritaikytos atitinkamos sankcijos. 
Nuobaudos už žolės deginimą numatytos ir kitais teisės aktais, tad žolę deginę žemės ūkio veiklos subjektai ne tik negaus jiems priklausančių tiesioginių išmokų, bet ir bus nubausti administracinėmis baudomis. 
Per pastaruosius dvejus metus dėl netinkamo žemės naudojimo ir blogos agrarinės būklės visose Lietuvos apskrityse surašyta 217 protokolų ir skirta 26,8 tūkst. litų baudų.

null

Stasio BIELSKIO nuotr.Autorius:"Santaka"

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13553
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1241 | Raktažodžiai: žolės deginimas, Pilviskiai, Pilviskiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License