Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 6
Svečių: 1
Vartotojų: 5
kerryja60 , valarieby18 , juanaut11 , edwardna18 , oraje69

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Į parodą tėviškėje – su lino raštų kraičiu
Birutė PAVLOVIENĖ

Vilkaviškio kultūros centre dar galima pasigrožėti kraštietės, iš Sausbalių kilusios ir Klaipėdoje gyvenančios Renoldos Jablonskytės-Senavaitienės, tekstilės darbų paroda. 

Susirinkusiesiems į parodos atidarymą autorė pasakojo, kad turėjo dvi „mokytojas" – gražiai mezgusias mamą Augustę Jablonskienę ir močiutę Vandą Lintamerienę. Auksarankės mamos lino drobėje išsiuvinėtų gėlių paveikslą Renolda dabar eksponuoja kiekvienoje savo parodoje, Vilkaviškyje – taip pat. 

„Močiutė mane dar mažą tiesiog vertė megzti. Oi, sunkus tai buvo ir labai ilgas darbas. Pirštai neklauso, nervai ima", – tokie išlikę prisiminimai apie pradžiamokslio dienas. Kraštietė neslėpė, jog tam tikru metu mezgimą buvo numetusi, bet „po kurio laiko rankelės pačios pradėjo jo ilgėtis". 

Po vidurinės mokyklos, kurią baigė Pilviškiuose, Renolda rinkosi meno studijas, mokėsi Klaipėdos dailės mokykloje. Viliojo piešimas. Tik jį kurį laiką irgi buvo apleidusi, bet „piršteliai vėl pradėjo niežėti". Dabar po truputį Renolda grįžta prie tapybos, keletą darbų atvežė ir į Vilkaviškį. Na, o linelis, jo siūlai, nėrimas – tai visa gyvenimo prasmė. Nenerti jau negalėtų. „Būčiau pikta, jei kurią dieną nepaimčiau vąšelio ir nepamegzčiau. Pirštai jau patys neria. Mama – voras. Taip kartą apie mane pasakė sūnus", – kalbėjo dvidešimt metų Lietuvos tautodailininkų sąjungos tekstilės sekcijai priklausanti R. Senavaitienė. 

Jos parodos rengiamos ne tik Lietuvoje. Mūsų kraštietės darbais gėrėjosi ir kaimynai lenkai. Šios meistrės gyvenimo credo – „Grožis išgelbės pasaulį". Tokia nuotaika įpinta ir į jos nėrinius: staltieses, takelius, staltiesėles, lovatieses. Gyvenimo džiaugsmu spinduliuoja balto lino ažūrai, skirti ne tik namų buičiai. Vien ko vertas kostiumėlis ir prie jo priderinta tokia pat išskirtinio dizaino plačiabrylė nerta skrybėlė, kuria pasipuošti nevengia ir pati Renolda. 

Vilkaviškio kultūros centro etnografė Nijolė Skinkienė, sveikindama į tėviškę su savo darbais sugrįžusią buvusią rajono gyventoją, sakė, kad galima pasidžiaugti, jog toliau tęsiasi bendradarbiavimas su Klaipėdoje gyvenančiais kraštiečiais. Vilkaviškyje jau buvo eksponuoti ne vieno jų darbai: karpiniai, paveikslai ir kt. 

Gegužės mėnuo Kultūros centre paprastai užbaigia parodų sezoną, kuris pradedamas rugsėjį. Paskutinė sezono paroda, surengta per šį laikotarpį, – jau septintoji. Simboliška, kad į vasaros atokvėpį palydi lietuviško lino raštų kraitis.


Gyvenimo džiaugsmu spinduliuoja nėriniai ir jų autorė tautodailininkė Renolda Senavaitienė.

Autorės nuotr.
Autorius:Birutė PAVLOVIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13756
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1582 | Raktažodžiai: Pilviskiai, Pilviskiai, menas
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-06-20

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License