Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 3
Svečių: 1
Vartotojų: 2
janelldu4 , cliffordcd2

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Medicinos punktas kraustosi į naujas patalpas
Ramoniškių medicinos punktas šiomis dienomis jau kraustosi į naujas patalpas. Dešimtmetį senuosiuose kolūkio kultūros namuose šalusios medikės negali atsidžiaugti jaukiais, šviesiais kabinetais. 

Lempos nebešvietė 
Ramoniškių medicinos punkto felčerė Nijolė Jankauskienė, jau sulaukusi patalpas priėmusios komisijos ir gavusi raktus nuo naujųjų kabinetų, nekantrauja, kada pagaliau persikraustys. Beliko visai nedaug – persivežti baldus ir prie Ramoniškių pradinės mokyklos, kurios pastate įsikurs punktas, sienos prikabinti iškabą. Kraustytis teks visai netoli – tik keliasdešimt metrų. Mat buvę kultūros namai, kur iki šiol „gyveno” medikės ir lankėsi pacientai, yra greta mokyklos. 
Šviesiomis gelsvomis spalvomis išdažytuose naujuose kabinetuose – nuolat saulėta ir šilta. Būtent šviesos ir šilumos labiausiai trūko senosiose patalpose. Ilgas medicinos punkto kabinetas turėjo vieną siaurą langelį. Pro jį sklindančią šviesą užstojo stogo konstrukcijos. N. Jankauskienė, prieš dešimtmetį su punktu persikrausčiusi į kabinetą kultūros namų antrajame aukšte, iš pradžių dėl šviesos nelabai krimtosi, mat jos stygių kompensuodavo elektros lempos. Tik pastaruoju metu jos nebedegė, nes, kaip spėja medikė, per laiką sudūlėjo stogo danga, smelkėsi lietus ir pažeidė elektros instaliaciją. Dar laimė, kad nedegė tik apšvietimo lempos, bet veikė kiti elektros prietaisai, būtini medikės darbui. 

Vanduo užšaldavo 
Ramoniškių medicinos punkte lankosi apie 500 pacientų. Tiek žmonių iš šio ir aplinkinių kaimų prisirašę prie Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro. Kiti vietiniai gyventojai prisirašę kitose rajono medicinos įstaigose. 
N. Jankauskienė ir porą kartų per mėnesį iš Pilviškių ambulatorijos dirbti atvykstanti šeimos gydytoja Lina Kochanskienė įsitikinusios, kad jų pacientai buvo ištikimi ir kantrūs. Mat sąlygos punkte buvo tikrai prastos. Žiemą medikių kabinete būdavo taip šalta, kad nusirengti nesinorėdavo net suaugusiam žmogui. O ką jau kalbėti apie vaikus ir naujagimius, kuriuos kas mėnesį tėvai atgabena pasverti, pamatuoti, paskiepyti... Tiesiog nesuvokiama, kai atėjęs pas gydytoją pacientas nenori net pirštinių nusimauti. 
– Įsivaizduokite: jei žiemą atėjusi į darbą išplaudavau kabineto grindis, tai ant linoleumo susidarydavo ledukas. Turėdavau įspėti pacienus, kad nepaslystų, – pasakojo N. Jankauskienė. 
Nors kabinetą buvo bandoma šildyti elektriniais prietaisais, jie ne ką tepadėdavo. Mat dauguma didžiulio pastato patalpų buvo išvis nešildomos. Šildytis bandydavo tik už sienos įsikūrusios bibliotekos darbuotoja. 

Kaimynai – tie patys 
Dėl tokių sąlygų felčerė žiemą neteikdavo ir kai kurių paslaugų: nedarydavo lašelinių, neleisdavo į veną vaistų. Kartą leisdama vaistus medikė pastebėjo, kad rankose sušildytas medikamentas švirkšte pradėjo trauktis į kristalus. Daugiau ji neberizikavo. 
Naujose punktui skirtose patalpose įrengtas centrinis šildymas. Drauge su medicinos punktu į mokyklos antrąjį aukštą persikraustys ir biblioteka, tad šios įstaigos darbo sąlygos taip pat pasikeis neatpažįstamai. Naujoji kaimynystė bus naudinga ir apačioje įsikūrusiai mokyklai, mat čia pat, sunegalavus vaikui, mokytoja galės rasti medikės pagalbą, o prireikus knygos – užeiti į biblioteką. 
Punktui ir bibliotekai įrengti ir patalpoms suremontuoti rajono Savivaldybė skyrė 238 tūkst. litų. Dar 45 tūkst. litų kainavo atpirkti patalpas. Mat mokyklos antrasis aukštas buvo privatizuotas – jame, įsirengusi butą, gyveno mokytoja. Dabar visas pastatas vėl priklauso Savivaldybei. O senuosius kultūros namus, iš kurių baigia išsikraustyti visos įstaigos, savo reikmėms naudos Ramoniškių kaimo bendruomenė. 

Rūpestis – kitas punktas 
Vilkaviškio PSPC, kuriam priklauso Ramoniškių medicinos punktas, vyr. gydytoja Larisa Jelisejeva kalbėjo, kad šio kaimo medicinos įstaiga jai seniai kėlė rūpestį. Kaskart, kai reikėdavo pratęsti licenciją ir gauti higienos pasą, medikai nerimaudavo, kad punktą uždarys. Tačiau vis pavykdavo „praslysti“. Dabar šio galvos skausmo nebeliko, tačiau nerimauti verčia Klausučiuose įsikūręs Augalų medicinos punktas. Jame felčerė taip pat dirba labai prastomis sąlygomis. Jei problemos išspręsti nepavyks, punktą gali tekti uždaryti. 
Poliklinikos vadovė norėtų rasti kompromisą su seniūnija, nes supranta, kad kaimo žmonėms vietoje esantis medikas – labai reikalingas. Tačiau medicinos paslaugos ir aplinka, kurioje jos teikiamos, taip pat turi atitikti reikalavimus.


nullRamoniškių punkto felčerė Nijolė Jankauskienė (iš kairės) tarėsi su vadovais – Vilkaviškio PSPC vyr. gydytoja Larisa Jelisejeva, vyr. slaugytoja Alvyra Žikevičiene bei pavaduotoju ūkio reikalams Raimundu Miliausku, ko dar reikėtų naujiems kabinetams.
Romo ČĖPLOS nuotr.
Autorius:Eglė KVIESULAITIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13641
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1956 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviskiai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2020-02-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License