Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 8
Svečių: 2
Vartotojų: 6
alfredhj4 , bradleyje2 , charliesv18 , berthats1 , terranceup69 , mitzics69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Nuskriaustu vaiku susirūpino auklėtojos

Birutė NENĖNIENĖ

Suglumino mėlynės 

Praeito ketvirtadienio rytą, po savaitės pertraukos, į Pilviškių lopšelį-darželį „Žvangutis" atvedusi ketvirtų metukų sūnų Mindaugėlį Renata Bepirštytė neužsibuvo, kaip kartais darydavo. Rytmečio ruoša užimtos auklėtojos padėjo į šalį motinos paliktą medikų pažymą, kuria buvo pateisintos vaiko dėl ligos praleistos dienos. Tik mažyliams susėdus į vietas, moterys atkreipė dėmesį, jog Mindaugėlio nosis ir kakta „išpuoštos" jau ne šviežiomis mėlynėmis. „Mūsų įstaigoje tai pirmas toks atvejis, kai tėvai šitaip tylomis į darželį atvestų „išmargintą" vaiką. Todėl nusigandome, kad nebūtume apkaltintos, jog netinkamai prižiūrėjome, kad užsigavo darželyje", – aiškino darbuotojos, kodėl nenutylėjo ir pranešė seniūnijai bei Vaiko teisių apsaugos tarnybai. 


Nemalonus prisipažinimas 

Atvykus į darželį Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyresn. specialistei M.Kižienei bei seniūnui V.Judickui, Mindaugėlis svetimų žmonių akivaizdoje į klausimą, kur užsigavo, nė karto nesusimaišydamas kartojo, jog mušė tėtė. 

Netrukus atbridome į nuošalioje Pilviškių gatvėje stovinčią nedidelę trobelę, į kurią kelią gerai žino seniūnas, kiti seniūnijos ir teisėsaugos pareigūnai. Tai jaunos, ketvirtojo vaikelio besilaukiančios Renatos Bepirštytės ir pora metų jaunesnio jos draugo Donato Počo namai. Neerdvūs, neblizgantys, dvelkiantys šalčiu ir skurdžia buitimi. Anksčiau tai buvo nuosavybė kitų šeimų, auginusių nemažus pulkelius vaikų. Gyventojams pasikeitus, tarytum tarp trobos sienų liko ir anų, socialiai globotų, šeimų problemos. Jos žeidžia dabartinius šeimininkus, neigiamai spinduliuoja į aplinką. 

Su reikalais išvykusios Renatos namuose neradome. Donatas tvirtino nieko nežinantis apie vyriausio Renatos sūnaus Mindaugo mėlynes. Žinia, jog dėl to turės aiškintis prokuratūroje, o vaikas laikinai išgabenamas į Kybartų globos grupę, jauną vyrą pribloškė. Jis prisipažino, jog vaiką „šiek tiek neatsargiai pastūmė". 


Pažymą išrašė nemačiusi 

Sužinojusi, jog Mindaugas išvežtas į globos grupę, sutriko ir motina. Tačiau iki šiol nė vienam pareigūnui iki galo neatsivėrė, kokiomis aplinkybėmis mėlynės atsirado ant vaiko veidelio. R.Bepirštytė tvirtino, jog sūnus nelankė darželio dėl to, kad viduriavo. Gydytoja D.Almonaitienė redakcijai neneigė, kad pažymą dėl ligos išrašė nemačiusi suviduriavusio vaiko, o patikėjusi močiutės žodžiais. Medikė tvirtino, jog bendruomenės slaugytoja aplanko Renatos Bepirštytės vaikus, informuoja apie tai, jog namuose ne visada randa aplinką ir tvarką, kurioje tinka augti mažamečiams vaikams. Bet tai, pasak medikės – socialinių darbuotojų darbo baras. Pasidžiaugė, kad nuo rugsėjo pradėjęs lankyti darželį Mindaugas auga guvus, gerai vystosi. 


Žmonės jau nusigręžia 

Mindaugas šiuo metu saugus gyvena Kybartų vaikų globos grupėje. Teisėsaugos pareigūnai, gavę medicinos ekspertizės išvadas, pradėjo aiškintis vaiko sumušimo aplinkybes ir motyvus. Mama tuo tarpu vaikščioja po miestelį sunkiai nuo žmonių nuslėpdama savo veido mėlynes, bet ne kiekvienam sutiktam viešina šeimyninę nesantaiką. 

Išsiverkusi seniūnijoje, atvyko į Vaiko teisių apsaugos tarnybą. Kalbėjo, jog ilgisi Mindaugėlio ir skaičiavo dienas iki būsimo gimdymo. Bet labiausiai nerimavo, kaip pragyvens: juk jei vaiko negrąžins į namus, ji neteks daugiavaikės mamos pašalpos. Tuo tarpu pilviškiečiai pasakojo, jog Renata vaikšto po namus, prašinėdama sušelpti dešimčia ar dvidešimčia litų, kurie jai reikalingi parsivežti vaikui iš Kybartų globos namų. Vieniems suminkštino širdį, kiti įdavė pusmaišį bulvių. Tačiau žmonės kaip mat nusisuko, sužinoję, jog Renata dovanas išmainė į pilstuką. 

Iš tikrųjų šią istoriją reikėtų pratęsti, jei pabandytume išsiaiškinti, kodėl „slystanti" moteris neranda atramos tarp savo brolių, seserų, kodėl nuo jos gręžiasi Donato mama, kuri, atrodo, galėtų tik džiaugtis anūkais.
Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://www.is.lt/santaka/jega/page2004/bn01222.php
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1291
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Pirmadienis, 2019-07-22

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License