Pagrindinis|Tribūna|IEŠKO!
Turinys

Parašykite mums

Rask mus Facebook`e


Plepykla

Pilviškietiškas video

Šmtadienio, vykusio 2011-01-18 Santakos gimnazijoje, filmas.

Daugiau VIDEOfilmų.


Dabar užėję

Viso prisijungę: 7
Svečių: 1
Vartotojų: 6
alfredhj4 , lisapi16 , jasminejj60 , melbass18 , edwardna18 , berthats1

Statistika


Pradinis » Straipsniai » Kultūrnamis » Apie Pilviškių kraštą.

Paežerių mažuosius aktorius palaiko savieji, jiems ploja svetimi
Vakar buvo paskutinė mokslo metų diena pradinių klasių mokiniams. Jiems prasideda vasaros atostogos. 
Plačiomis šypsenomis vasarą pasitinka Paežerių pagrindinės mokyklos ketvirtokai ir antrokai. Jungtinėje klasėje juos moko Lina Skaisgirienė – ir beveik visi lanko mokytojos vadovaujamą „Smalsiukų“ dramos būrelį. Šiame kolektyve yra aštuoniolika „artistų“, nes ateina dar keli penktokai ir šeštokai, kuriuos mokytoja mokė pradinėse klasėse. Būrelį lanko keli broliukai ir sesutės. 
Šiais mokslo metais paežeriečiai moksleivių teatrų konkurse „Šimtakojis 2009“ puikiai suvaidino J. Marcinkevičiaus „Grybų karą“. Vertinimo komisiją ir žiūrovus sužavėjo jų personažai ir spalvingi, išraiškingi kostiumai, todėl „Smalsiukai“ pateko į zoninį etapą, buvo pakviesti su stipriausiais kolektyvais pasirodyti Varėnoje. Laurų ten nenuskynė, tačiau už originalumą sulaukė publikos palaikymo ir komisijos pagyrimo. 
Visiems vaikams vaidinti labai patinka. Jiems nesunku išmokti ir ilgesnius tekstus, be to, yra vaidmenų, kuriuos galima atlikti be žodžių. Paežeriečių spektakliuose ir šokama, ir dainuojama. Mokytoja parenka kūrinėlį, kurį, jos manymu, galėtų suvaidinti tokio amžiaus vaikai, kartu su jais aptaria būsimus herojus, jų savybes. Po to visi nusprendžia, kam vienas ar kitas charakteringas vaidmuo geriausiai tiktų. Vaikai patenkinti savo suvaidintais vaidmenimis, jie netgi norėtų pabandyti perteikti ir per televiziją matytų filmukų herojus. 
Dramos būrelio kolektyvui neišdildomą įspūdį paliko Kauno muzikiniame teatre matytas spektaklis „Voro vestuvės“, į kurį juos nusivežė mokytoja. Vaikai prisipažino, jog su tėvais į spektaklius, rodomus Vilkaviškyje ar didmiesčiuose, dar neteko nuvažiuoti. 
Dabartinis kolektyvas jau vaidino „Žiogo vestuves“, „Pagranduką“, „Vištytės pyragą“, „Pepę Ilgakojinę“ ir kt. Visi linksmai prisimena, kaip kalėdiniuose spektakliuose kartu vaidina ir jų mokytoja. „Gražiausiai ji atrodė kaip Fėja ir kaip Saulutė. Bet mūsų mokytoja ir taip labai gera“, – sakė mažieji atlikėjai. 
Per ketverius metus dramos būrelio kolektyvas visapusiškai augo ir brendo, su savo spektakliais lankėsi Vilkaviškio Salomėjos Nėries, Pašeimenių, Teiberių mokyklose, darželiuose, Vilkaviškio ligoninėje. Mažieji aktoriai dalyvavo šios mokyklos mokytojų parengtame projekte „Dek, širdie, gerumu“, todėl koncertavo Kybartų vaikų globos namuose, Didvyžių pensionate, pasirodė Vilniaus Santariškių ligoninėje savo bendraamžiams – onkologiniams ligoniukams. 
Paežeriečiai dalyvauja kiekviename vaikų teatrų konkurse „Šimtakojis“, buvo mokyklinių teatrų tarptautinio festivalio dalyviai, pasirodo įvairiose šventėse. Teatro dienos proga paprastai savo mokykloje jie parodo naują spektaklį. Pažiūrėti ateina ir tėvai, o vaikams būna smagu, kai direktorė ar kuri kita mokytoja juos pristato žodžiais „mūsų jaunieji aktoriukai.“ 
Mokytoja Lina Skaisgirienė Paežerių pagrindinėje mokykloje dirba trylikti metai, yra baigusi pradinio ugdymo specialybę Šiaulių universitete. Nuo 1996 metų pedagogė vadovauja dramos būreliui. Pasinerti į tokią užklasinę veiklą Linai Skaisgirienei mintis kilo atsitiktinai. Jai visada patiko per televiziją rodomi seni animaciniai vaikiški filmukai, geri personažai. Todėl visi jos vaikų teatro spektakliai baigiasi gėrio pergale. 
Pati mokytoja sakė vaikystėje patyrusi daug gėrio ir tą savo vidinio pasaulio harmoniją nori perteikti ugdytiniams, juos padrąsinti, kad šie pajustų savo įgimtus talentus. 
Vienu metu vadovė turėjo ir vyresniųjų klasių mokinių dramos būrelį, kurį lankė septintokai – buvę jos ugdyti pradinukai. Mokytoja džiaugiasi, jog dalyvavimas užklasinėje veikloje praplečia kaimo mokyklos vaikų akiratį, jie daug pamato, sužino, išmoksta bendrauti, labiau atjausti ir suprasti kitus. 
Išleisdama dabartinius ketvirtokus L. Skaisgirienė sakė šiek tiek nerimaujanti, ar nuo rugsėjo kolektyvas neiširs, ar bus skirta valandų neformaliam mokinių ugdymui.

null

Fotografuojami dramos būrelio nariai jautėsi laisvai kaip tikri artistai, patarinėjo, kur ir kaip turi sėdėti mokytoja Lina Skaisgirienė.
Autorės nuotr.
Autorius:Birutė NENĖNIENĖ

Šaltinis: http://santaka.info/?sid=14015
Kategorija: Apie Pilviškių kraštą. |
Peržiūrų: 2209 | Raktažodžiai: Paežeriai, Pilviškiai, Pilviskiai, paezeriai
Viso komentarų: 0
Komentuoti gali tik prisiregistravę vartotojai.
[ Registruotis | Įeiti ]
Paieška svetainėje

Duomenys
Šiandien:
Ketvirtadienis, 2019-11-21

Jūs esate Svečias
Vardas:
Slaptažodis:

Aptarkite svetainę


Reklama


IEŠKO!


„Tribūnoje” pasakoja


Nuorodos

Skydeliai

image

image

imageCreative Commons License