Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 12
Svečių: 10
Vartotojų: 2
traith , dimahodckin

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Prezidentą rinksime iš septynių kandidatų
Sekmadienį rinksime šalies Prezidentą. Šiandien keliais štrichais pristatome pagrindines kandidatų į Prezidentus rinkimų programų nuostatas. 

Algirdas BUTKEVIČIUS, Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis. 
Vilkaviškiečiams ypač gerai pažįstamas kandidatas į Prezidentus Algirdas Butkevičius (50 m.) savo rinkimų programoje rašo, kad „prezidentas nėra vien tik simbolinis asmuo. Jis gali ir turi daryti įtaką, naudodamasis visomis Konstitucijos suteiktomis galiomis, kad gerėtų Lietuvos žmonių gyvenimas“. 
A. Butkevičius žada skatinti ekonomikos atsigavimą panaudojant Europos struktūrinių fondų, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko lėšas. Anot jo, pirmiausia socialines garantijas privalu užtikrinti mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms, negalima mažinti atlyginimų mokytojams, gydytojams ir kitiems iš biudžeto išlaikomiems asmenims, išskyrus valdininkus. 
Kandidatas mano, kad būtina grąžinti panaikintas lengvatas smulkiajam ir vidutiniam verslui, vaistams, knygoms, laikraščiams, kai kuriems maisto produktams, šildymui bei keleivių vežimo paslaugoms. Jis siūlo įvesti nekilnojamojo turto mokestį didelės vertės turtą turintiems fiziniams asmenims bei gyventojų pajamų progresinių mokesčių tarifų sistemą. 
Kandidatas teigia, kad turi būti atstatyta sugriauta pradinukų maitinimo sistema, grąžintas „vaiko pinigų“ mokėjimas visiems vaikams, įvesta tvari socialinio draudimo pensijų indeksavimo tvarka. 

Loreta GRAUŽINIENĖ, Darbo partijos iškelta kandidatė. 
Darbo partijos atstovės Loretos Graužinienės (46 m.) programoje deklaruojamas narystės Europos Sąjungoje ir NATO tęstinumas, išlaikant pragmatiškus santykius su kaimyninėmis valstybėmis. 
L. Graužinienė teigia esanti už energetinę nepriklausomybę, atominės energetikos plėtrą, naujų elektros tiltų projektų įgyvendinimą. Kandidatė pabrėžė būtinybę stiprinti Valstybės kontrolės galias. 
Pilietybės klausimu ji pasisako už tai, kad kiekvienas lietuvis, kad ir kokioje šalyje gyventų, turi teisę turėti Lietuvos pilietybę. Vienu iš svarbiausių uždavinių kandidatė tvirtina laikanti tautinio identiteto ir valstybingumo, lietuvybės išsaugojimo ir puoselėjimo klausimus, tautinio kultūros paveldo išsaugojimą. 
Politikė žada inicijuoti aktyvią diskusiją ir skatinti peržiūrėti valdžių galių pasidalijimo ir efektyvaus valstybės valdymo klausimus, referendume apsisprendžiant, kokios Prezidento institucijos reikia Lietuvai. 

Dalia GRYBAUSKAITĖ, Europos Parlamento narė. 
Eurokomisarė Dalia Grybauskaitė (53 m.) savo programa įsipareigoja siekti skaidrumo visose valstybės gyvenimo srityse. „Mūsų tikslas – ori, saugi, garbinga ir turtinga piliečių visuomenė, – teigia kandidatė. – Ūkio demonopolizavimas – kelias į civilizuotus ekonominius santykius. Sąžininga konkurencija – atkirtis monopolininkų godumui ir grobuoniškam lupikavimui.“ 
Politikė pabrėžia sieksianti įtvirtinti „tikrą demokratiją, kurioje valstybės likimą balsuodami spręstų piliečiai, o ne oligarchinių grupuočių pinigai“. Pasak D. Grybauskaitės, valstybės ir piliečių saugumu besirūpinančios struktūros turi būti depolitizuotos, jų pareigūnai – apsaugoti nuo nepagrįsto politikų kišimosi ir oligarchinių grupių įtakos jų veiklai. 
Ji ragina nedelsiant imtis veiksmų ir pasiekti realių permainų, kad būtų atkurtas žmonių pasitikėjimas teisėsaugos struktūromis. Be kita ko, eurokomisarė akcentuoja būtinybę baigti liustracijos procesą. Jos teigimu, tai – kelias galutinai išsilaisvinti iš praeities šešėlių. 

Česlovas JEZERSKAS, savo kandidatūrą iškėlęs atsargos brigados generolas. 
Česlovo Jezersko (60 m.) nuomone, Lietuvos Prezidento galios yra vienos didžiausių regione, todėl „būtina efektyviau jas realizuoti priimant ryžtingus strateginius sprendimus ir keičiant esamą situaciją“. 
Savo tikslą ir misiją šiuo metu kandidatas mato sutelkiant visuomenę, valstybės institucijas, socialiai atsakingą verslą kritinėms užduotims pasaulinės krizės sąlygomis. 
Anot Č. Jezersko, ypač svarbu gerinti santykius su Rusija. „Jie turi būti lygiaverčiai, pagrįsti abipusiais ekonominiais, politiniais ir kultūriniais interesais. Kategoriškai būtina naujų eksporto rinkų paieška bei veiksminga naujoji ekonominė diplomatija“, – sako kandidatas. 
Atsargos brigados generolo nuomone, kiekvienas suaugęs valstybės pilietis turėtų būti pasirengęs ginti Tėvynę, bet profesionaliai kariuomenei šiuo metu nėra alternatyvos, tad jos parengtis turėtų būti toliau nuosekliai stiprinama. 

