Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 10
Svečių: 7
Vartotojų: 3
elnoraiu3 , AaaAlorita , ritanp69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Ansambliai Atvelykiui skyrė gražiausias savo dainas
Nereikia sekti net reklamos – Vilkaviškio kultūros centro rengiama vokalinių ansamblių šventė „Gieda žmonės ir paukščiai kartu“ visuomet vyksta per Atvelykį. Reikia tik sužinoti šventės vietą, mat šis jau antrą dešimtmetį pradėjęs skaičiuoti renginys kasmet skamba vis kitame rajono kampelyje. 
Praėjusį sekmadienį viso rajono dainininkai suko Pilviškių link. Nedidukėje kultūros namų salėje vos tilpo šventės dalyviai ir žiūrovai. Renginio vedėjas, Vilkaviškio kultūros centro darbuotojas Liutauras Kasulaitis, poetiškai pradėjęs renginį, toliau jau be lyrinių nukrypimų vieną po kito į sceną kvietė kolektyvus. Kol visi dvylika ansamblių padainavo savo gražiausias dainas, šventė užsitęsė. Bet neprailgo, nes miela buvo klausytis balsingų ir nuoširdžių dainininkų, džiaugtis ūgtelėjusiu jų meistriškumu, gražiu sceniniu įvaizdžiu. 
Pirmieji į sceną žengė šeimininkai – Pilviškių vokalinis ansamblis „Jovaras“ (vadovė Nemira Gardauskienė), kuris klausytojus ypač sužavėjo savo romansu. Pilviškiečius keitė Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos ansamblio „Likimas“ dainininkai (vadovė Violeta Adomavičienė), pastarąjį – Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narių ansamblis „Atmintis“ (vadovė Danguolė Barauskienė). Lietuviška simbolika papuošusios savo sceninius drabužius, šiam koncertui moterys pasirinko ir tautinę savimonę žadinančias dainas. Iš širdies plaukiančioms melodijoms tikriausiai neliko abejingas nė vienas žiūrovas. 
Naujai suspindo bartninkiečių „Aista“ (vadovė Aldona Krapavickienė), į repertuarą įtraukusi senas liaudies dainas, o į savo gretas priėmusi jauną atlikėją – vienos iš ansamblio dalyvių dukrą. Nuoširdumu žiūrovus papirko Aklųjų ir silpnaregių draugijos vokalinis ansamblis (vadovas Jonas Stanevičius). Alvitietis Vitas Venclova į sceną atvedė du kolektyvus: Alvito kultūros namų dainininkes ir Vilkaviškio neįgaliųjų sąjungos mišrų vokalinį ansamblį. Šiam vadovui nenusileido ir vilkaviškietis Algimantas Šeronas, akordeonu bei sodriu savo balsu pritaręs ir „Bočių“ bendrijos dainininkams, ir šaulių uniforma pasipuošusiam P. Karužos kuopos ansambliui „Šaulys“. Abu šie kolektyvai dainavo ir savo vadovo A. Šerono sukurtas dainas. 
Malonų įspūdį paliko dainininkės iš Pajevonio (vadovė Irma Žebertavičiūtė), pirmą kartą vokalinių ansamblių šventėje prisistačiusios „Aušrinės“ vardu. Šventę užbaigė kultūros centrų kolektyvai: Kybartų vokalinis ansamblis „Akimirka“ (vadovė Vilija Markevičienė) ir Vilkaviškio „Svaja“ (vadovė Rita Štrimaitienė). Pastarasis atliko ir Tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ repertuaro dainų. Vilkaviškiečių ansamblis yra pakviestas dalyvauti šioje šventėje. 
Šiltai klausytojų priimti dainininkai sulaukė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo Artūro Blauzdžiūno sveikinimų bei padėkų, kurios buvo įteiktos visiems kolektyvų vadovams. Vedėjas pasidžiaugė kasmet didėjančiu balsingų dainininkų būriu ir gražia juos suburiančia švente. Šeimininkai svečių taip pat neišleido tuščiomis – Pilviškių kultūros namų kultūrinio darbo organizatorius Kęstutis Brazys visiems įteikė po lauknešėlį. 
„Kuo mus labiau spaudžia, tuo mes skambiau dainuojam ir trankiau šokam“, – sakė Vilkaviškio kultūros centro direktorė Renata Medelienė, apibendrindama ir džiugius šventės įspūdžius, ir kultūros žmonių nusiteikimą nepasiduoti jokiems sunkmečiams.

null


Pilviškių vokalinio ansamblio atliekamą dainą apie mamą kartu su Irena Slavinskiene dainavo ir jos dukra Viktorija.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Laima VABALIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13633
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2124 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviskiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2020-10-19

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License