Valentinas MAZURONIS, Partijos „Tvarka ir teisingumas“ iškeltas kandidatas. 
Valentinas Mazuronis (55 m.) savo rinkimų programoje teigia, kad pagrindinė jo, kaip prezidento, užduotis būtų „grąžinti Lietuvos piliečiams tai, kas iš jų pavogta ir priklauso jiems, – mūsų Tėvynę Lietuvą“. 
Būdamas prezidento poste V.Mazuronis pareiškė reikalausiąs, kad nedelsiant būtų priimti įstatymai, užkertantys kelią nemotyvuotiems kainų kėlimams pirmojo būtinumo prekėms bei paslaugoms, kad nedelsiant būtų priimti įstatymai, ginantys Lietuvos piliečius nuo galimos bankų savivalės, kad šie atidėtų palūkanų už kreditus mokėjimą ir neatiminėtų būstų. 
Jis taip pat palaiko progresinių mokesčių sistemos modelį. 
Kandidato nuomone, antrasis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) blokas neturi būti uždarytas tol, kol gali saugiai dirbti. Politikas žada siekti, kad būtų nubausti kaltieji dėl neteisėto alkoholio bendrovės „Alita“ privatizavimo. 

Kazimira Danutė PRUNSKIENĖ, savo kandidatūrą išsikėlusi pati. 
Kandidatė į Prezidentus Kazimira Prunskienė savo rinkimų programoje daugiausiai dėmesio skiria ekonominėms šalies problemoms. Ji nepritaria griežtam taupymui, vartojimo mažinimui ir vengimui skolintis, taip pat dabartinei vykdomai mokesčių politikai. 
„Mažmeninė prekyba Lietuvoje sumažėjo 30 proc., o Lenkijoje ji išaugo. Mūsų žmonės važiuoja pirkti į Lenkiją, leidinius spausdina Estijoje, degalus pilasi taip pat kitose šalyse. Vyriausybė norėjo subalansuoti biudžetą, bet padarė viską priešingai“, – teigia K. Prunskienė ir kritikuoja dabartinę verslo „stekenimo“ politiką. 
Vos išrinkta Prezidente, ji vyktų į Briuselį derėtis dėl Ignalinos AE likimo. Kandidatės nuomone, geri santykiai su Rusija, kaip ir su kitomis kaimynėmis, – būtini, nes vyksta intensyvi, mūsų valstybei naudinga prekyba. 
K. Prunskienė, tapusi prezidente, teigia, jog keistų dabartinę Vyriausybę. 

Valdemaras TOMAŠEVSKIS, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos iškeltas kandidatas. 
„Kaupti turtus badaujančio ar iš gyvenamo būsto išmetamo piliečio sąskaita yra ne tik amoralu, bet ir turėtų būti baudžiama, ypač krizės sąlygomis. Aš palaikysiu ir pats siūlysiu iniciatyvas, kurios bus nukreiptos į baudžiamumo už finansinius nusikaltimus bei korupcinius susitarimus griežtinimą“, – rašoma Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderio (44 m.) Valdemaro Tomaševskio rinkimų programoje. 
Tapęs prezidentu, jis teigia inicijuosiąs įstatymų pataisas įsteigti vadinamuosius 24 valandų teismus, kurie nagrinėtų bylas, už kurias gresia ne didesnė kaip 2 metų laisvės atėmimo bausmė, taip pat įvesti į Lietuvos teisės sistemą prisiekusiųjų teismo instituciją. 
Politikas palaiko dabartinės Vyriausybės vykdomus žingsnius dėl nacionalinio investuotojo „Leo LT“. Jis ragina nedelsiant grąžinti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą vaistams ir svarstyti galimybę pirkti kai kuriuos medikamentus Rytuose, pavyzdžiui, Baltarusijoje. 
Kandidatas aktyviai pasisako už tradicinės šeimos vertybes, ypatingą dėmesį vaikams bei negimusių vaikų apsaugą. Kartu jis pabrėžia, kad „turime gerbti kiekvieną žmogų, taip pat ir tą, kuris išgyvena lytinį potraukį tos pačios lyties atstovui“. 


Vilkaviškio policijos komisariato Migracijos poskyris primena, kad poskyryje yra neatsiimtų Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančių asmens dokumentų, kurių gyventojams prireiks sekmadienį balsuojant Prezidento rinkimuose. 
Dėl dokumentų atsiėmimo galima pasiteirauti tel. (8 342) 20 189.Autorius:"Santaka"

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=13846
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 1297 | Komentarų: 1 | Raktažodžiai: rinkimai, Pilviskiai, Pilviškiai
Viso komentarų: 1
2012-10-11 Spam
1. Eugenijus, Grinevicius [Straipsnis ]
Sena informacija apie LR prezidente D.Gribauskaite

Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Trečiadienis, 2020-05-27

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

imageCreative Commons License